Depresivní děti touží po penězích

Jakub Čermák & kol.

Maryša (mlčí)

Premiéra: 2.4.2019. Podle hry Aloise a Viléma Mrštíkových „Maryša“. Scéna: Martin Šimek. Kostýmy: Anežka Straková. Hudba: Tanita Yankova. Režie: Jakub Čermák.
předpremiéry od března 2019
2:00


Depresivní děti podle bratří Mrštíků. „Kafe od Žida už není trendy, postačí piccolo (co neexistuje). Místo mlýna loftový byt, místo hospody obchodní centrum. Hanácké nářečí je nahrazeno významným mlčením. Ale Maryša je pořád stejně krásná. A nešťastná. A nebezpečná...“
18! v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
Venuše ve Švehlovce
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
90 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 11.4.2019, počet hodnocení: 1498)
přínosný / zajímavý komentář
Drama bratří Mrštíků posloužilo jako podklad pro „němohru“, v níž se herci vyjadřovali takřka výhradně pohyby a gesty, téměř celé přestavení (sou)zněla propracovaná hudba. V přenesení do současnosti byl režisér J. Čermák, jako u jiných svých interpretací klasiky, osobitý, důsledný a předložil podnětné spojitosti. Inscenační styl by si zasloužil vytříbit v kombinování náznaků s doslovností, např. kopulace byla někdy s nadsázkou naznačena, jindy zobrazena otevřeněji s nahotou. Maryšu skvěle ztvárnila A. Berecková i beze slov, dále si zaslouží jmenovat B. Šupová v odpudivé stylizaci Rozáry.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Valerius 100 %
(zadáno: 3.4.2019, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Dechberoucí.
Radiator 80 %
(zadáno: 31.3.2019, počet hodnocení: 96)
Tomas22 90 %
(zadáno: 19.3.2019, počet hodnocení: 64)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.