Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Městské divadlo Zlín

Zlínské divadlo v 71. sezoně
[15.4.2016]
Blížící se léto a pozvolna končící jubilejní 70. sezona Městského divadla Zlín otevírají dveře novým divadelním snům. Zlínští divadelníci již mají nachystanou kolekci titulů, kterou nabídnou obyvatelům Zlína i mimozlínským v novém divadelním předplatném na sezonu 2016/2017.

„Zajímá nás, zda se nám podaří uchránit rodinu před rozpadem (Srpen v zemi indiánů), nenaletět pokryteckým šmejdům (Tartuffe), uvěřit velkým vizím v čase krize (Já, Baťa) a přitom nebýt za blbce (Blbec k večeři). Chceme věřit, že každé zlo bude nakonec odhaleno a potrestáno (Past na myši) a že ženy a muži přestanou vést své nesmyslné boje (Noc na Karlštejně). Ale chceme si také s úsměvem připomenout, že bychom nikdy neměli zapomínat na Dobré mravy, protože jedině v klidném a otevřeném dialogu můžeme najít svou kotvu Mezi nebem a ženou,“ přibližuje nový dramplán zlínského divadla jeho umělecká šéfka Hana Mikolášková.

Předplatné bude v prodeji od 2. května a diváci mohou opět vybírat z jeho několika typů podle svých časových možností. Stávajícím předplatitelům drží divadlo místa do 31. května.
Majitelé předplatného uvidí tituly s více než 40% slevou oproti jiným divákům. „Chceme zdůraznit, že letos se předplatné vyplatí více než kdykoli jindy,“ podotýká ředitel zlínské scény Petr Michálek.

Kromě výhodné ceny mohou předplatitelé čerpat mnoho dalších bonusů: kromě stálého místa v hledišti podle jejich přání a pevných termínů mají přednostní právo rezervace na všechna představení včetně vybraných hostů, program na dva měsíce dopředu a divadelní zpravodaj Tady a teď jim bude doručován do schránky zdarma a také mohou využít oblíbené služby hlídání dětí zdarma u odpoledních předplatitelských skupin.

A jakým směrem se bude v nové sezoně ubírat zlínská dramaturgická linka?

„V dnešní době se často ocitáme pod tlakem tzv. špatných zpráv, zažíváme pocity nejistoty, strachu, ohrožení. A přesto věřím, že i dnes se dějí věci dobré, jen o nich možná málo slýcháme nebo si je tak intenzivně neuvědomujeme. Že i v době, v níž se každou chvíli skloňuje slovo „krize“, existuje naděje a nadhled. A tomu bychom rádi věnovali naši nadcházející sezonu,“ přibližuje Hana Mikolášková. „Po sérii autorských adaptací a původních textů jsme se v dramaturgii soustředili spíše na již napsané kvalitní dramatické texty, a tak se diváci mohou těšit na dramata, komedie, muzikál a dokonce jednu detektivku. Přesto se původní autorské tvorby nevzdáváme úplně - například ve Studiu Z vzniká právě teď v režii Aničky Petrželkové inscenace Dobré mravy, která chce kabaretní formou poukázat na to, jak vnímáme a dodržujeme meze základní slušnosti a etikety. A do roku 2017 vstoupíme s druhým dílem baťovské trilogie, který dramatik Peter Pavlac a režisér Patrik Lančarič nazvali Já Baťa. V osobnosti Jana Antonína Bati právě objevujeme nejvíce inspirující odvahu, s níž se nebál v časech skutečné krize přicházet s velkými vizemi, nevzdávat se naděje,“ dodává Hana Mikolášková.

Společně se zahájením prodeje nového předplatného na 71. sezonu startuje také hlasování v oblíbené divácké anketě Aplaus 2016. Diváci mohou hlasovat, která herečka a který herec je v právě končící sezoně zaujali nejvíce. Elektronický hlasovací formulář a přehled herců a jejich rolí je k dispozici na webu divadla. Diváci mohou hlasovat i prostřednictvím lístků a hlasovacích boxů u pokladny a ve foyer Velkého sálu a Dílny. Výsledky XVII. ročníku ankety budou vyhlášeny 10. září při slavnostním galavečeru k zahájení nové divadelní sezony. Exkluzivním partnerem této ceny je akciová společnost Lázně Luhačovice.

zdroj zprávy: Hana VondráškováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.