Soutěž


Soutěž s festivalem Venušiny dny

probíhá: 14. - 17. 4. 2024


VÝHRA --- 1x2 vstupenky
TERMÍN --- 22. - 28. 4. 2024
KDE --- Venuše ve Švehlovce
PŘEDSTAVENÍ --- dle vlastního výběru

22. - 28. 4. 2024 uvádí pražské divadlo Venuše ve Švehlovce další ročník mezinárodního festivalu Venušiny dny. Přehlídka se snaží měnit zajeté představy o „ženském umění“ – o jakých tématech a jakými prostředky ženy tvoří. Festival letos inicioval vznik nových divadelních a performativních projektů a českému publiku představí profesionální tvorbu autorek či kolektivů nejen z České republiky, ale také Španělska, Ukrajiny, Spojených států Amerických, Polska a Slovenska.


Tři roky po svém vzniku bude v Česku poprvé uvedena intenzivní, emotivní a bezeslovná „divadelní seance“ Four More, polského Teatr a Part.
Upřímným pokusem dát smysl přítomnosti, přehodnotit minulost a nastolit vize budoucnosti je performance People of the Sun kyjevské dvojice Mariia&Magdalyna.
Další ukrajinský projekt Kashy Potrohosh s názvem VENUSES/ VENUŠE/ ВЕНЕРИ představí „feministické radikální liturgie a liberálního exorcismu“.
Předcházet jí ve stejný den bude taneční performance Rhytm of the Rolling Hill z USA pod vedením zkušené choreografky Markéty Fagan.
Silný ženský historický příběh nabízí a přehodnocuje oblíbené slovenské divadlo NUDE, které na festivalu uvede svou novinku Emily. Autorská popová mozaika Michala Beleje je volně inspirovaná životem a smrtí nejradikálnější postavy ženského feministického hnutí ve Spojeném království Emily Davison.
Další historickou osobnost oživí také český tým pod vedením Kristýny Štarhové a Pavla Šimáka, který bude reprízovat multimediální projekt – docu, rap, pohyb – A neříkej mi Maruško! o Marii Kudeříkové, která své krátké mládí obětovala boji s nacistickou mocí.
Martina Hajdyla Lacová nabídne velmi limitovaný projekte Bodies in Progress. Ten se bude uvádět exkluzivně pouze v období, kdy je interpretka v pokročilém stádiu těhotenství.

1. Jak zemřela britská feministická aktivistka Emily Davison? (i to zmíní inscenace Emily slovenského souboru NUDE)
vyčerpáním organismu způsobeném protestní hladovkou
vběhla na závodiště a srazil ji kůň, který patřil králi Jiřímu V.
2. Festival Venušiny dny se koná
potřetí
pošesté
podeváté
Pro zařazení do slosování vyplňte následující údaje:
Jméno:
Příjmení:  
E-mail:

opište tento kód pěttřisedmdvěčtyři


Prohlášení o nakládání s poskytnutými údaji:
Po skončení soutěže jména a e-mailové kontakty nejsou archivovány a bez prodlení dochází k jejich vymazání ze systému.
Jména a e-mail jsou poskytnuty třetí straně (divadlu) pouze v případě výhry soutěžícího.