Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Švandovo divadlo

Švandovo divadlo láká na noc divadel
[14.11.2014]
V sobotu 15. listopadu se Švandovo divadlo opět připojí k Noci divadel. Akce, kdy se divadla po celé Evropě otevírají veřejnosti až do nočních hodin, se v České republice koná už podruhé. U Švandů chystají ten večer celkem šest vystoupení, zvaní jsou dospělí, ale i teenageři a rodiče s dětmi. Noc divadel zde začíná v 17 hodin a končí po půlnoci. Vstup je zdarma, výjimku tvoří pouze mimořádné představení Crash u potoka podle románu Karoliny Světlé, které začne od 20.30 ve Velkém sále: i sem ale vstupenky stojí pouze 50 Kč.

Program zahájí v 17 hodin Dětské divadelní studio ve foyer divadla, kde představí svoji populární písničkovou koláž z představení Dneska jsme dál. Po něm nastoupí v 19 hodin na malé scéně Studia soubor Buchty a loutky s magickým Automatem na filmy, který dokáže přehrát jakýkoli film na přání publika. V téže době začne ve Velkém sále ukázka z chystaného písničkového a varietního DEKABARETU v energickém podání hereček a herců ze Švandova divadla.

Poté bude hlavní scéna patřit hře Crash u potoka: inscenace Doda Gombára s výtečnými hereckými výkony Patrika Děrgela, Martiny Krátké, Kristýny Frejové, Tomáše Pavelky, Marka Pospíchala, Zuzany Onufrákové, Davida Punčocháře, Miroslava Hrušky a dalších je volně inspirována románem Karoliny Světlé a vypráví o jedné podivné svatební veselici – ve Velkém sále začíná ve 20.30. Hodinu poté, ve 21.30, se ve Studiu představí TheatreUncut, který speciálně pro Noc divadel připravilo Divadlo Letí: premiéry krátkých divadelních her napsaných o aktuální situaci v naší zemi budou diváky provokovat k zamyšlení i k diskusi.

Smíchovský koncert s nádechem Ostravy
V komorním Studiu pak vše završí předpůlnoční koncert skupiny EMA. Sympatická kapela herců a neškolených muzikantů v čele s Patrikem Děrgelem (Švandovo divadlo) a Michalem Sedláčkem (Divadlo Petra Bezruče) tu zahraje a zazpívá pro radost sobě i ostatním. Jejich koncert ve stylu folkrocku s nádechem Balkánu i Ostravy tu začíná ve 22.30. A vzhledem k tomu, že nadšené publikum minule nechtělo EMU pustit z pódia, se tentokrát její - v historii teprve druhé - veřejné vystoupení nejspíš protáhne daleko přes půlnoc...

Po zkušenostech z minulého ročníku, kdy byl zájem o divadelní produkce až nečekaně velký, doporučují pořadatelé přijít na všechny akce včas. Na představení Crash u potoka lze zakoupit vstupenky za cenu 50 Kč už předem, k mání jsou v pokladně nebo na webu Švandova divadla.

zdroj zprávy: Lea HasoňováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.