Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Indigo Company

Daniel Bambas jako Cyrano z Bergeracu
[23.6.2019]
Romantická klasika o bohémovi, jehož velký nos velkého ducha značí, ožije v podání divadelní společnosti INDIGO company. V jedinečných prostorách Malého nádvoří průhonického zámku proběhne ve středu 26. června a ve čtvrtek 27. června premiéra hry Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu.

Příběh o lásce, statečnosti, snech, životech, lidech režíruje umělecký šéf Městského divadla Mladá Boleslav a také držitel Thálie Petr Mikeska: „Rostandovu hru Cyrano z Bergeracu pokládám za jeden z nejlépe napsaných divadelních textů vůbec. Jak kdysi někdo řekl: „V Cyranovi je od všeho a pro každého něco a je toho požehnaně, včetně jídla. Je to velký romantický příběh, filosofické dílo o smyslu života, tragédie i komedie zároveň. Především je to ale hra, ve které se každý z nás může najít. A ještě navíc v královské veršové formě alexandrinu. Je to symfonie formy a obsahu.“

Cenou Thálie je ověnčená i část hereckého obsazení: představitel titulní postavy Daniel Bambas, Radim Madeja a Zbigniew Kalina.

Hra bude uváděna na letních scénách, prostory zámeckých nádvoří dodají příběhu na autenticitě a poskytnout divákům a to větší zážitek. 28. září se inscenace přemístí do libeňského Divadla pod Palmovkou, domovské scény divadelní společnosti INDIGO company.

Inscenační tým:
autor: Edmond Rostand
překlad: Jindřich Pokorný
režie: Petr Mikeska
scéna: Michal Syrový
kostýmy: Ľubica Bábek Melcerová
hudba: Linda Winterová
pohybová spolupráce: Svatava Hanzl Milková
zpěv: Tereza Krippnerová, Ondřej Ruml
světla: David Janeček
zvuk: Přemysl Ondra

Osoby a obsazení:
Cyrano z Bergeracu: Daniel Bambas
Kristián de Neuvillette: Ondřej Kraus / Michael Vykus
Hrabě de Guiche: Tomáš Novotný
Ragueneau & Kapucín: Václav Kopta / Miroslav Dvořák
Le Bret: Václav Hanzl
De Valvert & Castel-Jaloux: Jan Konečný / Radim Madeja
Lignière & Montfleury & kadet: Ondřej Dvořák / Zbigniew Kalina
Roxana: Lilian Fischerová
Dueňa & Matka Markéta od sv. Kříže: Simona Vrbická
Prodavačka-Uvaděčka & Líza & Sestra Marta: Jana Trojanová

Premiéra: 26. 6. a 27. 6. 2019, 20:30, Malé nádvoří Průhonického zámku
Vstupenky: Ticketportal, GoOut, pokladna Divadla pod Palmovkou a pokladna Průhonického parku


Anotace:
Romantická klasika o bohémovi, jehož velký nos velkého ducha značí. Hra o osudové lásce, která nebyla naplněna. Hra o snech, které se neproměnily ve skutečnost. Hra o životech, které protekly mezi prsty. Hra o lidech, ve kterých nalezneme sami sebe.

Nejbližší reprízy:
18. 8. 2019, 20:30, nádvoří zámku Sychrov
5., 6., 7., 11., 12., 14., 15. 9. 2019; 20:00; Letní scéna Vyšehrad
26. 9. 2019, 10:00, veřejná generálka, Divadlo pod Palmovkou
Premiéra v Divadle pod Palmovkou - 28. 9. 2019, 19:00

O divadelní společnosti INDIGO company
INDIGO company je nezávislá divadelní a umělecká společnost, kterou v roce 2013 založily herečky Jana Trojanová a Lilian Fischerová. Zabývá se produkcí vlastních divadelních projektů a jejich uváděním po celé České republice. Ve svém poměrně bohatém repertoáru nabízí jak autorská představení, tak zpracování klasických titulů. Při jejich realizaci spolupracuje s předními režiséry, scénáristy, scénografy a hudebníky. Indigo dále pořádá taneční a divadelní workshopy, literárně-hudební pořady, festivaly, scénická čtení, besedy s osobnostmi českého kulturního života, charitativní komponované pořady, koncerty a benefiční muzikálová představení. Je stálým hostem Divadla pod Palmovkou.

.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.