Profil uživatele

Jenda.matousek

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 13 % (120)
Pavel Širmer: 13 % (229)
Helena Grégrová: 14 % (186)
Jan Pařízek: 14 % (163)
Lukáš Dubský: 14 % (105)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 28.9.2021)
Muzikál jako by už naplánovaný a napsaný podle příručky pro autory úspěšných muzikálů obsahuje všechny důležité ingredience, bohužel (zejména v první polovině) jich je až příliš mnoho, zkrácení by prospělo. V Ostravě se s Rebeccou potkali šťastně, dobře udělaná scéna, projekce dotvářející atmosféru, povedené přebásnění, výborné choreografie, profi company a vyrovnané výkony umělců. Kreace M. Horké je opravdu divácky atraktivní, ačkoli si říkám, zda udržet od začátku do konce jeden výraz a zazpívat třikrát stejnou melodii je až tak těžké a obdivuhodné :-)) Doporučuji všem.
(zadáno: 27.9.2021)
Původního Krysaře nepamatuji, nicméně musím říct, že smysl a poselství libreta jsem opravdu nepochopil, stejně tak jako motivaci hlavních postav. Ačkoliv inscenace vypadá působivě, netuším, kde se vzal ten kult - jednoduché popěvky, jednoduché rýmovačky. Tradičně velmi slušný interpretační standard Kalichu, vedle M. Křížové výborné výkony L.W.Frenka a Jakuba Šlégra, naopak otřesný D. Suchařípa, za kterého je divákovi skoro až stydno.
(zadáno: 27.9.2021)
Inscenaci jsem viděl již v Praze s Hanou Seidlovou a text samotný shledávám jako velice problematický s řadou míst, kde musí hlavní představitelka bruslit po velmi tenkém ledě, u vedlejších postav jde o velké figurkaření. Nicméně naprosto suverénní výkon Hany Fialové opravdu stojí za vidění. Vedle ní to má (ač typově dobře obsazená) Eva Zbrožková opravdu těžké a v roli Marlene Dittrich pěvecky zaostává. Myslím, že režisér zůstal inscenaci něco dlužen, naopak orchestr precizní a výborný zvuk! Už kvůli Haně jde o ostravské "must see"!
(zadáno: 27.9.2021)
Protože jsem už viděl film a byl obeznámen s příběhem, patřím ke skupině diváků, které pomalé tempo zejména druhé půlky spíše iritovalo. Chápu režijní záměr, ale celku by slušel menší prostor - co se týče délky i sálu. Jiří Korn mě dokázal vytrhnout z letargie, Dan Krejčík jistě takové role zahrát umí (myslím, že text byl vybrán kvůli němu), ovšem už mě novými polohami nepřekvapil.
(zadáno: 14.3.2021)
/stream/ Možná škoda, že u příležitosti scénického uvedení rozhlasové hry nedošlo k dotažení textu a přizpůsobení hry pro jeviště, například živějším dokreslením charakterů jednotlivých postav... (moc jsem třeba nepochopil, čemu měla ve výstavbě hry posloužit úvodní scéna s ministrantem). Takto je bohužel (i přes zajímavé téma) hlavní zápletka dosti předvídatelná. Představení na mě ze záznamu působilo docela uřvaně a tak výživné těžení situační komiky ze zápachu bezdomovce až otravné. V mezích režie solidní výkon Eriky Stárkové a dobře vyřešená scéna.
(zadáno: 28.5.2020)
Na Dodo Gombára kupodivu celkem přehledná inscenace se srozumitelným apelem. Myslím, že tvůrci našli šťastný inscenační klíč a míru aktualizace a modernizace předlohy. Didaktický úvod byl poněkud navíc, domnívám se, že by to obecenstvo pochopilo i bez něj :-) Herecky obstojné, nejvíce mě ovšem zaujali pánové v menších rolích - Adam Ernest a především pak Lukáš Černoch.
(zadáno: 21.3.2020)
Něco, s čím jsem se naprosto minul a vyloženě to protrpěl. Přijde mi, že si každý z herců inscenaci zahrál po svém a že jejich výkony k sobě vůbec neladily. Dan Krejčík ve svém (vysokém) standardu, Petra Horváthová mě nezaujala, Zuzana Bydžovská podle mě hned od začátku dosti přestřelila intenzitu, se kterou ke své postavě přistoupila. Kdyby začala v civilnější rovině a vytvořila emoční oblouk dle smyslu textu, pochopím to, ale tohle bylo vážně mimo můj vkus, měl jsem pocit, že je opilá. Přijde mi, že i ten text samotný není příliš kvalitní (souhlas s Lukášem Holubcem).
