Zprávy

1 2  > 
6.3.2019
Fyzická diskuse na prknech divadla PONEC
PONEC – divadlo pro tanec uvádí v úterý 12. března ve 20:00 hodin premiéru nového projektu souboru DOT504 s názvem Score #44. Soubor, který je známý svou spoluprací se zahraničními umělci, po letech opět spojil síly s multi-umělcem Thomasem Steyaertem, jenž se chopil konceptu i choreografického vedení.
číst celý článek
6.2.2019
Festivaly TANEC PRAHA 2019 a Česká taneční platforma už mají program!
31. ročník festivalu Mezinárodního současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2019, který se bude konat 3. – 22. června v Praze a dalších 20 obcích a městech, již zná svůj hlavní program i vizuální podobu. Na tiskové konferenci v PONCI, jíž se osobně účastnila korejská choreografka Eun-Me Ahn, pořadatel odtajnil hlavní program festivalu, přiblížil jeho linie a prezentoval vizuální podobu kampaně. Současně zveřejnil program jubilejního 25. ročníku jarního festivalu Česká taneční platforma (1. – 4. 4.), který nabízí to nejzajímavější ze současného českého tance a pohybového divadla.
číst celý článek
7.12.2018
Tanec Praha 2019 zahájí korejská choreografka Eun-Me Ahn
Třicátý první Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2019 naváže na letošní ohlasy Dancing Grandmothers pozváním proslulé korejské choreografky Eun-Me Ahn, tentokrát s dílem Let Me Change Your Name. Touto událostí zahájí festival pražský program ve třech večerech v PONCI, a to 3.–5. června. Příští ročník opět kombinuje pestrost obsahovou i geografickou, vždy čerpající z působivé řeči těla. Vstupenky na Opening festivalu jsou již v prodeji. Festival bude trvat do 24. června a kromě Prahy opět oživí dalších 20 měst a obcí ČR.
číst celý článek
12.9.2018
PONEC zahajuje sezonu se sklenkou v ruce
PONEC – divadlo pro tanec zahájí v pondělí 17. září od 20:00 hodin svou 18. sezonu v netradičním hávu, a to představením Marty Trpišovské a Michaela Vodenky nazvaným Žen – schön. V rámci komponovaného večera se bude tančit se sklenkou v ruce ve foyer divadla, na sále i v baru, aby se opět více mazaly hranice mezi tanečníky a publikem. Projekt, který je premiérou a zatím i jedinou reprízou, adoruje ženu, její tělo i duši, a zachycuje rozmanitost ženského světa, ať již jde o aspekt bojovnice, madony, křehkost porcelánové panenky či matky.
číst celý článek
16.10.2017
Petr Tyc se vrací po 14 letech s taneční studií lásky
PONEC – divadlo pro tanec uvádí v pondělí 23. a v úterý 24. října ve 20:00 hod. světovou premiéru nového projektu choreografa Petra Tyce, který se tím vrací po 14 letech k tanci. Inscenace nesoucí název Dokud neumřeli je tanečně-divadelní studií lásky a milostných vztahů, jež je volně inspirována románem britského spisovatele Juliana Barnese Jak to vlastně bylo?.
číst celý článek
10.4.2017
23. Česká taneční platforma zná své vítěze!
23. ročník festivalu Česká taneční platforma už zná své vítěze. Mezinárodní porota debatovala o cenách Tanečník roku a Taneční inscenace roku, k tomu byl oceněn světelný design, hlasovali také diváci a již podruhé byl vyhlášen Taneční manažer roku. Nejlepší taneční inscenací roku 2016 se stal projekt Švihla Terezy Hradilkové.
