Profil uživatele

Barka

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Iva Bryndová: 14 % (48)
Lukáš Dubský: 14 % (69)
Helena Grégrová: 15 % (106)
Pavla Haflantová: 15 % (30)
Jan Pařízek: 16 % (88)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 15.9.2023)
Tak tohle byla krása. Mí tři oblíbenci na jednom jevišti a ještě v tak skvěle napsané hře. Bravo!
(zadáno: 15.9.2023)
(zadáno: 8.12.2022)
75% Je fajn, že se na jeviště dostávají i témata, která byla donedávna tabu. Dnes večer ovuluji je otevřená zpověď ženy, která nemůže otěhotnět, ukazuje co všechno taková žena musí (a je ochotna) podstoupit a jaké to má dopady i na její psychiku. Myslím si, že by nebylo od věci, aby na takové představení zašli i muži, protože ti si většinou vůbec neuvědomují, jak je tahle cesta těžká. Iva Pazderková je v roli přirozená a uvěřitelná a dávám jí palec nahoru za to, že se nebála vystoupit s takhle osobním tématem. Jediné, co mě trochu iritovalo, byly časté audio vsuvky, logiku mají, ale na můj vkus jich bylo moc.
(zadáno: 11.11.2022)
Nádherná inscenace, nechápu nízké hodnocení níže. Herecké výkony skvělé v čele s neuvěřitelně charismatickým Lukášem Jurkem. Krásné písně, choreografie, příjemná scéna i kostýmy. Považuji se za náročného diváka a Šumař na střeše mě naprosto uspokojil, takže myslím, že boleslavští můžou být na tuto inscenaci právem pyšní.
(zadáno: 2.11.2022)
85% Moc povedená komedie. Není prvoplánová, brnkne i na vážnější strunu a hlavně perfektně sedlo obsazení. Lucie Vondráčková mě mile překvapila. Jen pozor na hlasitost mluvy, paní za mnou (14. řada) si stěžovaly, že herce velmi špatně slyší.
(zadáno: 25.10.2022)
Rozpaky. Mám s touto inscenací stejný problém jako s Dobrou noc, mami. Působilo to na mě jako jeden hysterický monolog, který mi nic moc nepředal. Já nevím, asi jsem to já nedokázala dobře rozklíčovat a ten význam tam najít, protože odborná kritika tuto hru velmi adoruje. Herci jsou skvělí a je mi líto, že O. Brousek dělá prakticky jen stafáž D. Švehlíkovi. I přes to, jak malý prostor tam má, předvede velké herectví, ani na chvíli nevypne a druhou půlku hry už jsem sledovala spíš jeho, než hlavní postavu. D. Švehlík na jevišti potí krev, ale přijde mi, že by to šlo i líp, výrazový rejstřík má přece bohatší. Což není výtka jemu, ale režii.
(zadáno: 25.10.2022)
(zadáno: 20.10.2022)
Originální pohádka, která děti naučí, jak se chovat v divadle, což v dnešní době považuji za opravdu důležité. Pohádka je velmi interaktivní a děti moc baví. Víc takových :)
(zadáno: 3.10.2022)
Opět se ukázalo, že filmová a divadelní režie je úplně jiný obor a že by se režiséři měli držet svého kopyta. Hudebně je to celkem fajn, ale jinak jsem si celou dobu říkala jedno velké PROČ. Proč tohle někdo napsal, proč to někdo nazkoušel, co nám tím autoři chtěli říct a proč tam vlastně vůbec sedím. Děj tak nějak o ničem, plochý, zmatený, podivné projekce, podivné dialogy, podivná zápletka a taneční company jak z osmdesátkové estrády. Aspoň, že ti herci dobře zpívali. O tom, že to je jedna velká nesnesitelná moralita radši úplně pomlčím. Standing ovation na závěr pro mě nepochopitelná, asi byl sál plný fanoušků T. Kluse. Obrovské zklamání.
(zadáno: 3.10.2022)
Čistých sto a klidně bych dala i víc. Pro mě divadelní zážitek tohoto roku. Samozřejmě to celé stojí a padá... ne, pouze stojí, nespadne to ani na chvilku... s Markétou Matulovou. Za její hlas bych vraždila. Budu se možná rouhat, ale mně se její zpěv líbil víc, než originál. Její fyzická podoba se Špinarovou je už jen třešnička na dortu. Hra je vtipná, ale zároveň z ní chvílemi mrazí. Přiznám se, že jsem o životě Věry Špinarové moc nevěděla a byla jsem až překvapená, jak těžký osud měla, ke konci smutná podívaná. Ostatní herci také famózní, především Jakub Burýšek. Moc děkuji, Bezruči, že jste za námi do Prahy přijeli :-)
(zadáno: 26.9.2022)
85% Zase neskutečnej úlet, kterej ale skvěle baví. Líbí se mi, že se mladí tvůrci dokáží zabývat i dobou, kterou si sami nemůžou pamatovat a přesto na ni mít jasný názor. Názor, který souzní s tím mým, o to je mi to celé sympatičtější :) Jen jsem čekala, že když už se hlavní postavy převtělily do akčních hrdinů, budou tam ty své akční schopnosti využívat víc, přišlo mi, že na tento fakt se v průběhu děje dost rezignovalo.
