Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc představuje sezonu 2017/18
[12.4.2017]
Na jevišti Moravského divadla Olomouc se v příští sezoně sejde vskutku vybraná společnost. Mimo jiných - svůj širák odhodí v dál Cyrano z Bergeracu, Petruccio bude chtít zkrotit hádavou Kateřinu a cynický vikomt de Valmont naváže nebezpečné vztahy, na repertoár přibude i pohádka od skutečného mistra, Jana Wericha.

Před zahájením nové sezony projde hlediště Moravského divadla další etapou revitalizace. „Věřím, že se nám podaří vyměnit všechna sedadla v parteru i na balkonech, dále pak vybavit hlediště novými koberci i tapetami a čalouněním. Čeká nás také modernizace orchestřiště. To vše je možné vykonat pouze v čase divadelních prázdnin. Proto i letos ukončíme sezonu o několik dní dříve a novou sezonu zahájíme o několik dní později. Věřím, že diváci tyto důvody pochopí a ocení naši péči o jejich komfort,“ sdělil ředitel Moravského divadla Pavel Hekela.

Jak už je dobrým zvykem, novou sezonu v Olomouci odstartují s úsměvem a humorem. Po loňské historické odbočce za Robinem Hoodem uvede Michaela Doleželová, tentokrát ve spolupráci s Jankou Ryšánek Schmiedtovou, moderní komedii Vzpoura nevěst odehrávající se v agentuře pro plánování svatebního dne s příznačným názvem Beremese.cz. „Vzpoura nevěst je sice text vytvořený na míru ženám, ale nejde o feministický arsenál namířený proti mužům, ale o humornou sebereflexi žen jako takových,“ přiblížila Doleželová.

Pro činoherní soubor bude sezona 2017/2018 výjimečná. Ponese se totiž ve znamení francouzské kultury. „Je to právě Francie, jíž vděčíme za položení základů novodobé evropské kultury a vzdělanosti. V roce 2018 navíc oslaví země galského kohouta šedesát let své existence, jelikož teprve roku 1958 vyhlásil Charles de Gaulle takzvanou pátou republiku. Připomeneme si také sto let od úmrtí Edmonda Rostanda, autora nesmrtelného Cyrana z Bergeracu,“ vysvětlil umělecký šéf souboru Roman Vencl. Dočkáme se také adaptace milostné novely Romaina Rollanda Petr a Lucie či dramatizace románu Choderlose de Laclose Nebezpečné vztahy. Domácí tvorbu zastupuje v repertoáru dramatizace působivého románu Jana Vrby Boží mlýny, které se ujali Roman Vencl a bývalý dramaturg olomoucké činohry Miroslav Ondra. Herce budou na jevišti doprovázet písně Jarka Nohavici. „Moravské divadlo Olomouc je tak jediným divadlem u nás, jemuž je dovoleno použít v představení Nohavicovy písně a živě je interpretovat,“ upozornil Vencl.

Milovníci hudebního divadla se v příští sezoně samozřejmě dočkají muzikálu a operety. Právě do světa operety se poprvé vydají Michaela Doleželová a Roman Vencl. Po úspěšném nastudování Mozartovy komické opery Kouzelná flétna dostali tentokrát nabídku režírovat inscenaci Vinobraní Oskara Nedbala. Milovníci muzikálového žánru se mohou těšit na inscenaci oblíbeného titulu Zvonokosy v režii Dagmar Hlubkové, která v Olomouci uvedla úspěšné muzikály Sugar či Noc na Karlštejně.

Malí diváci i jejich dospělý doprovod se pak v prvním měsíci roku 2018 mohou těšit na nový pohádkový titul z produkce Moravského divadla. Werichovu Královnu Koloběžku první nastuduje se členy činoherního souboru jejich kolega Jan Ťoupalík.

Stávající předplatitelé mohou abonmá na další sezonu přednostně prodloužit od 18. dubna do 10. května, nové předplatitele uvítají v pokladně Moravského divadla Olomouc od 15. května. „Vážíme si přízně našich diváků a tou nejlepší zprávou pro ně je, že ceny vstupného zůstávají pro příští sezonu beze změny,“ vzkázala vedoucí obchodního oddělení Jitka Jahodová. Podrobnější informace včetně katalogu a ceníku předplatného budou od 18. dubna umístěny na webových stránkách divadla www.moravskedivadlo.cz, sekce Předplatné na sezonu 2017/18.

Prodej předplatného na příští sezonu bude doprovázet propagační spot. Jak napovídá slogan "Přepněte na divadlo", důležitou roli bude hrát televizor, který je revoluční novinkou na trhu s elektronikou. Nápad s parodií na reklamu měl Roman Vencl, který k režii oslovil Filipa Janča. Pomyslnou tváří „reklamy“ se stal Jan Ťoupalík. Natáčení spotu probíhalo během ledna na jevišti Moravského divadla za účasti členů souboru činohry, opery a operety i baletu. Objeví se v něm například Petr Kubes, Elena Gazdíková, Martin Štolba či Ivo Jambor.

zdroj zprávy: David KrestaKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.