Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Národní divadlo moravskoslezské

Od divadla k divadlu!
[6.11.2014]
Do Noci divadel 2014 se zapojila všechna ostravská profesionální divadla – Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo loutek Ostrava. Návštěvníci ostravské Noci divadel budou proto účastni netradiční divadelní pouti s názvem Od divadla k divadlu.

V sobotu 15. listopadu čeká návštěvníky evropských divadel další ročník mezinárodního projektu Noc divadel (European Theatre Night). Hlavním organizátorem a iniciátorem je chorvatské Dubrava Cultural Centre: „Termín pro konání European Theatre Night je pro všechny zúčastněné země stejný, jedná se o třetí listopadovou sobotu. V minulém roce se Noci divadel účastnilo deset evropských zemí (Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, ČR, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko), zapojilo se 400 divadel a institucí ze 120 měst,“ uvedl Leo Vukelić, koordinátor projektu European Theatre Night. V České republice se loni konal teprve první ročník, přesto se svými 80 zapojenými soubory a 40 000 návštěvníky patřil vedle Chorvatska a Slovenska mezi nejrozsáhlejší akce. Do 2. ročníku se již zaregistrovalo přes 100 souborů z českých a moravských měst.

Poprvé v roce 2013 se zapojila také ostravská divadla. Pro letošní druhý ročník se rozhodla spojit a vytvořit společný program – noční pouť s netradičními průvodci, kteří návštěvníky v podzimní noční Ostravě dovedou od jednoho divadla k druhému. V přesně daný čas budou v jednotlivých divadlech probíhat krátká zastavení pro poutníky. Každý návštěvník se tak může vydat na celou noční pouť nebo se připojit u některého ze zastavení v jednotlivých divadlech. A co diváky v jednotlivých divadlech čeká? Mimo jiné, překvapení na točně Divadla Antonína Dvořáka, noční život v pasáži, který připraví Komorní scéna Aréna, a chybět nebudou ani loutky: „Orloj v noci hraje jinak. Přízraky procházejí věží. Hudební lekce se koná v podzemí. V krčku dáváme nejkratší loutkové představení ve střední Evropě. Průchod zákulisím je horor. A co umíš, diriguje pták,“ záhadně popisuje zastávku u Divadla loutek umělecký šéf Václav Klemens.

Výzva pro odvážné poutníky!
U Divadla Petra Bezruče dostanou návštěvníci speciální kartičku, na kterou v každém divadle získají razítko. Divadelní poutníci, kteří se zúčastní celé noční pouti a nasbírají všech pět razítek, dostanou na konci večera odměnu.

Noc divadel se koná 15. listopadu od 21.15 do 00.30 hodin. Vstup volný.

Časový harmonogram:

21.15 – odchod od Divadla Petra Bezruče (třída 28. října 1701/120) k Divadlu Antonína Dvořáka (Smetanovo náměstí 3104/8A)

22.00–22.20 – Divadlo Antonína Dvořáka. Jaká překvapení nastanou, když se v noci roztočí točna?

22.20 – odchod z Divadla Antonína Dvořáka k Divadlu loutek Ostrava (Pivovarská 3164/15)

22.35–23.00 – Divadlo loutek Ostrava. Prohlídka (z) odvrácené strany divadla.

23.00 – odchod z Divadla loutek Ostrava ke Komorní scéně Aréna (třída 28. října 289/2)

23.20–23.40 – Komorní scéna Aréna. Noční život v pasáži.

23.40–00.00 – odchod z Komorní scény Aréna k Divadlu Jiřího Myrona (Čs. legií 148/14)

00.01–00.30 – Divadlo Jiřího Myrona. Noční dostaveníčko s Tomášem Savkou ve foyeru divadla.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.