Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Městská divadla pražská

Sedm premiér v Městských divadlech pražských hned zkraje sezony
[13.8.2020]
Září v Městských divadlech pražských: osudová láska v čase vojny i míru, swingující poválečná Praha nebo pokračování nejčernější satiry naší reality. Sedm. To je počet premiér, které se v Městských divadlech pražských uskuteční nikoli za celou novou sezonu, ale pouze během měsíce září. Kvůli koronakrizi se některé inscenace, původně plánované na jaro 2020, přesunuly na podzim. Září tak bude v Městských divadlech opravdu nabité...

Divadlo ABC nabídne tři premiéry. Sezonu slavnostně zahájí 4. září VOJNA A MÍR. Divadelní adaptace románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého o generaci, jejíž vztahy a životy se osudově proměňovaly spolu s postupem Napoleonovy armády, připraví režisér a umělecký šéf Městských divadel pražských Michal Dočekal s Viktorem Dvořákem, Kateřinou Marií Fialovou nebo Tomášem Havlínkem v hlavních rolích. „Po dlouhých pětačtyřiceti letech se tak vrátí na pražská jeviště jeden z nejsilnějších příběhů světové literatury o veliké lásce, přátelství a hledání ideálů a jejich ztrátě,“ uvedla dramaturgyně inscenace Jana Slouková.
Následovat bude 19. září nová původní hra Martina Vačkáře a Ondřeje Havelky ZÍTRA SWING BUDE ZNÍTI VŠUDE, inspirovaná vzpomínkami Karla Vacka a Lubomíra Dorůžky. Hudební komedii z poválečné Prahy „nylonového věku“ v režii Ondřeje Havelky živě doprovází orchestr Melody Makers.
Stálý host divadla ABC, Agentura Harlekýn, uvede 25. září v premiéře inscenaci romantické komedie Ernesta Thompsona NA ZLATÉM JEZEŘE se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem v rolích postaršího manželského páru Ethel a Normana Thayerových, která se v Praze bude exkluzivně uvádět pouze v ABC.

Divadlo Rokoko čekají dvě premiéry. Tou první bude 5. září POSEDLOST, temná psychologická love story podle scénáře Luchina Viscontiho na motivy románu Pošťák zvoní vždycky dvakrát Jamese M. Caina. „James M. Cain stál u zrodu žánru drsných milostných příběhů. Viscontiho scénář, z něhož jsme vycházeli v naší inscenaci Posedlosti, téma posunuje do osobitého zobrazení zklamané a zbídačené společnosti, determinované beznadějně pudovým a duchovně rozvráceným ovzduším. Tak jako Viscontiho nás zajímají nikoli vítězové, ale poražení, krajní situace odhalující pravdu o člověku a pohled, který jde dál za realitu,“ uvedla dramaturgyně a autorka divadelní adaptace Simona Petrů. Příběh o spalující vášni a nenávisti režíruje Jakub Šmíd.
Temná zákoutí lidské duše vystřídají 12. září KANIBALKY 2: SOUMRAK STARCŮ, druhý díl nejčernější satiry současné společenské a politické reality autora a režiséra Davida Drábka. Vyšetřovatelky pražské kriminálky Iggy a Diana jsou zpět, aby tentokrát zastavily podnikatele a miliardáře Balcara.

Sezonu v Komedii otevřou 14. září HRDINOVÉ KAPITALISTICKÉ PRÁCE na motivy stejnojmenné reportážní knihy Saši Uhlové. Inscenace režiséra Michala Háby vznikla jako koprodukce s berlínskou Volksbühne v rámci mezinárodního projektu POSTWEST a přibližuje podmínky nejhůře placených zaměstnání v Česku. Novou inscenaci uvede 23. září i rezidentní soubor divadla Komedie - Lenka Vagnerova & Company. Komponovaný večer čtyř zbrusu nových choreografií má název KRAJINOU SLZ.

Lev Nikolajevič Tolstoj - Vojna a mír
Režie Michal Dočekal
Premiéra 4. 9. 2020 v ABC

Luchino Visconti - Posedlost
Režie Jakub Šmíd
Premiéra 5. 9. 2020 v Rokoku

David Drábek - Kanibalky2: Soumrak starců
Režie David Drábek
Premiéra 12. 9. 2020 v Rokoku

podle Saši Uhlové - Hrdinové kapitalistické práce
Režie Michal Hába
Premiéra 14. 9. 2020 v Komedii

Martin Vačkář, Ondřej Havelka - Zítra swing bude zníti všude
Režie Ondřej Havelka
Premiéra 19. 9. 2020 v ABC

F. Barrouquére, M. Částková, B. Nechanická, M. Heriban - Krajinou slz
Dramaturgie Lenka Vagnerová
Premiéra 23. 9. 2020 v Komedii

Ernest Thompson - Na Zlatém jezeře (inscenace Agentury Harlekýn)
Režie Vladimír Strnisko
Premiéra 25. 9. 2020 v ABC


zdroj zprávy: Lucie KorbeliusováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.