Těšínské divadlo

česká scéna
Adresa: Ostravská 67, Český Těšín [zobrazit na mapě]
Ceny vstupenek:
150 Kč (večerní představení)
60 Kč (představení pro děti)

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Deník ničemy - Alexandr Nikolajevič Ostrovskij
Premiéra: 23.3.2019. Překlad: Radoslav Lošťák. Úprava: Ivan Rajmont. Dramaturgie: Alice Olmová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Hudba: Zbyhněv Siwek. Režie: Janusz Klimsza.
Poslední uvedení: červen 2019.
Nemilosrdný satirický vhled do salónů vysoké ruské společnosti konce druhé poloviny 19. století dokazuje, že lidé se nemění. Mladý bezvýznamný šlechtic Glumov se rozhodne změnit svůj život a vydá se na cestu za kariérou. Je chytrý, svobodný, ambiciózní, lstivý a pokrytecký. Odhodí zábrany, a aby dosáhl vytouženého, vzdá se všeho, i vlastní tváře. Na své cestě za úspěchem využívá neschopnost a ctižádostivost mocných. A pomalu a jistě stoupá na pomyslném žebříku slávy. Ale bohužel si píše deník – deník ničemy, který se jednoho dne dostane do nepovolaných rukou...
Jízdní hlídka - František Langer
Premiéra: 16.11.2018. Dramaturgie: Ivan Misař. Výprava: Jan Dušek. Hudba: David Švorc. Úprava a režie: Jiří Fréhar.
Poslední uvedení: únor 2019.
Působivá česká hra o legionářském oddílu, který se ocitl v obklíčení ruskými vojáky.
Osm žen - Robert Thomas
Premiéra: 26.10.2018. Překlad: Milena Tomášková, Josef Tomášek. Dramaturgie: Ivan Misař, Alice Olmová. Výprava: Marta Roszkopfová. Režie: Jiří Seydler.
Poslední uvedení: leden 2019.
Známá detektivní komedie. Mohly to být veselé vánoce prožité v kruhu rodinném. Jenže sváteční idylu naruší nalezená mrtvola...
Kočičí hra - István Örkény
Premiéra: 12.5.2018. Překlad: František Stier, Ida de Vries. Výprava: Zuzana Mazáčová. Režie: Pavel Ondruch.
Poslední uvedení: rok 2018.
Oblíbená tragikomedie o lidském osamění a životní vitalitě se zvláštním humorem a jímavou upřímností místy hraničící s absurditou.
Večer tříkrálový aneb cokoli chcete - William Shakespeare
Premiéra: 10.3.2018. Překlad: Martin Hilský. Scéna: Michael Klang. Kostýmy: Samiha Maleh. Hudba: Zbyhněv Siwek. Dramaturgie a režie: Ivan Misař.
Poslední uvedení: rok 2019.
Jedna z nejkrásnějších Shakespearových komedií lásky, kterým se často říká komedie sváteční či karnevalová. Orsino miluje Olivii, pan Ondřej miluje Olivii, Malvolio miluje Olivii, Sebastian miluje Olivii. Skoro každý v této komedii miluje Olivii, ale každý ze zmíněných pánů ji miluje jiným druhem lásky. Až na jednoho. Ale ten jeden, který Olivii nemiluje, je zároveň ten jediný, kterého Olivie miluje. Ten jeden je ale ve skutečnosti ta jedna. Cesario, do něhož se Olivie zamiluje, není Cesario, ale Viola převlečená za Cesaria...
Morálka paní Dulské - Gabriela Zapolska
Premiéra: 13.1.2018. Překlad: Jaroslav Simonides. Dramaturgie: Alice Olmová. Výprava: Alexandr Overchuk. Režie: Karel Suszka.
Poslední uvedení: rok 2018.
Známá polská hra o pokrytectví a falešné morálce. Měšťanské rodině vládne rukou pevnou až despotickou paní Dulská. Její jedinou slabostí je syn Zbyšek, který uniká jejímu vlivu v pochybných nočních podnicích s pochybnými ženami. Ve snaze zabránit Zbyškovu zhýralému životu najme paní Dulská hezkou služebnou Hanku...
