Tygr v tísni

Krátká návštěva potěší

Premiéra: 2.10.2020
Dramaturgie: Marie Nováková. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Hudba: Petr Šmíd. Režie: Zuzana Burianová.
Výtvarně-divadelní portrét dvou výtvarnic Zorky Ságlové a Naděždy Plíškové, spojených s českým undergroundem, představitelek jedné generace, která byla umlčována a hledala svobodu v samotě a soustředění. Dadaistický horor o tom, jak se jedna krátká návštěva promění ve dvacetiletou nucenou izolaci. Ponorková nemoc je zaháněna vařením dle osvědčených receptů a neúnavnou prací na obrazech. Jenže strávníci ani diváci nepřicházejí. Všechen nábytek je provizorní, všechny dveře jsou zamčené, každý telefonát je omyl. Svobodu je třeba hledat v mysli. Z halucinací se rodí králík, který doputoval na zemi z měsíce, aby donesl tajemství nesmrtelnosti, ale cestou ho bohužel zapomněl...
Tygr v tísni
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
67 %
6731000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Matěj Konečný  60 %
(zadáno: 2.11.2021, počet hodnocení: 122)
přínosný / zajímavý komentář
Jeden si mockrát myslel že už ho nic nepřekvapí a překvapilo. A pak znova. A ještě. A zas. Scéna. Hudba. Zvuk. Pohyb. Barva. Kouř. Světlo.
J.anek  80 %
(zadáno: 27.10.2021, počet hodnocení: 388)
přínosný / zajímavý komentář
Dvě výtvarnice a jeden králík. Spíš surrealismus než dada. A psycho. A Knížák. A ženský úděl, i když některý ženský jsou skoro všechny většinou píči. A nesvoboda a Tuzex. Jen mi, holky, bylo líto toho bramboráku. Ale bavilo mě to tuzex.
Layer  60 %
(zadáno: 5.5.2022, počet hodnocení: 59)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.