Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo Husa na provázku

Don Quijote
„Neskutečná diskuzní show o skutečnosti.“ Současná variace na slavný román zachycující nástup evropského novověku, rozpohybované doby, v níž se jediná boží Pravda rozpadla do stovek relativních pravd a touha lidí poznávat a zpochybňovat se obrátila ke skutečnosti samé. Složité, plné rozporů a stále častěji neskutečné. Je Don Quijote blázen, který skutečnost nevidí? Génius, který ji jako jediný dokáže nahlédnout? Levicový aktivista odmítající ji přijmout? Anebo je současník nás, kdo čtyři sta let poté žijeme v době, v níž už skutečnost neexistuje...?
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Lukáš Dubský
Nejbližší aktuální termíny:
11.3.  12.3.  1.4.  15.4.
Mein Švejk (Operetta. Komedie. Smrt.)
„Dvě zběsilé bestie: Hašek a Švejk. Oba dva zná celý svět, a přece zůstali záhadní. Hrdina nebo zbabělec? Hulvát nebo bytostný anarchista? Pitomec nebo filozof? Burleskní šprým nebo groteska? Mystifikátor nebo šílenec pravdy? Cynik nebo sprosťák? Hovno! V šílenství doby jde o jediné: přežít!“
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Pavel Širmer
Nejbližší aktuální termíny:
17.4.
Amadeus (tj. Milovaný Bohem)Divadlo Husa na provázku - Amadeus (tj. Milovaný Bohem)
Inscenace Provázku je opulentní divadelní hostinou. I zde se Amadeus chová jako z řetězu utržený výrostek a skládá geniální hudbu. Antonio Salieri se prohlašuje za patrona všech průměrných a jeho frustrace ho dožene k zločinu. V notoricky známém duelu Salieri-Mozart poměřili své síly otec a syn Donutilové. Miroslav Donutil zaujal umírněným projevem a plnou soustředěností na modelování potměšilé postavy Salieriho, Martin Donutil dokázal být romantický, ale i živočišným hystriónem plným egoismu, který pramení z jeho naivního vidění okolního světa.
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Pavel Širmer, Jiří Koula
Nejbližší aktuální termíny:
29.3.  9.4.  10.4.
Tichý Tarzan (zcizené deníky fantoma erotické fotografie)Divadlo Husa na provázku - Tichý Tarzan (zcizené deníky fantoma erotické fotografie)
Divadlo Husa na provázku listuje deníky fantoma erotické fotografie. Miroslav Tichý z Kyjova, svými sousedy považovaný spíše za podivína a úchyla, je dnes pokládán za jednoho z nejvýznamnějších fotografů 20. století. Jeho život a podivuhodné dílo nastolují řadu otázek. Je tento radikální moravský outsider šílencem a zachycovatelem pravdy? Anebo je to jen zavrženíhodný voyeur? Ivana Hloužková ve velmi překvapivé roli...
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Pavel Širmer, Lukáš Dubský, Kateřina Jírová


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.