Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Cirqueon

Etienne Manceau se vrací do České republiky
[18.5.2017]
Centrum pro nový cirkus znovu přiváží do České republiky hvězdu festivalu CIRKOPOLIS 2015, performera Etienna Manceau s jeho sólem VU. Etienne je laureátem prestižního ocenění CircusNext a s inscenací VU s úspěchem objel všechny kontinenty. U nás vystoupí v průběhu května hned pětkrát, a to na čtyřech místech - v Praze, Ostravě, Trutnově a Malovicích.

Představení beze slov o posedlostech každodenního života...
Etienne Manceau se se svým sólem VU poprvé českým divákům představil v rámci festivalu nového cirkusu CIRKOPOLIS 2015 v pražském Paláci Akropolis. Radim Vizváry, čerstvý držitel Thálie, ho tedy charakterizoval slovy „Výrazná herecká osobnost, originální nápady a banální minimalismus“. Podle Vizváryho Manceau „pracuje s miniaturními rekvizitami stejně tak dobře jako akrobat pracuje se svým tělem.“

Představení beze slov vypráví o malých posedlostech každodenního života, těch maličkostech, ze kterých je nám někdy až zle a někdy nás dohánějí k šílenství. Etienne ve své inscenaci sleduje jediný cíl - připravit si čaj. S naléhavou jemností a klidem ztvárňuje každodenní činy, na kterých se všichni podílíme.

VU osciluje mezi hrou s objekty, miniaturou, cirkusem a nedobrovolným klaunstvím. Je sólem pro manipulátora každodenních předmětů, precizního, jemného a až příliš spořádaného. Na rozdíl od hyperaktivních lidí se zajímá o věci, které mohou působit až směšně nebo neškodně, ale v jeho hlubokém a upřímném přístupu se zdají být velmi důležité.

Etienne se v rámci své české tour představí:
18.5. Společenské centrum UFFO, Trutnov
21.5. Švestkový dvůr, Malovice
23.5. Palác Akropolis, Praha
24.5. Palác Akropolis, Praha
25.5. Kulturní centrum Cooltour, Ostrava

zdroj zprávy: CirqueonKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.