Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Depresivní děti touží po penězích

On-line inscenace (MEMENTO) MOR
[26.2.2021]
Představení inspirované Morem Alberta Camuse se po prosincové premiéře dočkalo výrazné divácké pozornosti i kritického přijetí. Upravená podoba pronikne do tepla Vašich domovů 1.3. ve 20 h. Záznam bude dostupný po dobu jednoho týdne na FB Depresivních dětí.

Záznam živého představení prošel malou mutací a byl opatřen anglickými titulky. Neretušovaný obraz zlověstné společenské nákazy můžete snadno zavléct a rozšířit daleko za české hranice.

V den výročí prvních potvrzených případů nákazy koronaviru v ČR se každý sám a všichni společně sejdeme ve virtuálním prostoru. Jako by šlo na chvíli zastavit čas na pomyslné plavbě vlnami… a myslet pro změnu na smrt.

(MEMENTO) MOR je obrazem nemocné společnosti. V hledáčku se ocitá celé město a my sledujeme společenské proměny pod tlakem epidemie. Proměnou města provází doktor (Daniel Bambas), nehrdinský hlavní hrdina, který nevykonává žádné velkolepé skutky, jen se pod náporem úmrtí a předpracování snaží zůstat lidský.

Co se zprvu jevilo jako apokalyptická katastrofa, stává se časem všednodenní otázkou administrativy. Smrt, odsouvaná mimo zorný úhel, se dostala do popředí natolik, až se stala samozřejmou a oběti jen číslem. „Zbytečný soucit časem člověka unaví.“ Co nám dřív připadalo jako sci-fi nebo dystopie, se stalo všednodenní součástí našich životů.

On-line inscenace (MEMENTO) MOR je snahou o vytvoření komplexního uměleckého díla v/pro období lockdownu. Jedná se o divadelní inscenaci, která nepočítá s živými diváky. Jedná se o film, který pracuje s divadelní poetikou. Jedná se o výpověď, která hovoří o současnosti nejen svým tématem, ale i formou. Pod mottem: “Umění nezastavíš” tak vzniklo představení určené přímo pro digitální prostředí.

Scénář, režie: Jakub Čermák
Asistent režie: Karol Filo
Dramaturgie: Barbora Hančilová
Scéna a kostýmy: Martina Zwyrtek
Kamera: Dalibor Fencl
Hudba: Tanita Yanková
Produkce: Zuzana Juklová, Patricie Jelínková
Hrají: Daniel Bambas, Daniel Krejčík, Sandra Nováková, Pavel Neškudla, Dana Černá, Jiří Racek, Zoja Oubramová, Jiří Ratajík, Barbora Šupová, Richard Němec, Petra Mošovská, Tomáš Čapek, Michal Kováč ad.


zdroj zprávy: Claudia NasliKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.