číst celý článek
6.4.2017
Dance transit. Praha.Dresden.Leipizig
Ve dnech 10. – 12. dubna se v Praze uskuteční festival Dance transit. Praha.Dresden.Leipzig, který je platformou pro podporu kreativní spolupráce v oblasti současného tance mezi třemi městy – Prahou, Drážďany a Lipskem. Jeho pražská část nabídne ukázku české a německé taneční tvorby a také první české uvedení populárního konceptu, battlu tanečních stylů, „Floor on Fire - Battle of Styles”, ve kterém se na jevišti potkají nejen různé taneční styly (současný tanec, balet, break dance, folklor), ale rovněž taneční osobnosti z Čech i Německa.
číst celý článek
10.3.2017
Projděte s PULSAREM vesmír a zažijte společně zázrak stvoření!
Nové taneční uskupení PULSAR, které založili Michal Záhora a Honza Malík, oba původně ze souboru NANOHACH, debutuje dne 19. března ve 20:00 hod. v PONCI – divadle pro tanec inscenací o člověku ve vesmíru s názvem Pulsar. To se snaží zachytit stvoření člověka a umožnit divákům, aby zažili okouzlení tímto zázrakem.
číst celý článek
15.12.2016
Krajiná – Otherlands
Závěr roku v PONCI patří další premiéře, tentokrát tří ženských osobností vycházejících z prostředí tří různých zemí – Nizozemí, České republiky a Izraele. 20. prosince vás Klára Alexová, Tereza Hradilková a Einat Ganz provedou různými krajinami.
číst celý článek
21.11.2016
Spitfire Company chystá svůj nejrozsáhlejší projekt
Premiéra Constellations I. souboru Spitfire Company je první částí nové trilogie, v níž Petr Boháč a jeho tým chystají přímý útok na žánrová škatulkování. První část je zároveň největším projektem, který Spitfire Company dosud připravila. Ve spolupráci s Orchestrem BERG se na scéně divadla PONEC objeví sedmnáct umělců, kteří budou obklopeni vizuálním uměním japonského konceptualisty Takaa Kanemachi. Premiéru uvede 29. listopadu PONEC – divadlo pro tanec.
číst celý článek
11.6.2016
Program 28. festivalu Tanec Praha vstupuje do velkého finále
Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2016 vrcholí. Vévodí mu flamencový freestylový génius Israel Galván, který vůbec poprvé zavítá do České republiky. Jeho dvěma večerům v Hudebním divadle Karlín předchází atraktivní program v PONCI i veřejném prostoru.
číst celý článek
3.6.2016
28. festival TANEC PRAHA  vstupuje do své třetí části
Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA vstupuje do své další části, ve které se představí mladí nadějní tanečníci a choreografové i stálice na mezinárodním tanečním nebi.
číst celý článek
27.5.2016
28. festival Tanec Praha se rozjíždí na plné obrátky
Druhý festivalový týden startuje mezinárodními hvězdami. Hlavní část pražského programu festivalu otevře 1. a 2. června na Jatkách78 řecko-slovenská tvůrčí dvojice Linda Kapetanea a Jozef Fruček s dílem EUROPIUM. V pátek 3. června se můžete těšit na u nás již dobře známou francouzskou choreografku Karine Ponties. Své nejnovější sólo HERO% vytvořila pro jednoho supermuže jako dobrodružnou, absurdně–fantastickou misi, hledání mezi nekonečnou lidskou touhou po nadpřirozených schopnostech a smířením se s vlastní nemotorností.
číst celý článek
28.11.2015
Prosincové premiéry divadla Ponec
PONEC – divadlo pro tanec chystá na začátek prosince dvě premiéry. Jednu pro děti a jednu pro dospělé. Na čtvrtek, 3. prosince, je naplánováno slavnostní uvedení nového audiovizuálního tanečního představení Věry Ondrašíkové ve spolupráci s vizuálním umělcem Danem Gregorem s názvem GUIDE. O dva dny později, v sobotu 5. prosince, bude prostor otevřený dětem a projektu Mezi námi Hany Strejčkové. Po představení nebude chybět ani tradiční Mikulášská nadílka.
