Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Studio ALTA

Studio ALTA slaví první rok v rozšířených prostorách
[17.2.2016]
Multifunkční centrum pro živé umění a komunitu v srdci Holešovic se před rokem rozrostlo do dvou nových hal. Při divadle a zkušebně 31 vznikly dva nové prostory – další zkušebna pro soubory „bez domova“ a neformální kulturní Obývák. 27. února oslaví Studio ALTA v rámci 14. ročníku festivalu Malá inventura první úspěšný rok, v jehož průběhu se zapsalo jako jeden z nejvýznamnějších tvůrčích hubů u nás.

Na Malé inventuře se představí všestranné využití a důležitost nových prostor nejen pro taneční komunitu v Praze. Obývák se stane festivalovým centrem a dějištěm putovní interaktivní divadelní kavárny Café Theatroom. Budou zde probíhat diskuze, networkingové akce, kavárenské site-specific performance i večírky. Součástí hlavního programu festivalu jsou i dvě rezidenční představení Studia ALTA – Let Me Die in My Footsteps skupiny ME-SA a Uhozené květinou režisérky Petry Tejnorové.

Kulturní Obývák se za poslední rok stal neoddělitelnou součástí programu Studia ALTA. Proběhlo zde téměř sto mezioborových, kulturně-vzdělávacích či komunitních akcí, jejichž společným jmenovatelem byla snaha o propojení světa špičkového profesionálního umění, začínajících tvůrců, neziskového sektoru a nejširší veřejnosti. Svůj domov zde nalezly rozličné akce od veletrhu nakladatelů KNIHEX přes workshopy Zdrojovny či networkingové aktivity v rámci festivalu Česká taneční platforma po Otevřené snídaně pořádané ve spolupráci s inciativou Hate Free. Obývák svou činností podporuje společenskou funkci divadla a umění, vzájemný dialog a hledání inovativních přístupů k tvorbě napříč uměleckými druhy a žánry.

Kromě jednotlivých akcí je Obývák denně otevřen pro umělce i veřejnost. Nacházejí se zde sdílené kanceláře a ateliéry, probíhají tu pracovní i neformální schůzky. Studio ALTA vznikalo s myšlenkou otevřeného prostoru a neustále se snaží flexibilně reagovat na potřeby různých komunit. „Právě proto jsme se rozhodli na první narozeniny ALTU představit jako nepopsaný list papíru, do kterého bude moct každý návštěvník přispět,“ prozrazuje o překvapení večírku ředitelka Studia ALTA Lucia Kašiarová.

Tým festivalu Malá inventura se rozhodl uznat přínos nových hal i nominací na cenu Česká divadelní DNA za výjimečný počin na poli nového divadla. Dalším nominovaným projektem z produkce ALT@RT je světově úspěšný duet SuperNaturals, jež se mimo jiné stal součástí prestižního výběru Aerowaves Priority Companies List 2015.

Program festivalu Malá inventura ve Studiu ALTA:
23. 2. 16:00 / Vernisáž Café Theatroom
24. 2., 25. 2., 26. 2. 15:00 / Theatroom workshop
26. 2. 19:30 / Kavárenská performance
26. 2. 20:00 / Let Me Die In My Footsteps
27. 2. 11:00 / Sbal ho!
27. 2. 19:30 / Kavárenská performance
27. 2. 20:00 / Uhozené květinou
27. 2. 21:30 / Oslava prvních narozenin nových hal Studia ALTA
28. 2. 13:00 / Společný nedělní oběd
29. 2. 11:00 / Looking for New Partners
29. 2. 19:30 / Kavárenská performance
29. 2. 20:00 / Der Herman, das Lipnik
29. 2. 21:00 / Závěrečný večírek

zdroj zprávy: Tatiana BrederováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.