Profil uživatele

Klara.fridrichova

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 27.3.2023)
Inscenace Jak umět krást předává zábavnou formou velmi důležitou zprávu o krádeži a ztrátě kultury a umění. Je především zaměřena na studenty a byla skvěle edukativní a zábavná zároveň.
Herecké výkony byly vynikající. Zvlášť se mi líbilo, že zde herci hráli sami sebe, což podpořilo autentičnost celé inscenace.
Ta poukazuje na fakt, že Rusové kradli a kradou nejen historii, umění a pračky, ale i lidské životy. I když se u některých diváků téma nesetká s úspěchem, protože mají vztah k Rusku, inscenace má velkou hodnotu v tom, že zdůrazňuje důležitost uchování kulturního dědictví, zejména v kontextu historie a ukrajinské kultury.
(zadáno: 6.2.2023)
Neměla jsem od toho žádná očekávání, ale i tak jsem ze sálu odcházela naprosto zděšená, se standing ovation za zády. To jako vážně? Příběh naprosto bez pointy či poselství. Hra, ač míněná zřejmě především pro děti, obsahovala až příliš vulgarit a sexuálních narážek. Text měl být vtipný, ale připomínal spíše Babovřesky. Prostě bizár. Tomáš Klus hraje asi stejně, jako pan Drábek režíruje. Hrozně. 10 % dávám za Kryštofa Krhovjáka, pro jeho zpěv a za Zdeňka Piškulu, pro jeho výkon na chůdách. Četla jsem, že byl pan Drábek z MDP odejit. Napíši snad už jen - díky bohu.