Tygr v tísni

Krátká návštěva potěší

Premiéra: 2.10.2020. Dramaturgie: Marie Nováková. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Hudba: Petr Šmíd. Režie: Zuzana Burianová.


Výtvarně-divadelní portrét o dvou výtvarnicích spojených s českým undergroundem, představitelek jedné generace, která byla umlčována a hledala svobodu v samotě a soustředění. Zorka Ságlová vystavila roku 1969 balíky sena a slámy, prohlásila je za umění a předběhla tak svou dobu. Naděžda Plíšková vystavila nadrozměrnou lžíci s několika litry guláše, a upozornila tak na rozpor mezi rolí nezávislé umělkyně a ženy v domácnosti. Obě se posléze stáhly do ústraní. Zorka se pod tlakem normalizační cenzury začala věnovat zdlouhavé a náročné práci na tapisériích. Naděžda kvůli vážnému zranění vlastní neutěšenou situaci reflektovala v cynických básnických receptech...
Tygr v tísni
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
-
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Zprávy

(10.9.2020)
Umělecký soubor Tygr v tísni připravuje inscenaci na pomezí divadla a výtvarné performance Krátká návštěva potěší, která je volně inspirovaná osudy výtvarnic Zorky Ságlové a Naděždy Plíškové, spojených s českým undergroundem. Autorská inscenace režisérky Zuzany Burianové a dramaturgyně Marie Novákové bude uvedena v premiéře 2. října 2020 ve 20:00 v Divadle VILA Štvanice.