(zadáno: 13.9.2022)
(zadáno: 13.9.2022)
Omlouvám se, ale já to tu trochu srazím. Ocenila jsem, že se tvůrci nepouštěli do přílišné modernizace, ale to je tak vše. Výprava je krásná, ale za mě nevyužitá. Dominuje obrovský bazén, ale je využit jen jednou a to ne moc kreativně, balkonová scéna naprosto bez nápadu a náboje, seznámení R a J to samé. Proč Julie s "jedem" nejde do ložnice, ale někam bokem, když celou dobu víme, za kterými dveřmi ložnice je? Redukci postav chápu, ale třeba v případě Parise a vévody je dost nešťastná, Paris je ňouma, vévoda je vůdce, jak mohou tyto dvě postavy splynout v jednu? Přiznávám, že jsem se nudila a těšila se na konec, ačkoli herci byli dobří.
(zadáno: 7.9.2022)
Inteligentní, svižná a opravdu vtipná komedie. Děkuji, že to jde i vkusně :)
(zadáno: 13.6.2022)
75% Pro mě velké překvapení v podobě hereckého výkonu Daniely Šinkorové. Tato role jí opravdu sedla, sarkasmus jí nesmírně sluší. Rozhodně jedna z těch chytřejších komedií, nebojím se doporučit.
(zadáno: 13.6.2022)
75% Milé, vtipné, z hereckých výkonů musím vyzdvihnout Radima Madeju. Co mě ale nejvíc oslnilo je výprava, takovýhle byt bych si nechala líbit taky :)
(zadáno: 19.5.2022)
V jeden den jsem si dala Pusťte Donnu k maturitě i Discoland, takže trochu přejonákováno :) Bylo ale zajímavé posuzovat, jak se s tématem Discolandu každé divadlo vypořádalo jinak.Obě inscenace jsou humorné, ale Na zábradlí se drnkne i na vážnější strunu. Byla to šílená doba a šílený podnik a přitom všichni zúčastnění na něj vzpomínají s láskou, z toho mě trochu mrazilo. No a co, že se tam scházelo podsvětí, no a co, že Jonák dal zavraždit vlastní ženu, hlavně že my jsme se měli dobře. Bohužel tohle uvažování vidím stále okolo sebe, devadesátky nikdy neskončily, jak trefně říká jedna z postav.
(zadáno: 18.5.2022)
75% milá inscenace. Text není nijak objevný, ale ani nenudí, je to prostě oddechovka. Anička Polívková je v roli skvělá, uvěřitelná a její pohybové kreace jsou prostě boží :)
(zadáno: 21.4.2022)
Po dlouhé době jsem si zašla na trochu "alternativnější" divadlo. A bylo to pro mě úžasné osvěžení. Chvilku mi trvalo, než jsem se v inscenačním klíči zorientovala, ale pak jsem si představení náramně užívala. Krásné melodie a oku lahodící využití vody v prostoru. Moc hezký zážitek.
(zadáno: 21.4.2022)
Nejsem úplně příznivcem nenáročných komedií, ale musím přiznat, že u téhle jsem se bavila. Určitě je to dáno hlavně hereckým obsazením, které šlape jak hodinky a herci na sebe skvěle slyší.
(zadáno: 21.4.2022)
85% Milá a dojemná hra. Herci tradičně dobří, nejvíc zaujal Jaromír Dulava.
(zadáno: 11.4.2022)
Mrazivé. Nápad inscenovat hru nikoli na jevišti, ale ve zkušebně byl opravdu geniální. Divák se stane součástí děje, vše na něj působí mnohem intenzivněji, má hlavní hrdinku na dosah ruky a přesto jí nemůže pomoci. Oba představitelé hlavních rolí jsou velice autentičtí. Všichni víme, že toto je jen jeden příběh z mnoha, že tohle se opravdu děje, možná právě teď, možná dokonce někde blízko nás... Přesto ale postavy nejsou prvoplánově černobílé, člověk si chtě nechtě musí klást otázku, kdo je tady vlastně oběť. Děkuji celému inscenačnímu týmu za silný zážitek.
(zadáno: 2.2.2022)
Geniální, asi k tomu nemám co víc říct :)
(zadáno: 4.1.2022)
Krásná inscenace, pro oko i pro duši.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>