Divadlo Disk

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu v pokladně divadla lze platit platební kartou divadlo nabízí on-line systém eVstupenka (nebo alespoň rezervaci vstupenek přes internet) divadlo poskytuje slevy pro studenty profil divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
25.03. (So) 19:30 Kamarádi zadáno
26.03. (Ne) 19:30 Zítra si povíme
27.03. (Po) 19:30 Pomona
28.03. (Út) 19:30 Podzimní hra
30.03. (Čt) 19:30 Téměř TŘI SESTRY
Nejbližší představení:
25.03. (So) 19:30
Kamarádi zadáno
26.03. (Ne) 19:30
Zítra si povíme
27.03. (Po) 19:30
Pomona
28.03. (Út) 19:30
Podzimní hra
30.03. (Čt) 19:30
Téměř TŘI SESTRY
Adresa: Karlova 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A Staroměstská]
Pokladna: po-pá 16-19.30 (v kavárně Diskafé)
Předprodej: od 10. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.30
Ceny vstupenek:
120 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Disk je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Své inscenace zde prezentují studenti katedry činoherního divadla (KČD) a studenti katedry alternativního a loutkového divadla (KALD).
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději den předem.
  • Studenti divadelních oborů uměleckých škol a oborů divadelní věda a kulturologie mají po předložení příslušného dokladu nárok na volnou vstupenku.
  • Cena programu: 5-20 Kč.

