Tantehorse - physical mime theatre

Uter Que / Jsem jeden i druhý

Premiéra: 18.11.2013. Scéna: Petr Boháč, Martin Špetlík. Kostýmy: Lucie Marková. Hudba: Matouš Hekela. Choreografie: Radim Vizváry. Režie: Petr Boháč.
0:45x


Sólové představení propojující techniky fyzického divadla, současného tance a tělesného mimu zkoumá proces lidského vzpomínání...
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 26.7.2014, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Pohybově i výrazově výborný Radim Vizváry! Osobně jsem se s celkem nějak vypořádal a snad se dobral k nějakému smyslu, ale určité okamžiky nejsem schopný přesně interpretovat. Podle mého názoru si však tento druh divadla neklade za cíl jednoznačné vyjádření zobrazovaného, ale spíše ukazuje cestu myšlení a klade nároky na diváka, aby se zobrazovaným pracoval a přebral si vše individuálně, sám v sobě. Z toho důvodu může být divácký zážitek značně individuální záležitostí.
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 16.7.2014, počet hodnocení: 2886)
přínosný / zajímavý komentář
65% Inscenaci mohu hodnotit pouze pocitově, nemám dost zkušeností s tímto druhem fyzického divadla. A poněvadž tento projekt rozhodně nepatří mezi ty jednoduché, o to víc jsem se v mnohých scénách ztrácel. Hrálo se na prosvícené čtvercové scéně s minimem rekvizit, přičemž tanečník byl oblečen ve společenském obleku, z něhož se postupně jako z hadí kůže vysoukával a "odhaloval své vzpomínky". R. Vizváry je bez přehánění pohybově úžasně disponovaný, celkově však na mě síla sdělení emočně tolik nedolehla jako při sledování jiných podobně laděných inscenací. Toť ale pouze můj problém, přiznávám.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Lentilie 80 %
(zadáno: 21.1.2015, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Strašidelné a tísnivé představení. Ačkoliv jsem se bála jak budu jen pohybovému divadlu rozumět, byla jsem mile překvapená. Emotivní zážitek - nádherný, ale náročný. Vynikající.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.