Premiéry

Leden 2019 | Prosinec 2018 | Listopad 2018 | Říjen 2018 | Září 2018 | Červen 2018 | Květen 2018 | Duben 2018 | starší 


foto: Alena HrbkováNuselská scéna uvede výjimečnou komedii o nevěře, která zahraničního válečného reportéra Karla přitáhne z Kamburu v Africe zpět do Prahy a vyvolá celou kaskádu nepředvídatelných groteskních zvratů. A do toho všeho musí Karel vysílat živě reportáže z kamburské revoluce. Nikdy nevěřte médiím a své ženě! Cesta dezinformace a lži může být někdy groteskní a motivovaná i dobrými úmysly nebo obyčejnou žárlivou láskou... Inscenaci mají na svědomí ikony současného českého humoru - redaktor Reflexu a spoluautor Zeleného Raula Milan Tesař jako autor, pro něhož je to divadelní prvotina, a Tomáš Svoboda (Hodinový manžel, Blonďatá bestie) jako režisér. V hlavní roli rozhlasového reportéra Karla Berana, který svádí souboje s vlastním osobním i profesním selháním, uvidíte Josefa Poláška. O roli manželky Marty se v alternaci podělí Jitka Ježková nebo Lada Jelínková, postavu Araba Khaleda ztvární Karel Zima nebo Lukáš Rous.
premiéra: 18.1.2019 | foto: Alena Hrbková
foto: Jiří KottasKomorní adaptace slavné Hervého operety Mam´zelle Nitouche od slovenského básníka a dramatika Ľubomíra Feldeka, v níž autor původní Hervého nápad s převleky nejrůznějšími změnami a dvojím životem postav dotáhl téměř do absurdních rozměrů, a vytvořil tak předpoklady pro inspirovanou kolektivní spoluhru všech protagonistů na jevišti, tak typickou pro jedinečnou poetiku Ypsilonky. Večer se ponese v duchu hravosti, hudebnosti a duchaplnosti, ale ze všeho nejvíc bude večerem nespoutané a dobré zábavy. Diváci se určitě mohou těšit na velmi vtipný příběh o hledání lidské identity a o ambivalentnosti každého z nás. A vedle toho samozřejmě také na skvělou hudbu, protože tato parafráze slavné operety se původní hudby nezbavuje - ta jen dostane ypsilonské aranžmá. Hrají a zpívají Lumíra Přichystalová (Denisa / Nituš), Petr Vršek (Floridor / Célestin) a dále Jaroslava Kretschmerová, Kryštof Mende nebo William Valerián, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jan Bradáč, Martin Bohadlo, Jan Večeřa a Dominik Renč. Inscenaci v Ypsilonce nastudoval slovenský režisér Peter Oravec.
premiéra: 18.1.2019 | foto: Jiří Kottas
foto: Alexandr HudečekStudiová scéna Na Půdě Jihočeského divadla představí současnou hru o vztahu tří sester. Jde o dramatizaci stejnojmenného románu spisovatelky Petry Soukupové. Blanka, Olina a Kristýna, tři sestry jedou na oslavu otcových narozenin. Auto je plné jejich netrpělivých dětí a dárků a v hlavách jim víří myšlenky – na nedodělanou práci, nespolehlivého milence, na kila, která po porodu nejdou dolů a manželovu častou nepřítomnost… Navíc je mezi sestrami plno starších i novějších křivd a to, co je čeká u rodičů, by je ani ve snu nenapadlo. Trefná psychologická sonda do vztahů v současné rodinně se s bravurou pohybuje mezi komikou a tragikou. Takovou jízdu zimní krajinou jste nezažili! Nebo možná ano... V režii Jany Kališové hrají Teresa Branna, Natália Drabiščáková, Daniela Šišková, Daniela Bambasová, Dušan Sitek a Tomáš Kobr.
premiéra: 18.1.2019 | foto: Alexandr Hudeček
foto: Martin ŠpeldaVesnicí Habrůvka projde rok, od hodů po žně. Čas setby, zrání a sklizně netýká se jen přírody, ale i lidských osudů. Miroslav Krobot zdramatizoval román bratří Mrštíků o vesnické komunitě Habrůvky tak dobře a sugestivně, že se řadí k tomu nejlepšímu v českém dramatu... Ačkoliv je Habrůvka jenom smyšlená, je podobna mnohým skutečným. Tamější obyvatelé jsou stejně tak smyšleni, ale nám jsou podobni zrovna tak. Režisér Michal Lang tento titul inscenuje již potřetí, avšak poprvé se svým vlastním souborem. V hlavní roli Rybáře se představí Ondřej Veselý. Dále uvidíte Vendulu Fialovou jako Vrbčenu či Martina Hrušku jako starostu Habrůvky. Nabídku na hostování přijala Marie Málková, která ztvární zámožnou Frau Erb či Miloslav Mejzlík, který se divákům představí v roli Faráře.
premiéra: 11.1.2019 | foto: Martin Špelda