Zpráva

Listopadové tipy z Divadla Viola
vydáno: 15.10.2019
Kam se vydat v nevyzpytatelném listopadovém počasí? Za jistotou kvalitního kulturního zážitku do legendárního Divadla Viola na Národní třídě v centru Prahy! V úterý 12. listopadu od 20:00 se tady Jiří Lábus začte do textů Jiřího Kyliána, který patří mezi naše nejuznávanější a nejrespektovanější umělce, a to v celosvětovém měřítku. Unikátní literárně-baletní kompozice Kylián: Narozen v cizině s podtitulem Povídky a filmové miniatury aneb Každý z nás je věčným emigrantem představuje proslulého tanečníka a choreografa coby autora povídek. Kyliánova slova v osobité interpretaci Jiřího Lábuse doplňují filmové miniatury, které Jiří Kylián natočil výhradně pro tuto příležitost a ve kterých sám vystupuje.

Vítaná příležitost na podzim se osvěžit nostalgickou atmosférou lázeňského města Krokovy Vary, zejména pak zřídlem kouzelné češtiny Vladislava Vančury, se ve Viole naskytne 29. listopadu od 20:00. V proslulém Rozmarném létě, komedii o lásce a žárlivosti, pozdním vzplanutí i brzkém vystřízlivění, o přátelství a především o tom, jak je krásné býti kadeřavým, se představí Zdeněk Maryška, Vladislav Beneš, Václav Helšus a Zuzana Slavíková.

V listopadu jsou do útulného hlediště Divadla Viola zváni také nejmenší diváci. A to hned dvakrát! Pohádka o Kačence a Raráškovi z repertoáru divadélka Láryfáry je na programu v sobotu 9. listopadu od 16:00. Během jedné hodiny děti zábavnou formou prožijí všechna roční období – jaro, léto, podzim, zimu – a připomenou si lidové zvyky, svátky, tradice, písně i říkadla. Společně s Raráškem můžou čarovat a prožívat veselý příběh o lásce Kuby a hubaté švadlenky Kačenky. Přijďte společně oslavit vítání jara, Velikonoce, žně, jarmark, sv. Mikuláše, sv. Lucii a dokonce i Štědrý den!

Poslední listopadovou sobotu 30. listopadu od 16:00 se na jeviště vrátí jeden z programových hitů Čert to nemá nikdy lehké aneb Jak to bylo s čertem a Káčou. Tahle pohádka je pozoruhodná mimo jiné tím, že se od premiéry v lednu 1996 hraje v nezměněném obsazení – v hlavních rolích Jan Čenský, Zuzana Mixová a Otakar Brousek ml. Čert to nemá nikdy lehké aneb Jak to bylo s čertem a Káčou je volné pokračování pohádky Čert a Káča, které na motivy českých národních pohádek napsala a režírovala Maria Křepelková. Káča (Zuzana Mixová) zůstala se starým čertem Bernášem (Otakar Brousek ml.) ve mlýně. Mladý čert Gajdula (Jan Čenský) musí složit maturitní zkoušku tím, že přinese do pekla nějakého hříšného člověka a setká se s Bernášem a Káčou. Ovšem netuší, že Bernáš je čert a Káča je ta, které se všichni čerti bojí. A právě tady začíná celý pohádkový příběh. Jak to asi dopadne?

Více informací na www.divadloviola.cz.

zdroj zprávy: Simona Andělová (2media.cz)