Soutěž


Soutěž s Národním divadlem

probíhá: 24. 9. - 3. 10. 2021


Hra Stát jsem já současného francouzského herce, režiséra a dramatika Vincenta Macaigne, byla poprvé uvedena v roce 2017 a jako první z jeho textů vyšla tiskem. Na české jeviště se Macaigne dostává vůbec poprvé, filmoví fanoušci ho však mohou znát z řady snímků.

Hra vypráví mýtus o zrození národa a o zrození státu, příběh království a zároveň rodinná sága. Vše začíná králem, kterého všichni chtějí zabít jako symbol diktátorského režimu, jemuž dávno odzvonilo. Děj se odehrává v neznámé zemi, v neznámém království, ale neustále se odkazuje na náš svět. Je to země vymyšlená, vzdálená, která však s námi nějak až příliš nebezpečně souvisí...
V neznámé zemi byl svržen král, ten nezemřel, ale stal se hračkou v rukou současných politiků, kteří chtějí národ jenom bavit, například svými přihlouplými reality-show. Jeden už neví, kdy se ocitl v televizním studiu, kde pravda je skoro cokoliv, a kdy má v rukou takovou sílu, že má schopnost změnit dějiny. Nikdo ničemu nerozumí, ale všichni jdou pořád vpřed, protože – jak říká jedna z postav hry – „svět se nemusí zachraňovat, svět se musí bavit“.

Ve hře se objevuje spousta popových písní, okouzlujících novinářek, šarmantních moderátorů a vtipných a chytrých politiků. Protože: i když se mluví o politice a nenapravitelnosti lidského ducha, musí to být hlavně zábava. A ve výsledku je to vlastně hlavně pohádka o jednom království, kde – aby se všichni měli dobře – musí se nejdřív povraždit...

Tuto inscenaci Národního divadla v režii Jana Mikuláška lze stále považovat za žhavou novinku, neboť přesunuté premiéry se sice dočkala (v září minulého roku), ale zakrátko se brány divadel opět uzavřely. Přesto i krátký čas stačil k tomu, že inscenace získala kontroverzní pověst. Ale to už musíte posoudit sami, čtení inscenace a jejích témat nemusí nutně být pro každého.
Účinkují Anna Fialová, Petr Vančura, Robert Mikluš, Zuzana Stivínová, Pavel Batěk, David Matásek, Jiří Panzner a další.


Národní divadlo - Stát jsem já (foto: Petr Neubert)
Národní divadlo - Stát jsem já (foto: Petr Neubert)


VÝHRA: volné vstupenky na představení Stát jsem já - 1x2 / 2. října (již proběhlo), 1x2 / 7. října, 1x2 / 8. října, začátky vždy v 19:00, hraje se ve Stavovském divadle

Věnujte, prosím, pozornost termínu představení a soutěže se zúčastněte pouze, pokud v případě výhry máte čas do Stavovského divadla v daném termínu vyrazit!
Jakkoliv je nám to nepříjemné, zároveň musíme upozornit výherce, že ani pořadateli nezbývá nic jiného, než se řídit vládními opatřeními platnými v termínu konání představení. Tato opatření mohou přinést podmínky pro vstup či diskomfort při návštěvě představení.

1. Ve kterém filmovém snímku z roku 2019 si Vincent Macaigne si zahrál po boku Isabelle Huppertové?
Bílá jako padlý sníh
Černá jako padlý anděl
2. Kdo v inscenaci Stát jsem já ztvárňuje roli Krále?
3. V případě výhry preferuji termín:
čtvrtek 7. října
pátek 8. října
Pro zařazení do slosování vyplňte následující údaje:
Jméno:
Příjmení:  
E-mail:

opište tento kód dvěosmpětosmnula


Prohlášení o nakládání s poskytnutými údaji:
Po skončení soutěže jména a e-mailové kontakty nejsou archivovány a bez prodlení dochází k jejich vymazání ze systému.
Jména a e-mail jsou poskytnuty třetí straně (divadlu) pouze v případě výhry soutěžícího.