Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo D21

Divadlo D21 bilancuje rok 2015
[14.1.2016]
Divadlo D21 v roce 2015 zrekonstruovalo foyer, posílilo soubor a přechází na nový design. Zažilo velkou rekonstrukci i soustu malých změn. S několika inscenacemi strávilo týden na festivalu Open air program v Hradci Králové. A co chystá na rok 2016?

Velkou událostí pro D21 bylo uvedení několika představení na velkém divadelním festivalu Open air program v Hradci Králové. Mimo pohádek pro děti tam divadelníci uvedli pět inscenací včetně premiéry Nabokovova Bledého ohně v režii Jiřího Ondry. V šapitó na festivalu vidělo představení Divadla D21 více než tisíc diváků. Návštěvu Open airu by si divadlo chtělo zopakovat i letos.

Co se ale změnilo v pražské budově divadla?
„Minulý rok byl pro nás ve znamení velké rekonstrukce foyer. Tu jsme prováděli sami v průběhu července a srpna, takže velké divadelní prázdniny jsme tentokrát neměli,“ směje se Hana Mathauserová, ředitelka dnešního Divadla D21.
Foyer přitom přineslo pozitivní změnu hlavně pro diváky. Prostor se stal příjemnějším, vytvořilo se zázemí pro pokladnu i pěkný bar s posezením. Na stěnách vznikla výstava rekvizit z představení. Tu si herci vymysleli sami.

Zásadním problémem je pro Divadlo D21 stále střecha. Nestandardní řešení její konstrukce s sebou nese problém se zatékáním vody. Pro opravu střechy hledá divadlo partnera. Oprava je pro něj zatím mimo finanční možnosti.

D21 je malé divadlo se stálým souborem. Většinu tvoří spolužáci z DAMU, kteří před jedenácti lety Malé vinohradské divadlo (dřívější název) vybudovali z bývalé klempířské dílny. Na začátku roku 2015 posílila soubor herečka Kristýna Podzimková, kterou mohou diváci znát také z televizních seriálů. Její první úlohou byla manželka Karla Havlíčka Borovského a Božena Němcová v divadelní detektivce Trnová koruna Havlíčka Borovského. Nyní mohou diváci vidět Podzimkovou také v dalších představeních i pohádkách pro děti. Nově zkouší inscenaci Vojcek (Projekt Vojcek) pod režijním vedením Jiřího Ondry. Inscenace bude mít premiéru 26. února.

Zásadní, i když méně viditelnou, je pro D21 také změna loga a celkového vizuálu divadla. Od této sezony probíhá změna designu nejen uvnitř divadla, ale postupně také programů, plakátů a webových stránek. „Radost máme třeba z komixu s maskotem divadla – kajmanem Hubertem, který připravujeme měsíčně pro naše fanoušky,“ dává příklad Hana Mathauserová. Nově teď divákům na rezervace odepisuje další z maskotů divadla – želva Berta. „Jsou to drobnosti, kterými chceme diváky potěšit,“ dodává. Ve znamení zlepšování diváckého servisu bude i tento rok. Divadlo uvažuje mimo jiné o zavedení elektronických vstupenek.

D21 se také může pochlubit jedním velkým úspěchem – pohádkový příběh Vánoční koleda v režii Věry Herajtové se od premiéry 6. listopadu dočkal hned devatenácti repríz. Překonal tak naprosto očekávání divadla – diváci si Koledu našli jak v odpoledních a večerních časech, hrála se ale taky dopoledne pro školy.

V Divadle D21 právě probíhá zkoušení Vojcka, do konce sezony uvede soubor D21 ještě životopisné představení o trenérovi a bývalém reprezentantovi Slavie Ivo Knoflíčkovi.

zdroj zprávy: Ilona MachováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.