Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo Ungelt

Expres na západDivadlo Ungelt - Expres na západ
Dramaturgie Divadla Ungelt sáhla po neobyčejně silném textu, který skrze dialog dvou diametrálně odlišných lidí se dobírá základních otázek smyslu existence. V nejednoznačném vyústění hry se pak ukrývá katarzní poselství. Duel bílé temnoty proti černému světlu našel ve Františku Němcovi a Radku Holubovi skvělé interprety. Resultát, že v Divadle Ungelt se zrodil další z pozoruhodných hereckých koncertů v dramaturgicky objevném počinu, opět není pouhou frází.
Nejbližší aktuální termíny:
25.10.  12.11.
Pan Halpern a pan JohnsonDivadlo Ungelt - Pan Halpern a pan Johnson
Devátá inscenace Ladislava Smočka v Ungeltu nabízí snad maximum, jenž je možno v součinnosti herec – režisér na divadle spatřit. Petr Kostka a František Němec rozehrávají duel, v němž se neustále mění rozložení sil. Dva vynikající herci soustředěně vytvářejí postavy mužů, kteří k sobě kvůli nepřízni osudu nakonec přece jen nacházejí cestu. Jevištní projev obou bardů je vrcholným divadelním uměním, svých rolí se zhostili s noblesou jim vlastní a také s výstižnou přesností.
Nejbližší aktuální termíny:
31.10.  4.11.  7.11.  24.11.  10.12.  11.12.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.