Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva

XVI. ročník ProART Festivalu
[1.7.2019]
“Snový” program letošního mezinárodního ProART Festivalu sází na tanec, divadlo, koncerty i čtení pro širokou diváckou veřejnost.
Motto: "Věř si... běž za snem..."

ProART Festival 2019 v pěti historických městech:
JIČÍN, Valdštejnská lodžie 6. - 8. 7.
PLZEŇ, Moving Station 10. - 13. 7.
BRNO, Místodržitelský palác 14. - 21. 7.
VALTICE, Zámek 22. - 27. 7.
MIKULOV, Národní dům 28. - 30. 7.


Již XVI. ročník ProART Festivalu se letos rozroste do pěti historických měst, ve kterých nabídne široké laické i odborné veřejnosti letní multižánrový program jak v uměleckých dílnách, tak ve večerních představeních.

Tanec je zastoupen mj. v choreografiích Izraelek Lital Netzer Ben Horin či Daphny Horenczyk, brazilské tanečnice Andressy Miyazato - sólistky Landestheater Linz, jihokorejských tanečních seskupení Dance Traveler či Dance Trupe Braveman a německého souboru Phase Zero Productions. Domácí scénu zastupuje Martin Talaga s choreografií Faunus a hostitelská ProART Company s projekty Přervané životy či tanečním divadlem Kde tančí vítr, věnovaném stému výročí narození básníka Jiřího Ortena. V hlavní roli se představí herec Daniel Krejčík.

Divadelní žánr představují projekty divadelní improvizace IMPRA či zbrusu nová inscenace Buzíci režiséra Petra Serge Butka. Za hudební divadlo můžeme označit inscenaci Ema Destinn_Bouře a klid, jež bude uvedena v brněnské Vile Tugendhat a propojí operu, divadlo a tanec.

Koncertní část festivalu reprezentují mj. večery s legendárním písničkářem Jaroslavem Hutkou, muzikálovou hvězdou Lukášem Janotou, zpěvačkou Naďou Válovou, písničkářem a básníkem Jakubem Čermákem alias Cermaque, nebo houslistkou a zpěvačkou Gabrielou Vermelho či hudební dvojicí manželů Havlových, držitelů Českého lva za hudbu k filmu Křižáček.

Festival ProART se ve své historii vždy zaměřoval na multižánrovou šíři a prolínání jednotlivých uměleckých odvětví. Umělecké dílny tance, zpěvu, herectví, psaní a fotografie letos nabídnou celkem třicet lektorů a večerní program obsahuje rovněž studentské večery účastníků jednotlivých workshopů. Festival v Jičíně poprvé hostí Valdštejnská lodžie, v Plzni se uskuteční druhý ročník v Moving Station, Brno reprezentuje Místodržitelský palác Moravské galerie, CED Husy na Provázku a Vila Tugendhat. Jihomoravský Mikulov otevře dveře festivalu v Národním domě a Valtice již po několikáté v zámeckých prostorách a barokním divadle.

Více informaci na www.proart-festival.cz.
.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.