Soutěž


Soutěž s ...příští vlna/next wave...

probíhá: 19. - 26. 9. 2017


Program 24. ročníku festivalu …příští vlna/next wave… ve své pražské části nabídne více jak třicet divadelních představení, site-specific projektů a doprovodných koncertů. Festival probíhá od 19. září do 1. října na sedmi místech v Praze.

Letošní přehlídka (nejen) divadelní alternativy má jednoduché, avšak všeříkající motto. Je jím SLOVO. Hodně inscenací, které v rámci festivalu uvidíte, je dramatizací nebo koláží významných literárních děl. Samozřejmě zde základ – tedy slovo – doprovází vizuální a zvuková složka, ale podstatné je to, co je vysloveno.

HaDivadlo - Náměsíčníci (imitace a tušení)
HaDivadlo - Náměsíčníci (imitace a tušení)


Na programu najdete divadelní poezii: například scénickou báseň s živou malbou Kniha jedů, která vychází z veršů Antonia Gamonedy a textů Václava Havla, souboru Masakr Elsinor nebo poctu poezii I. M. Jirouse s názvem Člověku nad tím rozum i čurák zůstává stát – tuto premiéru připravují Lenka Havlíková, Jiří Pokorný, Jana Hauskrechtová a Vojtěch Hrabák. Režisérka Apolena Vanišová uvede v MeetFactory premiéru inscenace, která vzniká na základě experimentální prózy Fernanda Arrabala Pohřeb sardinky. Autorský projekt Šumava láska Chemického divadla a režiséra Vojtěcha Bárty se inspiruje texty, dřevoryty a životními osudy Josefa Váchala. Z brněnského HaDivadla přivezeme divadelní esej Náměsíčníci (imitace a tušení), který podle rozsáhlého románu Hermanna Brocha režíroval tamní umělecký šéf Ivan Buraj. René Levínský dramatizuje ikonickou sci-fi Solaris Stanislava Lema stejnojmennou inscenaci režíruje Ewa Zembok. Jiří Honzírek a Divadlo Feste uvedou site-specific manifest s výraznou hudební složkou Moc bezmocných, vznikající na základě eseje Václava Havla.

Ufftenživot - Keep Calm
Ufftenživot - Keep Calm


Pravidelnou festivalovou linií je objevování nových kulturních prostor. A letos nebude pouze jeden!
Více informací naleznete na stránkách: www.nextwave.cz.

VÝHRA: Dvě permanentky na festivalový program dne 29. září, dvě permanentky na festivalový program dne 30. září a dvě vstupenky na festivalový program (oba dny v prostoru DriveHouse).

Věnujte, prosím, pozornost termínu konání a soutěže se zúčastněte pouze, pokud v případě výhry máte čas na zvolený festivalový program dorazit. Pro zařazení do slosování stačí zodpovědět tři (a půl) otázky.

1. Uveďte alespoň jeden prostor, v němž se festival letos zabydlí poprvé.
2. Letošního Udílení Poct se ujal herec a performer Jiří Maryško. Loni sám jednu Poctu obdržel. V jaké kategorii?
3. Autorská inscenace Nature Miroslava Bambuška je součástí cyklu Písně o zemi. Kolikátou?
Druhou
Třetí
Čtvrtou
4. V případě výhry preferuji termín a programovou náplň dne:
pátek 29.9. 20:00 To se mi líbí (J. Orlová) + 21:00 Vladivojna La Chia (koncert) || prostor DriveHouse
sobota 30.9. 17:00 Život pod psa (M. Solce) + 18:00 Bez komentáře (A. Brinda) + 19:00 Člověku nad tím rozum i čurák zůstává stát (kol.) || prostor DriveHouse
Pro zařazení do slosování vyplňte následující údaje:
Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Kontrola proti spamu:
opište tento kód osmčtyřinulajednačtyři


Prohlášení o nakládání s poskytnutými údaji:
Po skončení soutěže jména a e-mailové kontakty nejsou archivovány a bez prodlení dochází k jejich vymazání ze systému.
Jména a e-mail jsou poskytnuty třetí straně (divadlu) pouze v případě výhry soutěžícího.