Distheatranz

Nesnesitelně dlouhá objetí

Premiéra: 9.11.2019. Překlad: Tereza Krčálová. Dramaturgie: Kateřina Studená. Výprava: Zuzana Štěpančíková. Režie: Vít Malota.


Hra současného ruského dramatika o čtyřech mladých lidech, kteří se chtějí naučit žít. „New York. Monika a Charlie. Kryštof a Emmi. Monika si bere Charlieho. Monika otěhotní. Monika jde na potrat. Charlie si bere Moniku. Charlie má sex s Emmi. Charlie letí do Berlína. Emmi potkává Kryštofa. Emmi chce do ráje. Emmi polyká prášky. Kryštof vchází do veganské restaurace. Kryštof potkává Emmi. Kryštof má v sobě černého hada.“
Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
85 %
8541000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.anek 90 %
(zadáno: 3.12.2019, počet hodnocení: 266)
přínosný / zajímavý komentář
Bolestně krásná veganská inscenace na pomezí života a smrti, po které bych nechtěl uklízet jeviště a čistit kostýmy. Hraje se o hledání smyslu, o bolesti života a o lásce taky. A je to divadlo poezie ve třetí osobě - neosobní, a přece tolik intimní a živočišné. Kluky a Anežku Šťastnou znám už z Kafkova a Vítkova Procesu, Marii-Luisu jsem viděl prvně, všichni byli skvělí. A bavili mě muzikanti a způsob, jakým žili s inscenací.
Petrr 80 %
(zadáno: 3.12.2019, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
78 %
Marakeš 80 %
(zadáno: 4.12.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Plný počet, který bych dala při prvním a druhém pohledu na scénu, mi během hry pokazil pocit snahy využít každou potenciální rekvizitu a prostor jako nějaký symbol či efekt. Nevím, jestli to soubor udělal touhou dovést inscenaci k dokonalosti, nebo to tam prostě patřilo a jen mně to přišlo dosazené. Vše totiž už vystihovala samotná hra a působení herců. Se slzou v oku ubírám pár procent za dějovost, která se mi zdála tak nějak stále v jedné rovině. Naštěstí zde bylo stále na co koukat a neubralo to tolik na mé pozornosti. Doporučuji inscenaci všem, kteří chtějí vidět pěkný kousek.
Kuncda 90 %
(zadáno: 2.12.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrý!!!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.