PA.DI.PA.RÉ - Jaroslav Moravčík, Peter Niňaj
Premiéra: 4.11.2017. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Jana Hurtigová. Hudba: Peter Niňaj. Choreografie a režie: Jaroslav Moravčík.
Poslední uvedení: duben 2018 (na domovské scéně), červen 2018 (na zájezdě).
Muzikálová poema, o jejímž obsahu napoví názvy jednotlivých obrazů: Boží rej, Živá voda, Ptačí hry, Člověk...
Zahraj to znovu, Same - Woody Allen
Premiéra: 23.9.2017. Překlad: Dana Hábová. Výprava: Jan Dušek. Hudba: Zbyhněv Siwek, Miroslav Liška. Režie: Miloslav Čížek.
Poslední uvedení: červen 2018.
Půvabná komedie o mužích a ženách a tom, že člověk má za všech okolností zůstat sám sebou. Filmový fanoušek Allan Felix se nachází v nepříjemné životní situaci. Odešla od něj manželka a on se pokouší o jiné ženy. Ovšem, v přítomnosti žen se z něj stává nesmělý nemotora, který nedá dohromady kloudnou větu. Na pomoc mu přichází nejlepší přítel Dick a jeho zanedbávaná choť Linda. Vlastně je tu ještě někdo, Humphrey Bogart z Casablancy (Felixova iluzorní postava, kterou si jakožto fanda toho filmu vytvořil) mu radí jak rázně vyřešit jeho problémy...
Výchova slečny Rity - Willy Russell
Premiéra: 2.9.2017. Překlad: Dana Hábová. Výprava: Zuzana Mazáčová. Režie: Pavel Ondruch.
Poslední uvedení: prosinec 2017 (na domovské scéně), rok 2018 (na zájezdě).
Chytrá a jímavá komedie o schopnosti změnit svůj život a jít za svým snem, ať je jakkoli daleko. Za vysokoškolským profesorem přijde temperamentní kadeřnice. Ne, nespletla si dveře - přišla schválně. Rozhodla se totiž konečně získat vytoužené vzdělání. A to navzdory svému okolí, manželovi, pochybnostem o sobě i navzdory vyhoření svého pedagoga...
Čaj u pana senátora - Ivan Stodola
Premiéra: 4.3.2017. Překlad: Ladislav Kulhánek. Úprava a dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Scéna: Milan David. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Ivan Krejčí.
Poslední uvedení: rok 2017.
Klasická slovenská veselohra o tom, co všechno se může přihodit, když se ctižádostivá manželka rozhodne, že ze svého muže, který si užívá života příslušníka střední vrstvy, udělá politika. Doslova proti jeho vůli ho vtáhne do spleti zákulisních jednání a intrik, ve kterých se manžel posléze zabydluje. Podobnost se současnými volebními praktikami není čistě náhodná...
Jak důležité je mít Filipa - Oscar Wilde
Premiéra: 14.1.2017. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Alice Olmová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Alena Schäferová. Hudba: Peter Gábor ml. Režie: Peter Gábor.
Poslední uvedení: rok 2017.
„Lehkovážná komedie pro vážné lidi“ od velikána konverzační komedie, v níž je existence neexistujícího bratra příčinou mnoha nedorozumění okořeněných vtipným a místy břitkým humorem.
Sluha dvou pánů - Carlo Goldoni
Premiéra: 10.9.2016. Překlad: Eva Bezděková. Scéna: Michael Klang. Kostýmy: Samiha Maleh. Pohybová spolupráce: Jaroslav Moravčík. Režie: Ivan Misař.
Poslední uvedení: květen 2018.
Slavná komedie o sluhovi Truffaldinovi, jenž přijme neprozřetelně službu u dvou pánů najednou, což ho přivádí do prekérních situací, které většinou zvládá a ještě se stačí zamilovat...
