Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Jihočeské divadlo Č. Budějovice

Jihočeská Thálie 2014
[12.3.2015]
Ve středu 11. března 2015 proběhlo v Jihočeském divadle slavnostní předání cen Jihočeská Thálie 2014. Rozdávaly se zde ceny Stanislavy Součkové a Karla Rodena za operní, činoherní a baletní jevištní výkony, ceny Arnoštky a Matěje Kopeckých za jevištní výkony herců Malého divadla, cena za nejlepší inscenaci roku 2014 a cena pro absolutního vítěze Jihočeské Thálie 2014.

Tentokrát však pro vítěze v jednotlivých divadelních oborech nehlasovali členové odborných komisí, jak tomu bylo v předešlých letech. O vítězích jednotlivých kategoriích nově rozhodovali sami diváci Jihočeského divadla. V anketě pro svého nejoblíbenějšího herce, herečku a inscenaci roku 2014 hlasovalo 479 diváků. Vybírat mohli z hereckých výkonů umělců, kteří se jim představili v celkem 19 premiérách uvedených v Jihočeském divadle v loňském roce.

Vítězi Jihočeské Thálie 2014 se stali za baletní role Barbora Coufalová a Zdeněk Mládek, za role činoherní Daniela Bambasová a Ondřej Veselý, z představení souboru opery hlasovali diváci nejvíc pro Barboru Munzarovou a Daniela Bambase, kteří se představili v populární hudební komedii Holka nebo kluk. Nejoblíbenějšími herci Malého divadla jsou Dana Chroustová a Marek Menšík.

Cenu za nejoblíbenější inscenaci roku 2014 udělili diváci komedii Je úchvatná!, jejíž představitelka hlavní role Daniela Bambasová získala také cenu absolutního vítěze Jihočeské Thálie 2014. Výherci si i v letošním roce odnesli sošky z keramické dílny výtvarníka Tomáše Prolla.

Jako každoročně byla předána i cena Českého rozhlasu za rozhlasové herectví. Tentokrát ji z rukou ředitele Českého rozhlasu České Budějovice Ing. Zdeňka Duspivy převzal Jan Dvořák, člen činohry JD za zdařilé ztvárnění několika rolí během uplynulé sezóny a dlouholetou bohatou spolupráci s českobudějovickým rozhlasem.

Předání cen proběhlo v rámci samostatného večerního programu, tentokrát v režii Petra Haška (uměleckého šéfa Malého divadla) a Janka Lesáka (režiséra Malého divadla).Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.