(zadáno: 10.2.2020)
Liberecké nastudování v poněkud omlazené podobě mi přišlo sympatičtější, přehlednější a tak nějak celkově uvěřitelnější a snesitelnější, než tehdejší inscenace ve Stavovském divadle. M. Tallerová ve vděčné úloze předvedla řadu velice zajímavých poloh, ale přišlo mi, že byly od sebe odděleny příliš příkrými řezy, tak, že netvořily úplně celistvou postavu. Zaujala mě V. Korytářová a M. Foitová.
(zadáno: 10.2.2020)
Zajímavá inscenace. Škoda, že si atmosféru a napětí nedokáže udržet po celou délku trvání. Výborná scéna, svícení, pohybová složka, ruchy, ale bohužel, přišlo mi, že tam kde by měla být inscenace nejemotivnější a gradovat, tak jaksi dochází dech. Překvapilo mě velké množství malých dětí v hledišti, věřím, že to pro ně bude silný zážitek.
(zadáno: 13.7.2019)
Dobře napsaná, dobře zrežírovaná a dobře zahraná věc. Jen k vychvalované závěrečné scéna z Othella bych rád podotkl, že je to trochu vystavěné na efekt, že v kontextu hry to příliš nedává smysl a je otázkou, jestli by tehdy takový civilní výkon bez okázalých gest přihlížející zaujal tak jako nás. Ale tak to je jen drobnost :-) Výborně zvolený hudební doprovod.
(zadáno: 12.7.2019)
Ano, lze ocenit snahu představit masám, které už si zvykly na shakespearovky chodit, i méně známé a po mnoha stránkách problematické dílo. Kdo s tím na to jde a dokáže se nad úskalí textu povznést, nemusí být zklamán. Já jsem se bohužel s tímto zcela nepopasoval a zejména první polovina byla pro mě až utrpením. Zároveň nazvučení (sice dobrá srozumitelnost, ale nesmyslně vytažené výšky) je zločin, kdy ani nedokáži moc zhodnotit herecké výkony, ale sestava na mě působila poněkud rozháraně a nesehraně. Doporučil bych spíše nadšencům.
(zadáno: 12.7.2019)
Zábavný, dost razantně upravený dudák. Dobře využitý poměrně členitý prostor, který herci dokáží ukřičet (a uběhat). Propracované gagy - klobouk dolů. Zaujala mě E. Hanušová a M. Písařík. Je samozřejmě potřeba mít na to správnou náladu - může se lehce stát, že se s tím totálně minete. Nicméně úplně klasicky se to myslím skoro ani hrát nedá. Toto je za mě dobrý modus.
(zadáno: 12.7.2019)
Bavilo mě to. Velice promyšlená režie, skvělý light-design a scéna. Ten text samotný je místy trochu rozvláčný, jsem rád za razantnější výklad. Dobrý marketingový tah, ale ne pouze na efekt.
(zadáno: 12.7.2019)
Po všech stránkách poctivé nastudování. A. Rusevové se daří rozehrát přesvědčivě charakter Štěpky ve všech odstínech, J. Slánský si vystačí s menší výrazovou paletou. Zaujal také Vlastimil Čaněk a Jaromíra Mílová. I přes trochu pomalejší a popisnější rozjezd mě nakonec na Kladně dokázali přesvědčit.
(zadáno: 12.7.2019)
Klobouk dolů před O. Brzobohatým, kterému se podařilo napsat muzikál v kvalitě v Česku zatím nevídané. Na Prahu se podařil slušný casting (výborná Fialová, tradičně dobrý Janota, u P. Vaňka bych viděl rezervy ve zpěvu), nezatížený "zasloužilými umělci" známými z jiných produkcí. Nemám příliš co bych vytkl, snad jen lehké zkrácení by neuškodilo.
(zadáno: 12.7.2019)
Po pěvecké stránce není co vytknout, v hereckém projevu by se rezervy našly, občas tomu padal řetěz. Každopádně ale super počin a díky za realizaci ne tak známého muzikálu.