číst celý článek
11.8.2015
Dárek, do kterého můžete vložit sami sebe
Jubilejní 15. sezonu divadla PONEC předznamená v půli srpna dvoudenní vyloženě letní program, který je svého druhu dárkem PONCE svým divákům, přátelům i náhodným kolemjdoucím. PONEC – divadlo pro tanec zve na srpnový warm-up. Proběhne v Café Neustadt, na Náplavce Bajkazyl a na lodi Tajemství. Vstup je zdarma.
číst celý článek
13.6.2015
Nový projekt Terezy Ondrové a Petra Šavela
V divadle PONEC premiérově představí projekt As Long As Holding Hands Terezy Ondrové a Petra Šavela. Česko-slovenské tvůrčí duo vydává na cestu zkoumání různých podob romantických vztahů, které neznají překážky generační ani genderové. Projekt vzniká v mezinárodní koprodukci Tance Praha (CZ), NorrlandsOperan Umeå (SWE), Centre Chorégraphique National Roubaix – Ballet du Nord (FR) a Plesni Teater Ljubljana (SLO).
číst celý článek
22.5.2015
Rok 2015 – vrcholná uznání pro Tanec Praha
Těžko byste v ČR našli kulturní organizaci, která dosáhla v poslední dekádě tak vysoké reputace v rámci starého kontinentu. Těžko byste také hledali tým lidí, kteří udrželi kontinuitu všech činností za ne zrovna příznivých podmínek po více než 25 let.
číst celý článek
14.5.2015
Za vaše představy neručíme
Nechte se vtáhnout do svého příběhu na festivalu TANEC PRAHA 2015. 27. Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla představil svůj kompletní program v Praze i dalších 15ti městech a obcích ČR. Zdobí ho novinka Ohada Naharina s Batsheva Dance Company, stěžejní díla Sashy Waltz, etablované soubory Liquid Loft a Cie Moussoux-Bonté, světová premiéra Terezy Ondrové s Peterem Šavelem, ale i mladé evropské talenty včetně českých či site-specific projekty.
číst celý článek
28.11.2014
V projektu Hany Strejčkové ožívají obrazy lásky, stáří i smrti
Ponec – divadlo pro tanec v premiéře uvede inscenaci Amortale, která ztvárňuje základní témata lidské existence, jako jsou láska, stáří a smrt. Autorská inscenace je inspirována stejnojmennou sbírkou básníka Miloše Horanského.
číst celý článek
13.11.2014
Noc divadel v Ponci
Nocí divadel vás v Ponci provedou produkční, manažerky i samotná zakladatelka. Během večera budete moci nahlédnout i do zákulisí příprav nového představení nebo se zúčastnit pohybových workshopů. V premiéře bude také uveden dokument o České taneční platformě.
číst celý článek
29.9.2014
Lety – 1942
Evropské centrum romské hudby v Praze ve spolupráci s německým scénografem Mathiasem Straubem připravuje v divadle PONEC další reprízy úspěšné hudební modlitby LETY – 1942.
číst celý článek
27.9.2013
Dvě ženy spojené elektřinou
V pátek 4. října se v divadle Ponec uskuteční premiéra experimentálního pohybového představení Tenze choreografky Markéty MAII Kuttnerové a performerky Jany Vrány. Projekt, který se pohybuje na hranici výzkumu a performance, hledá odpověď na otázku, do jaké míry lze vytvořit a ovlivnit pohyb bez lidského vědomí.
číst celý článek
15.4.2013
Cena diváků České taneční platformy
Cenu diváka festivalu Česká taneční platforma letos získali VerTeDance za dílo Simulante Bande.
číst celý článek
Z tiskových zpráv a další aktuality
6.3.2019
PONEC – divadlo pro tanec uvádí v úterý 12. března ve 20:00 hodin premiéru nového projektu souboru DOT504 s názvem Score #44. Soubor, který je známý svou spoluprací se zahraničními umělci, po letech opět spojil síly s multi-umělcem Thomasem Steyaertem, jenž se chopil konceptu i choreografického vedení.
