Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Bazaar Festival

Bazaar Festival vám přivede své Superhrdinky až do obýváku
[13.10.2020]
Šestý ročník pražského divadelního a tanečního festivalu Bazaar, který se ve své dramaturgii soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze. Vzhledem k novým opatřením Vlády ČR, které jsou v platnosti od pondělí 12. 10. na následujících 14 dní a epidemiologické situaci v Praze, se organizátoři rozhodli uskutečnit inscenace a setkání s jejich tvůrci v online podobě! Značná část programu zůstává v platnosti, stejně jako termín 20. 10. - 1. 11. 2020.

„Zdraví vždy bude na prvním místě, ale zároveň si myslím, že k předpokladu zdraví patří také setkání s uměním a s mistrovsky zpracovanou práci špičkových umělkyň, které ve svém díle reflektují současná témata. Proto jsme připraveni realizovat inscenace v online podobě, s českými titulky a s následnou živou online diskuzí, a to jak s tvůrci samotnými, z Tallinu, Varšavy, Lublaně, i z Prahy, tak i s odborníky na dané téma, kterého se konkrétní inscenace dotýká,“ říká umělecký ředitel festivalu, Ewan McLaren.

Jednotlivé události festivalu proběhnou takřka dle harmonogramu původního programu, dojde jen k nepatrným změnám v časech uvedení. Po zhlédnutí záznamu čeká diváky online diskuze s odborníky na téma dané inscenace, stejně jako s tvůrci, kteří se objeví alespoň virtuálně.

Letošní Bazaar Festival máte možnost prožít z pohodlí svého domova. Účastníci online festivalového dění zhlédnou špičkové inscenace a prožijí navíc setkání s našimi superhrdinkami skrze své obrazovky, a to v reálném čase. Připojením se k online události podpoří diváci nejen festival samotný, ale především jeho umělce. Dále bude možné vyjádřit svou podporu skrze sbírku, která proběhne na portálu Donio, a díky které bude možné udržet kvalitu a kontinuitu festivalu.

Pro aktuální informace o přenosech a programu sledujte webové stránky festivalu (www.bazaarfestival.cz) a jeho sociální sítě: www.facebook.com/bazaar.festival nebo www.instagram.com/bazaarfestivalcz/

Vstupenky na již zakoupené představení na portálu GoOut.cz je možné vrátit nebo si je ponechat, a i tímto způsobem podpořit festival v nepředvídatelné době.

Program online Bazaar Festivalu:

Úterý 20.10. | živé online zahájení festivalu
20:00 | Kristina Norman (EE): LIGHTER THAN WOMAN
Záznam inscenace s českými titulky. Následuje živá diskuze s autorkou Kristinou Norman na téma Migrace péče. Diskuzi moderuje Alice Koubová (Filosofický ústav AV ČR), speciálním hostem bude odbornice na migraci pečovatelek a stárnutí v migraci, Petra Ezzeddine (Katedra sociální a kulturní antropologie Fakulty humanitních studií UK v Praze)

Sobota 24.10. | online
20:00 | Renata Piotrowski-Auffret (PL): PURE GOLD IS SEEPING OUT OF ME

Záznam inscenace s českými titulky. Následuje živá diskuze s autorkou Renatou Piotrowski-Auffret na téma Matky/Umělkyně/Superhrdinky. Diskuzi moderuje Alice Koubová.

Středa 28.10 | online workshop
10:00-14:00 | Zdeňka Brungot Svíteková a spol.: TALKING ABOUT WATCHING

Workshop pro umělce, diváky, kreativce a kohokoli, kdo má zájem o poskytování i přijímání zpětné vazby pod vedením umělců se zkušenostmi, jak nabídnout a nejlépe využít zpětnou vazbu v tvůrčím procesu. Workshop probíhá v anglickém jazyce.

Sobota 31.10. | Sobotní Bazaar živě online
17:00 | SOBOTNÍ BAZAAR | part I

Přehlídka několika ukázek právě vznikajících scénických a tanečních projektů
1. ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (SK/CZ): MOMENTUM
2. Tinka Avramova a Martin Krupa (CZ/USA) SYN JITRA (SON OF THE DAWN)

Diskuse po ukázkách bude vedena Ewanem McLarenem s Lucii Hayashi z Tanečních aktualit.
PAUZA - 15min

18:30 | SOBOTNÍ BAZAAR | part II
1. Anna Biczók & Ula Zerek (H/PL) PAVLOVA RECIPE - stage: healing
2. the guts company (D) MACHT#2 - the skin
3. Weronika Lewandowska (PL): 360 DEGREE POETRY (THE FORETOKEN)

Diskuse po ukázkách bude vedena Ewanem McLarenem s Lucii Hayashi z Tanečních aktualit

Sobotní večerní dvojprogram a domácí dance party
NOC BUŘIČEK (v anglickém jazyce)
20:00 | Agata Siniarska (PL): BLINDSIGHT part 2: ONLINE VERSION
20:30 | Zrinka Užbinec (HR): EXPLODED GOO: ONLINE VERSION
21:30 | VŠICHNI DOMA DANCE PARTY s DJ JOHANNOU - ONLINE ŽIVĚ


Neděle 1. 11. | online
19:30- 21:00 | Leja Jurišić-Marko Mandić (SI): TOGETHER FOR DINNER


Všechny odkazy na online vysílání najdete na webu www.bazaarfestival.cz, stejně jako nejaktuálnější informace. Sledujte Bazaar Festival i na sociálních sítích (FB, IG).

zdroj zprávy: Michaela SikorováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.