Z tiskových konferencí

Do nové sezony se (staro)novým logem
Do nové sezony se (staro)novým logem
S novým logem, které vzniklo jako redesign toho historického, i zbrusu novým vizuálním stylem z dílny Studia Najbrt vstupuje Divadlo Na zábradlí do sezony 2019/20, která bude již sedmou pod vedením ředitele Petra Štědroně a umělecké šéfky Dory Viceníkové. Pro nadcházející sezonu je připraveno pět premiér, pro dvě režie jsou osloveni zástupci té nejmladší režisérské generace. Sezona bude významná i tím, že DNz vyjede reprezentovat české divadlo do Paříže a Londýna.
Husákovo ticho v Divadle Na zábradlí beze slov
Husákovo ticho v Divadle Na zábradlí beze slov
První listopadový den uvede nové umělecké vedení Divadla Na zábradlí premiéru inscenace Šedá sedmdesátá aneb Husákovo ticho. Režisér Jan Mikulášek společně s dramaturgyní Dorou Viceníkovou poprvé představí inscenaci připravenou již přímo pro jeviště Divadla Na zábradlí.
Tradice v novém
Tradice v novém
Sezona 2013/14 v Divadle Na zábradlí se ponese v duchu podtitulu, jenž by měl vyjadřovat vztah nového vedení k tomuto úžasnému geniu loci, které vytvářela plejáda významných osobností, a českému divadlu se zde po léta určoval směr. Nový tým Petra Štědroně vstupuje na Zábradlí s osobitou estetikou a poetikou. Je to nastoupená cesta, která slavila úspěch v Divadle Reduta.
Čí je to město?
Čí je to město?
V nadcházející divadelní sezoně, jejímž základním mottem je otázka „ČÍ JE TO MĚSTO?“, uvede Divadlo Na zábradlí celkem pět titulů, z nichž čtyři budou uvedeny vůbec poprvé.
Živé otázky
Živé otázky
Divadlo Na zábradlí uvede hru Česká válka, kterou přímo pro DNz napsal Miroslav Bambušek. Jejím hlavním tématem jsou osudy účastníků tzv. třetího odboje. Hra je inspirována osudy několika protikomunistických odbojových skupin, včetně skupiny bratří Mašínů.
Jako držet v rukách úhoře
O nových titulech v Divadle Na zábradlí hovoří režisér Jiří Pokorný, dramatik Milan Uhde a režisérka Mária Záchenská.