Tygr v tísni

Marie Nováková, Zuzana Burianová

Ticho, nahrává se!

Premiéra: 14.1.2017. Dramaturgie: Marie Nováková. Scéna: Ján Tereba. Kostýmy: Paulína Bočková. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Zuzana Burianová.
1:35x


Autorská inscenace o složité situaci (nejen) rozhlasových žurnalistů v době protektorátu, o kolaborantech, konfidentech a odbojářích, o proměnách funkce, úrovně a postoje médií v dobách Mnichovské dohody, Protektorátu Čechy a Morava a Pražského povstání.
Tygr v tísni
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
78 %
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Lukáš Holubec 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 7.12.2018, počet hodnocení: 1509)
přínosný / zajímavý komentář
74,99 % Přiznávám, že tvorba Tygra v tísni mě většinou neoslovuje, ovšem v tomto případě Marie Nováková se Zuzanou Burianovou vytvořily inscenaci, která prostě má smysl. Situace žurnalistů za protektorátu je východiskem umožňujícím zobrazit lidi ve chvíli, kdy se pod tlakem okolností odhalují jejich charaktery. Navíc otázka motivací a postojů novinářů je dnes opět palčivě aktuální, o důvod více na inscenaci vyrazit.
Lukáš Holubec 70 %
(zadáno: 28.4.2017, počet hodnocení: 563)
přínosný / zajímavý komentář
Tygr v tísni vybral pro zobrazení propagandy, kolaborace, dilematu, jak se zachovat v mezních situacích, prostředí československého rozhlasu v době protektorátu. Vhodně zvolené velké téma pojaly Marie Nováková a Zuzana Burianová jako svižnou přehlídku několika reálných postav, jejichž skutečných osudů se držely opravdu precizně. Přestože atmosféra není natolik skličující, jaká zřejmě ve skutečnosti byla, je tato inscenace zdařilá jak herecky, kde ovšem vyčnívá výtečný Ivo Sedláček, jemuž věštím zajímavou budoucnost, tak udržením příběhů postav, aniž by se hra rozpadala. Těžký úkol Tygr zvládl.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
MMK 90 %
(zadáno: 5.3.2018, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu zajímavé, jak lidé reagují, když se změní situace.
Bílek 50 %
(zadáno: 2.11.2017, počet hodnocení: 37)
Radiator 90 %
(zadáno: 12.6.2017, počet hodnocení: 86)
J.anek 80 %
(zadáno: 28.1.2017, počet hodnocení: 190)
přínosný / zajímavý komentář
Protektorát v rozhlase, ale nejen! Časovému ukotvení navzdory je inscenace krutě aktuální - můžeme věřit médiím? Říkají nám novináři pravdu? A chceme ji slyšet? Výborné výkony všech, objevem je pro mě Ivo Sedláček - je přesný, je hudebník, je charismatický. Tohle prostě chcete vidět.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.