(zadáno: 9.1.2019)
Po úvodním výstupu Hynka Chmelaře se tedy přiznám, že jsem měl obavy, ale pak se to pěkně rozjelo, zaujal mě především výkon M. Zaha, kterého jsem předtím neznal. U Ondry Nováka zatím jeho nejpřesvědčivější záporná postava... :-) Dobře napsaný vrstevnatý text, který má sílu zaujmout, inscenovali na Kampě s citem a pochopením. Určitě vyražte, stojí to za to!
(zadáno: 9.1.2019)
Ke konci výrazně lepší, bavili mě jak Hána, tak Tenorová, ale Khekova láska k herectví M. Kačmaříka je opravdu nepochopitelná a zde tedy dost kontraproduktivní... V porovnání s ostravskou inscenací tato trochu bledne.
(zadáno: 7.8.2018)
Neupírám D. Krejčíkovi, že je naprostým mistrem v sebedojímání, ale mým hereckým favoritem asi úplně nebude, na můj vkus to bylo trošku "moc". Také se přiznám, že po čase začala forma přebíjet obsah, takže vlastně nevím, jak hra dopadla. Pro ty, kteří jinak navštěvují jen velké sály s bezpečnou vzdáleností k jevišti, to může být rozhodně zážitek a zajímavé vybočení z komfortní divácké zóny.
(zadáno: 6.8.2018)
Chápu, že asi nejsem úplně cílová skupina tohoto představení, ale přijde mi, že není ani moc pro děti (trvá asi 40 minut, než se zjeví první dinosauři a caparti se zjevně nudili), ani pro dospělé. Podoba a rozpohybování loutek je velice povedené a samo o sobě stojí za návštěvu, některé scény byly opravdu působivé, stejně jako samotná návštěva točny je zážitek. Doporučil bych ale představení zkrátit či zhustit, bohužel problémy se zvukem byly také značné. Pro lepší vyznění pointy by bylo dobré (a nebyl by to myslím problém) od sebe oba velké dinosaury nějak odlišit.
(zadáno: 6.8.2018)
Wow, nečekal bych, že něco takového někdy na českých muzikálových prknech uvidím. Tleskám za odvahu toto uvést na malé scéně a za nasazení všech zúčastněných. Ano, ta hudba není lehká na poslech a už vůbec ne na provedení. Obzvláštní uznání patří Pavlu Klimendovi a Kristýně Bečvářové, kteří svým postavám propůjčili až zneklidňující bezprostřednost. Působivá scéna a režie, i když inspirace American Horror Story je tu trochu vidět. Myslím, že za tímto zážitkem se rozhodně vyplatí se do Plzně vypravit.
(zadáno: 6.8.2018)
No nevím, od vychvalované režie a potkání se s prostorem jsem přece jen čekal trochu víc. Mám pocit, že inscenace je mnohem blíže Hybernii, než ke KC. Mrzí mě škrty v geniálních verších Borovce, i když musím uznat, že pro jiného může být tato podoba svižnější, logičtější. Nějaké větší režijní vklady jsem nezaznamenal. Buď bych do toho řízl pořádně nebo bych to pojal jako pietní poctu původní inscenaci. D. Hůlka typově samozřejmě úžasný, nicméně už občas více chrčí, než zpívá, a je vidět slabší fyzička. Burešová a Vyoralová bez výhrad. Potěšil i T. Löbl a samozřejmě živá hudba!
(zadáno: 6.8.2018)
Taková jednohubka, pocitovka, když se potká s vaší správnou náladou, může dost zapůsobit. Zaujme Klára Cibulková.
(zadáno: 29.3.2018)
Nejsem příznivcem této hry, jak je ostatně vidět z mého hodnocení původní inscenace. Kladem té nové je uvěřitelný výkon V. Šandy, podle mě jeho zatím nejlepší v ČK. Přiznám se, že mě osobně M. Finger moc nebaví, myslím, že ideální obsazení ústřední dvojice by bylo Dulava a Taclík - ale kolikátá podobná kreace v ČK by to již byla, že? Vzhledem k minimu premiér na této scéně prosím Ondřeje Sokola, aby další verzi AB už neuváděl :)
(zadáno: 29.3.2018)
Příznivci McDonaghovy ranější tvorby budou možná trochu zklamáni a naopak pro ty, jimž se z jeho her dělalo špatně, bude toto skousnutelné. Zápletka není tentokrát příliš silná a hra je to trochu upovídaná. Na druhou stranu slušná zábava, která rozhodně neurazí. Herecky vynikají především obě dámy. Scénografovi se opravdu nedařilo, vážně bych zvážil přepracování scény!
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>