Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva

XIII. APOSTROF
[21.6.2011]
Letošní třináctý ročník mezinárodního festivalu nezávislých a amatérských divadel APOSTROF, Praha 2011, pořádaný divadlem Lucerna MB přivítá v Praze divadelníky z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Festival pořádaný za finanční podpory Hlavního města Prahy, Nadace Život umělce, agentury Artforum21 a firmy BDO CA Brno se uskuteční od 26. do 28. června 2011 vždy v odpoledních a večerních hodinách na scénách Divadla Na zábradlí a teatroNOD - Roxy.

Návštěvníci letošního již 13. ročníku festivalu APOSTROF mohou zhlédnout divadelní představení souborů z pěti evropských zemí – Maďarska, Norska, Polska, Rumunska a Slovenska, vzdálené zahraničí pak reprezentuje Thajsko, Indie a USA.

„Do výběrového řízení se nám přihlásilo téměř šedesát představení, z nichž jsme nakonec po pečlivém výběru zařadili do programu devět nejlepších. Bohužel se mezi ně neprobojoval ani jeden z přihlášených českých souborů,“ uvádí Viola Baštýřová, dramaturgyně festivalu.

Festivalový program zahájí 26. června 2011 v 15.00 hodin v Divadle Na zábradlí thajský soubor Bankong University Theatre Company světovou premiérou hry Kafka a já, zinscenovanou specielně pro tento pražský festival. Pravidelní diváci se mohli s prací studentů z Bangkoku seznámit již před několika lety, kdy na APOSTROFu hostoval s představením Cesta do Nirvány.

„Pro letošní třináctý ročník se nám podařilo získat poprvé i indické divadlo Natak Company, které se představí hrou Kruh (Čakra),“ přibližuje program Viola Baštýřová a dodává: „Letošní program nabídne hned dvě představení inspirované dílem Franze Kafky. Norský soubor Compania teater zincenoval Proces a již výše zmíněný thajský soubor se ve svém pohybovém představení nechal inspirovat Proměnou. Po delší době APOSTROF přinese i dvě monodramata. S „one-woman“ show o cestě po Středním východě přijela Monica Hunken z USA. Marcin Zarzeczny z polského souboru Chance Company uvidíme v inscenaci Jeppe napsané na motivy scénáře filmu Idioti dánského režiséra Larse von Triera.“

Úsporná varianta se nevyhnula ani off programu festivalu. Pro návštěvníky a diváky festivalu se bude konat pouze jedna festivalová dílna pod vedením české tanečnice a performerky Evy Elxy.

Podrobný program naleznete na:
www.apostrof.webnode.cz
Předprodej vstupenek probíhá v Divadle Na zábradlí, tel: 222 868 868. V průběhu festivalu pak hodinu před každým představením v místě konání.

zdroj zprávy: Viola Baštýřová (Divadlo Lucerna MB)Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.