Studio G

Peklo jsou ti druzí

Premiéra: 5.3.2023
Část „Variace na Jidáše“ podle hry Lot Vekemans „Jidáš“. Překlad: Antonín Jaroslav Liehm (část „S vyloučením veřejnosti“). Úprava: Norbert Závodský, Antonín Dvořák. Dramaturgie: Antonín Dvořák. Výprava a hudba: Martin Šimek. Režie: Norbert Závodský.
Variace na Jidáše: Robert Finta
S vyloučením veřejnosti: Miroslava Georgievová, Magdaléna Holcová, Jan Fišar, Robert Finta
Jeden večer, dva příběhy, divadelní diptych.
Jmenoval se Jidáš a jeho polibek změnil svět. Stal se ikonou zrady, stal se veškerou vinou. A ano, stovky let to připouštěl, ale už má toho dost. Je načase nechat ho říct svůj názor. Kolik váží lidská vina? A kolik hanba...?
Slavná hra „S vyloučením veřejnosti“ jako hořká groteska. Jak dlouho trvá, než se člověku zasteskne po kartáčku na zuby? A jak dlouho, než začne nenávidět? V místnosti, ze které není úniku, se sejdou tři osoby. Mají spolu strávit nějaký čas, možná celou věčnost...
Studio G
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
82 %
8251000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Lukáš Dubský 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
6.12.2023 | 566 hodnocení
+ souhlasím
Sugestivní výkon Roberta Finty v roli Jidáše a jeho monologu o zradě, vině, lítosti, ale i o hrdosti, o zásadních rozhodnutích. Silný po stránce herecké i pohybové. A v inscenaci, který si sympaticky pohrává s jednoduchým prostorem a světly. Zamrzí slabé propojení s druhou polovinou, v níž se v Sartrově hře představují v silných hereckých výkonech M. Georgievová, M. Holcová a J. Fišar. Točí se okolo podobných témat - vina, přijetí zodpovědnosti, rozhodnutí, to ano, ale když už se obě formálně značně rozdílné části hrají spolu, možná by si zasloužily i výraznější propojení.
Lukáš Dubský  60 %
3.12.2023 | 1154 hodnocení
+ souhlasím
Monodrama Variace na Jidáše zaujme především emotivním výkonem Roberta Finty. Sartrova jednoaktovka S vyloučením veřejnosti ohledává povahu viny a trestu. Mezi trojicí zajímavě podaných postav se rozvíjí spirála nenávisti měnící se v závislost, protože člověk nakonec sám sebe definuje až skrze druhé lidi.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Dubskyjakub33  90 %
10.12.2023 | 29 hodnocení
+ souhlasím
Super (OST-RA-VAR)
Čiko  60 %
3.12.2023 | 1086 hodnocení
+ souhlasím
65%
Část první - Jidáš. Nejen proto, že jsem ateista, není Variace na Jidáše můj šálek kávy. Vlastně mě to docela bavilo sledovat (příjemná stopáž) a Robert Finta byl jistě dobrý, ale nijak mě to nezasáhlo.
Část druhá - S vyloučením veřejnosti. Toto posmrtné setkání třech bídných postav se mi líbilo. Každý hraje s kartami, které má, přičemž trumfy už dávno nejsou ve hře. Zajímavě rozehraný příběh - pro všechny možná ten definitivně poslední. Velmi mě zaujala hlavně Magdaléna Holcová.
Prokop Dveře  90 %
19.6.2024 | 222 hodnocení
1spade4  80 %
11.6.2024 | 12 hodnocení
4424  90 %
7.9.2023 | 23 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.