Studio Hrdinů

O slavnosti a hostech

Premiéra: 1.5.2015. Dramaturgie: Jakub Režný, Matěj Nytra. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Tereza Beranová, Zuzana Formánková. Hudba: Pasi Mäkelä. Režie: Katharina Schmitt.
1:35x | Poslední uvedení: únor 2020.


Inscenace na motivy scénáře ceněného českého filmu z roku 1966, který později dlouhá léta patřil mezi několik „trezorových“ snímků. Podobenství o lidské konformitě, o tom, za jakou cenu je člověk ochotný přizpůsobit se společenské poptávce, aby mohl být šťastný a zapomenout na události, které zdánlivě nemůže ovlivnit, aby mohl žít a přežít. Co když se ale najde někdo, kdo nechce přistoupit na pravidla společné kolaborace, viny a lhostejnosti? Co s ním, když odmítá láskavé pozvání k slavnostní tabuli...?
Studio Hrdinů
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
58 %
58111000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Recenze / blogy

Pro přidání vlastního článku do blogu se musíte přihlásit.

Redakční blogy

Lukáš Dubský: Odmítneme pozvání ke stolu?

Filmové verze O slavnosti a hostech mohla být v době vzniku vnímána jako reakce na socialismus s lidskou tváří, přizpůsobení se době mělo zřetelné politické konotace. Tato výrazná političnost se dnes z díla vytratila, ale zůstává celkem mrazivé varování o konformitě člověka, o tom, že hranice, čemu se je schopen a ochoten přizpůsobit, mohou b...

Externí recenze / blogy (odkazy na články mimo portál i-divadlo.cz)

(12.5.2015, Stanislava Přádná)