Repertoár - katedra činoherního divadla

Podzimní hra - Markéta Bidlasová  (0:40x)
Premiéra: 14.12.2016. Výprava: Vendula Mikulková, Beáta Kaňoková & kol. Režie: Tomáš Pavelka.
„Láska, přátelství, touha, ohýnek, buřty... a možná přijde i víla.“
Kamarádi - Barbora Hančilová  (2:05)
Premiéra: 18.11.2016. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Vojtěch Hanyš. Choreografie: Martin Talaga. Hudba: Jiří Šlupka Svěrák. Úprava, dramaturgie a režie: Kristýna Kosová, Adam Svozil.
Láska, sex, přátelství, štěstí a smůla, vzlety i pády, lásky a rozchody a tajemství kolem nás aneb život je třeba brát s nadhledem...
Pomona - Alistair McDowall  (1:15x)
Premiéra: 16.9.2016. Překlad a dramaturgie: David Košťák. Scéna: Pavel Morávek. Kostýmy: Lucie Heřmánková. Režie: Jan Holec.
Pomona představuje všechno to, co jsme se naučili nevidět, neslyšet a od čeho utíkáme do zdánlivě bezpečného světa. Ollie se vydává hledat pohřešovanou sestru. Všechny stopy vedou k Pomoně, k opuštěnému ostrovu uprostřed města. Tam, v centru všeho, zaniká většina snů a rodí se noční můry...
Probouzení jara - Frank Wedekind
Premiéra: 28.5.2016. Dramaturgie: Martin Satoranský. Scéna: Ondřej Štefaňák, Vojtěch Hanyš. Kostýmy: Vojtěch Hanyš. Hudba: Jan Hrubý. Režie: Ondřej Štefaňák.
Inscenace křehká a nadýchaná jako sněhová pusinka. „Násilí. Násilí na ženách. Domácí násilí. Fetiš. Hysteričtí rodiče. Znásilnění. Sebevražda. Dvojhlavá královna. Prostituce. Zavržené dcery. Zavržení synové. Potrat. Pomstychtivé zombie. Co přijde ještě...?“
inscenace není vhodná pro děti
Téměř TŘI SESTRY - Anton Pavlovič Čechov, Barbora Hančilová  (1:35x)
Premiéra: 2.5.2016. Překlad původní hry: Leoš Suchařípa. Dramaturgie: Barbora Hančilová. Scéna: Lukáš Mathé. Kostýmy: Anežka Straková. Hudba: Ondřej Brousek. Režie: Tomáš Töpfer.
Výrazná úprava slavné hry zaměřená především na osudy mladší generace. Obraz mladých intelektuálů na prahu velké společenské a kulturní proměny, kdy tváří v tvář realitě se ukazují být neživotaschopnými a selhávají. Tři sestry před rokem osiřely. Měly by vstoupit do dospělého života bez stínu autoritativního otce, měly by si užívat nabyté volnosti. Přitom se ale nedokáží zbavit pocitu, že ten pravý život, ta pravá láska, teprve přijde. Že život teď, v okresním městě, je jen prozatímní. Touží po něčem, co nemohou mít. Protože se upínají na nemožné a sní o nereálném, zapomenou žít v okamžiku. Svůj život promarní...
Dobrý člověk ze Sečuanu - Bertolt Brecht  (2:30)
Premiéra: 24.3.2016. Překlad: Rudolf Vápeník, Ludvík Kundera. Úprava: Petr Kracik, Barbora Hančilová. Dramaturgie: Barbora Hančilová. Scéna: Lukáš Mathé. Kostýmy: Lucie Heřmánková. Hudba: Paul Dessau, Petr Šťastný, Pavel Mucha. Režie: Petr Kracik.
Hra slavného německého dramatika a režiséra. Sečuan je obraz jakéhokoli města na světě, temná skládka duší, špinavé překladiště. V něm prostitutce Šen Te dají bohové jako poděkování za poskytnutý nocleh malý krámek s tabákem, aby mohla konat dobro, být jejich jediným „dobrým člověkem“. A tak se Šen Te snaží dostát mravním přikázáním, ať už ji to stojí cokoli. Brzy však pozná, že aby zachránila svůj krámek a holou existenci, nemůže vyhovět všem. Vymyslí si bratrance Šuej Taa, za něhož se převleče. Bratranec je chladným protikladem jejích dobrých stránek, racionální obchodník. Ale ani on Šen Te nepomůže, když jí do cesty vstoupí láska...
Slečna Julie - August Strindberg  (1:20x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 31.1.2016. Adaptace stejnojmenné divadelní hry Augusta Strindberga. Výprava: Klára Suchá, Auður Ösp, Laura Camila Cortes. Režie: Ida Kat Balslev. Poslední uvedení: rok 2016.
Adaptace divadelní hry Augusta Strindberga přenesená do prostředí tanečního klubu, která se soustředí na mladou generaci a poukazuje na lidské nedostatky a hodnoty v rytmu dnešní doby.
Racek - Anton Pavlovič Čechov  (2:20) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 29.1.2016. Překlad: Leoš Suchařípa. Dramaturgie: Kristýna Kosová, Jana Kudláčková. Scéna: Pavel Morávek. Kostýmy: Martina Stieglerová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Ivan Krejčí. Poslední uvedení: červen 2016.
Proslulá hra ruského klasika. Začínající umělci se zmítají ve vírech lásky, jsou posedlí touhou uskutečnit svoje sny, prosadit své umělecké vize a dosáhnout úspěchu. Stávají se kořistí vyprázdněných rutinérů, kteří požírají vlastní život, aby měli z čeho tvořit, a brání své pozice proti nastupující generaci...
Opilí - Ivan Vyrypajev  (2:15) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 20.11.2015. Překlad: Tereza Krčálová. Dramaturgie: David Košťák. Scéna: Vasylyna Kharchevka. Kostýmy: Pavel Morávek. Režie: Alžběta Burianová. Poslední uvedení: červen 2016.
Současná ruská hra o generaci, která se opila možnostmi natolik, že zapomněla na to, že po každé opilosti přichází vystřízlivění.
Povídky z vídeňského lesa - Ödön von Horváth  (2:30) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 18.9.2015. Překlad: Jiří Stach. České texty písní: Pavel Kopta. Úprava: Norbert Závodský, Josef Kačmarčík. Dramaturgie: Norbert Závodský. Scéna: Tereza Gsöllhoferová. Kostýmy: Alena Dziarnovich. Hudba: Jakub Borovanský. Choreografie: Martin Pacek. Režie: Josef Kačmarčík. Poslední uvedení: červen 2016.
Hra o tom, že lásce a smrti člověk neujde. Milosrdně nemilosrdný člověk do lidské duše. „Tichá ulice v Osmém okrsku. Nablízku teče krásný modrý Dunaj a vzduch šumí jako valčík od Johanna Strausse. Pod větvemi vídeňského lesa dochází k osudovému vzplanutí. A opodál se podřezávají svině...“
Rituální vražda Gorge Mastromase - Dennis Kelly  (2:20) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 3.4.2015. Překlad: Lucie Kolouchová. Dramaturgie: Kristýna Kosová. Scéna: Jan Tereba. Kostýmy: Jan Tereba, Barbara Fehérová. Hudba: Jakub Borovanský. Režie: Adam Svozil. Poslední uvedení: září 2016.
Současná hra britského dramatika s lehkostí sáněk samohybek přechází z žánru do žánru, od závějí smíchu až k ledovému jezeru slz. „Morální rezignace? Formativní síla kolektivu?! Nahrazení přirozenosti účelovou autostylizací?!? Ajéje. Gorge Mastromas se ocitá na rozcestí. Čeho? Osudu – a srdce bolí...“
inscenace není vhodná pro děti

ARCHIV INSCENACÍ

aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 23.3.2017