6.2.2019
31. ročník festivalu Mezinárodního současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2019, který se bude konat 3. – 22. června v Praze a dalších 20 obcích a městech, již zná svůj hlavní program i vizuální podobu. Na tiskové konferenci v PONCI, jíž se osobně účastnila korejská choreografka Eun-Me Ahn, pořadatel odtajnil hlavní program festivalu, přiblížil jeho linie a prezentoval vizuální podobu kampaně. Současně zveřejnil program jubilejního 25. ročníku jarního festivalu Česká taneční platforma (1. – 4. 4.), který nabízí to nejzajímavější ze současného českého tance a pohybového divadla.
7.12.2018
Třicátý první Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2019 naváže na letošní ohlasy Dancing Grandmothers pozváním proslulé korejské choreografky Eun-Me Ahn, tentokrát s dílem Let Me Change Your Name. Touto událostí zahájí festival pražský program ve třech večerech v PONCI, a to 3.–5. června. Příští ročník opět kombinuje pestrost obsahovou i geografickou, vždy čerpající z působivé řeči těla. Vstupenky na Opening festivalu jsou již v prodeji. Festival bude trvat do 24. června a kromě Prahy opět oživí dalších 20 měst a obcí ČR.
12.9.2018
PONEC – divadlo pro tanec zahájí v pondělí 17. září od 20:00 hodin svou 18. sezonu v netradičním hávu, a to představením Marty Trpišovské a Michaela Vodenky nazvaným Žen – schön. V rámci komponovaného večera se bude tančit se sklenkou v ruce ve foyer divadla, na sále i v baru, aby se opět více mazaly hranice mezi tanečníky a publikem. Projekt, který je premiérou a zatím i jedinou reprízou, adoruje ženu, její tělo i duši, a zachycuje rozmanitost ženského světa, ať již jde o aspekt bojovnice, madony, křehkost porcelánové panenky či matky.
16.10.2017
PONEC – divadlo pro tanec uvádí v pondělí 23. a v úterý 24. října ve 20:00 hod. světovou premiéru nového projektu choreografa Petra Tyce, který se tím vrací po 14 letech k tanci. Inscenace nesoucí název Dokud neumřeli je tanečně-divadelní studií lásky a milostných vztahů, jež je volně inspirována románem britského spisovatele Juliana Barnese Jak to vlastně bylo?.
10.4.2017
23. ročník festivalu Česká taneční platforma už zná své vítěze. Mezinárodní porota debatovala o cenách Tanečník roku a Taneční inscenace roku, k tomu byl oceněn světelný design, hlasovali také diváci a již podruhé byl vyhlášen Taneční manažer roku. Nejlepší taneční inscenací roku 2016 se stal projekt Švihla Terezy Hradilkové.
6.4.2017
Ve dnech 10. – 12. dubna se v Praze uskuteční festival Dance transit. Praha.Dresden.Leipzig, který je platformou pro podporu kreativní spolupráce v oblasti současného tance mezi třemi městy – Prahou, Drážďany a Lipskem. Jeho pražská část nabídne ukázku české a německé taneční tvorby a také první české uvedení populárního konceptu, battlu tanečních stylů, „Floor on Fire - Battle of Styles”, ve kterém se na jevišti potkají nejen různé taneční styly (současný tanec, balet, break dance, folklor), ale rovněž taneční osobnosti z Čech i Německa.
10.3.2017
Nové taneční uskupení PULSAR, které založili Michal Záhora a Honza Malík, oba původně ze souboru NANOHACH, debutuje dne 19. března ve 20:00 hod. v PONCI – divadle pro tanec inscenací o člověku ve vesmíru s názvem Pulsar. To se snaží zachytit stvoření člověka a umožnit divákům, aby zažili okouzlení tímto zázrakem.
15.12.2016
Závěr roku v PONCI patří další premiéře, tentokrát tří ženských osobností vycházejících z prostředí tří různých zemí – Nizozemí, České republiky a Izraele. 20. prosince vás Klára Alexová, Tereza Hradilková a Einat Ganz provedou různými krajinami.