Ďáblice - Karl Schönherr
Premiéra: 25.6.2016. Překlad: Michal Kotrouš. Výprava: Michal Syrový. Režie: Pavel Ondruch.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Příběh ženy, kterou chtějí dva muži využít k prosazení svých zájmů, dospěje k nenadálému obratu. Nakonec je to právě žena, která cílevědomě, chladnokrevně, ale skrytě zmanipuluje oba muže tak, že dosáhne všeho, co si usmyslila.
Zlatovláska - Josef Kainar
Premiéra: 27.2.2016. Výprava: Oleksandr Overchuk. Choreografie: František Blaťák. Hudba: Andrzej Macoszek. Texty písní: Lenka Pešák. Režie: Karel Suszka.
Poslední uvedení: rok 2018.
Tři sestry - Anton Pavlovič Čechov
Premiéra: 9.1.2016. Překlad: Leoš Suchařípa. Úprava: Simona Nyitrayová, Radek Brož. Výprava: Alexandra Cihanská Machová, Roman Cihanski Mach. Hudba: Alexandra Cihanská Machová. Režie: Simona Nyitrayová.
Poslední uvedení: rok 2016.
Dámský krejčí - Georges Feydeau
Premiéra: 14.11.2015. Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Ivan Misař. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Zuzana Mazáčová. Režie: Pavel Ondruch.
Poslední uvedení: rok 2016.
Známá situační komedie plná zápletek a konfliktních situací. Vážený občan, doktor Moulinet se oženil. Do jeho (dosud staromládeneckého) života přibude jedna žena, jedna tchýně a posléze jedna milenka. Jeho život plyne poměrně nevzrušeně až do okamžiku, kdy si neprozřetelně protáhne večerní flám až do rána, a to zrovna v den, kdy má přijet na návštěvu jeho tchýně. Je třeba zachránit čest i manželství, a proto si vymyslí drobnou lež, což mu nedělá žádný problém až do okamžiku, kdy tato lež vyvolá celou lavinu dalších lží. Aby zakryl manželskou nevěru je schopen udělat takřka cokoliv, dokonce se vydává za dámského krejčího...
Mnoho povyku pro nic - William Shakespeare
Premiéra: 7.3.2015. Překlad: Jiří Josek. Výprava: Marta Roszkopfová. Hudba: Zbyhněv Siwek. Pohybová spolupráce: Filip Staněk. Dramaturgie a režie: Ivan Misař.
Poslední uvedení: červen 2015.
Vrcholná Shakespearova komedie, které vévodí láska, láska vroucí, i rozhádaná, láska něžná i trpící prostě láska se vším všudy. A je-li opravdová, překoná všechny nástrahy, i když se jí občas musí trochu pomoct...
Charleyova teta - Jevan Brandon-Thomas
Premiéra: 21.5.2014. Překlad: Zdeněk Vančura. Dramaturgie: Ivan Misař. Výprava: Jan Dušek. Hudba: Zbyhněv Siwek. Pohybová spolupráce: Filip Staněk. Režie: Miloslav Čížek.
Poslední uvedení: rok 2017.
Slavná komedie, která už více než jedno století rozesmává diváky takřka na celém světě. Muž převlečený za ženu není na divadle zjev ojedinělý, ale Thomas dovedl tuto záměnu takřka k dokonalosti...
Báthoryčka - libreto: Martin Kákoš, Jana Kákošová; hudba: Henrich Leško; texty písní: Martin Sarvaš, Ivan Vojtek  (2:25)
Premiéra: 7.9.2013. Překlad a dramaturgie: Ivan Misař. Scéna: Juraj Fábry. Kostýmy: Ludmila Várossová. Hudební spolupráce: Zbyhněv Siwek. Choreografie a režie: Jaroslav Moravčík.
Poslední uvedení: prosinec 2017 (na domovské scéně), červen 2018 (na zájezdě).
Muzikálové zpracování příběhu baronky Báthoryové, který přerostl časem v legendu, snažící se o vlastní pohled na historické skutečnosti.

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 7.3.2020