21.11.2016
Premiéra Constellations I. souboru Spitfire Company je první částí nové trilogie, v níž Petr Boháč a jeho tým chystají přímý útok na žánrová škatulkování. První část je zároveň největším projektem, který Spitfire Company dosud připravila. Ve spolupráci s Orchestrem BERG se na scéně divadla PONEC objeví sedmnáct umělců, kteří budou obklopeni vizuálním uměním japonského konceptualisty Takaa Kanemachi. Premiéru uvede 29. listopadu PONEC – divadlo pro tanec.
11.6.2016
Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2016 vrcholí. Vévodí mu flamencový freestylový génius Israel Galván, který vůbec poprvé zavítá do České republiky. Jeho dvěma večerům v Hudebním divadle Karlín předchází atraktivní program v PONCI i veřejném prostoru.
3.6.2016
Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA vstupuje do své další části, ve které se představí mladí nadějní tanečníci a choreografové i stálice na mezinárodním tanečním nebi.
27.5.2016
Druhý festivalový týden startuje mezinárodními hvězdami. Hlavní část pražského programu festivalu otevře 1. a 2. června na Jatkách78 řecko-slovenská tvůrčí dvojice Linda Kapetanea a Jozef Fruček s dílem EUROPIUM. V pátek 3. června se můžete těšit na u nás již dobře známou francouzskou choreografku Karine Ponties. Své nejnovější sólo HERO% vytvořila pro jednoho supermuže jako dobrodružnou, absurdně–fantastickou misi, hledání mezi nekonečnou lidskou touhou po nadpřirozených schopnostech a smířením se s vlastní nemotorností.
28.11.2015
PONEC – divadlo pro tanec chystá na začátek prosince dvě premiéry. Jednu pro děti a jednu pro dospělé. Na čtvrtek, 3. prosince, je naplánováno slavnostní uvedení nového audiovizuálního tanečního představení Věry Ondrašíkové ve spolupráci s vizuálním umělcem Danem Gregorem s názvem GUIDE. O dva dny později, v sobotu 5. prosince, bude prostor otevřený dětem a projektu Mezi námi Hany Strejčkové. Po představení nebude chybět ani tradiční Mikulášská nadílka.
11.8.2015
Jubilejní 15. sezonu divadla PONEC předznamená v půli srpna dvoudenní vyloženě letní program, který je svého druhu dárkem PONCE svým divákům, přátelům i náhodným kolemjdoucím. PONEC – divadlo pro tanec zve na srpnový warm-up. Proběhne v Café Neustadt, na Náplavce Bajkazyl a na lodi Tajemství. Vstup je zdarma.
13.6.2015
V divadle PONEC premiérově představí projekt As Long As Holding Hands Terezy Ondrové a Petra Šavela. Česko-slovenské tvůrčí duo vydává na cestu zkoumání různých podob romantických vztahů, které neznají překážky generační ani genderové. Projekt vzniká v mezinárodní koprodukci Tance Praha (CZ), NorrlandsOperan Umeå (SWE), Centre Chorégraphique National Roubaix – Ballet du Nord (FR) a Plesni Teater Ljubljana (SLO).
22.5.2015
Těžko byste v ČR našli kulturní organizaci, která dosáhla v poslední dekádě tak vysoké reputace v rámci starého kontinentu. Těžko byste také hledali tým lidí, kteří udrželi kontinuitu všech činností za ne zrovna příznivých podmínek po více než 25 let.
14.5.2015
Nechte se vtáhnout do svého příběhu na festivalu TANEC PRAHA 2015. 27. Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla představil svůj kompletní program v Praze i dalších 15ti městech a obcích ČR. Zdobí ho novinka Ohada Naharina s Batsheva Dance Company, stěžejní díla Sashy Waltz, etablované soubory Liquid Loft a Cie Moussoux-Bonté, světová premiéra Terezy Ondrové s Peterem Šavelem, ale i mladé evropské talenty včetně českých či site-specific projekty.
1 2  >