Redakce

provozovatel portálu: Thaleia, z.s.
IČ: 22827153
ISSN: 1802-5749

ŠÉFREDAKTOR: Michal Novák
ZÁSTUPCE ŠÉFREDAKTORA: Helena Grégrová
WEBMASTER: Jan Pařízek | PR: Pavla Haflantová

KONTAKT: redakce{@}i-divadlo{.}cz
 > zasílání informačních a tiskových zpráv či dalších podkladů
 > upozornění na tiskové konference
 > dotazy, připomínky, náměty, opravy údajů atp.
 > veškerá další komunikace s naší redakcí

programy{@}i-divadlo{.}cz
 > zprávy a dotazy týkající se generování programových přehledů

FORMULÁŘ PRO RYCHLÉ VZKAZY:


Najdete nás na Facebooku


PORTÁL I-DIVADLO.CZ / CÍLE A PŘÍNOSY PROJEKTU
centrum spolupráce a interakce s orientací na diváka

Portál je koncipován jako průvodce činoherním, alternativním a muzikálovým divadlem v ČR, jako jeho informační střecha s užitečnými přehledy, nechybí ani poměrně rozsáhlá databáze recenzí nebo hodnotitelská platforma. Je informačním a publicistickým kulturním e-magazínem nezávislého a nekomerčního charakteru. Informuje své čtenáře o programu jednotlivých scén, premiérách, přináší reportáže a rozhovory. Inspiruje čtenáře, potenciální diváky. Ideovým východiskem projektu je, že „živé“ formy umění jsou sice důležité, ale bez dobré informační základny se často informace k lidem nedostanou.

Jeho obsah tvoří:

  • databáze divadel a divadelních souborů v ČR, inscenací, umělců ad.
  • informační plán (distribuce informačních zpráv, aktivní vyhledávání informací a jejich předávání čtenářské obci)
  • vlastní publicistická činnost (recenze, rozhovory, reportáže, blogy)
  • funkce „rozcestníku“ (tematické odkazy, včetně linků na konkrétní obsah dalších oborových periodik)

Prostřednictvím kontinuálně a pružně budované databáze nabízí unikátní model prezentace divadel a jejich inscenací, dále festivalových akcí. Jako komunitní portál je primárně určen laické veřejnosti. Je otevřeným názorovým prostorem, který počítá s aktivní účastí uživatelů. A jaký je náš pohled? Divadlo je zábava i komunikace, takže se nebráníme náhledu „dojmologickému“, ale připojíme i ten podrobnější, jenž rozlišuje kýč, mediální bubliny, spolehlivé provozní kusy a divadlo, které má co sdělit a přinášející skutečné zážitky. Zkrátka náhled, co nepřesvědčuje, ale naznačuje.

Přednostně mapuje plně profesionální scény (soubory) s pravidelným repertoárovým programem, a to v oborech činoherního, alternativního a muzikálového divadla. Záběr databáze je neustále rozšiřován, v rámci možností redakce. Náš záběr zájmu se dlouhodobě neomezuje jen na hlavní aglomerace, stejnou pozornost si v očích redakce zaslouží i tvorba regionálních divadel.

Organizuje velkou výroční anketu o nejlepší počiny roku v oblasti divadla. Nabízí svým návštěvníkům programové přehledy s možností přímého vstupu do rezervačních či prodejních systémů. Pravidelně vyhlašuje soutěže o vstupenky. Je vyhledávaným mediálním partnerem řady divadel napříč Českou republikou nebo festivalových akcí.. Nabízí propagační podporu všem divadelním subjektům, jejich projektům a akcím.

Aktualizace databáze (informační profily divadel a souborů, inscenace, kalendář premiér apod.) probíhá průběžně. Vedle toho reagujeme bezprostředně na aktuální dění, a to jak na stránkách portálu, tak jeho facebookové stránce.

Práci na správě portálu se věnujeme, jak členové redakce, tak zástupci technického zajištění, převážně ve svém volném čase. Náklady spojené s provozem webu hradíme z vlastních prostředků a z části výnosem z reklamních prvků umístěných na webu. (Nakládání s výnosy z poskytovaných služeb upravuje znění stanov spolku Thaleia.) Nefungujeme s grantovou podporou, ačkoli o ni usilujeme, proto omluvte, když něco nepůjde tak rychle nebo že jsme zkrátka nuceni slevovat z řady záměrů a soustředit se na udržitelnost fungování projektu.

I-DIVADLO.CZ bylo od svého vzniku v září 2003 uživateli internetu navštíveno již více jak 7.500.000krát. Stránky prošly změnou designu v letech 2009 a 2014. Současným spolehlivým hostingovým providerem je Active24.

Tyto webové stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR v rámci projektu WebArchiv jako kvalitní zdroj informací.

Uvedené cíle zůstávají platné i pro následující období, se stálým důrazem na unikátní komplexnost, aktuálnost a pružnost, informačně hodnotný obsah a uživatelskou atraktivitu stránek.

Motto: Svět divadla je něco jako pulsující abstrahovaná roláda s prvky afektivní selektivity, možná činorodým útvarem extenzivních nálad, které se občas vyznačují překvapivou silou iluzí, determinující v nás deziluze pro svou pravdivost. Sem tam se to i podaří. Takovou dokonalost (i empiricky podloženou) od nás nečekejte. To, co na tomto webu hledáte, je určitě někde jinde. Nicméně prostor zde je natolik amorfní a bez ambicí, že jeho neurčitost tu vytváří jisté formy zrcadlení, které snad mohou být zajímavé.

Současný redakční tým...

kontakt na jednotlivé redaktory ve tvaru: "jmeno.prijmeni(@)i-divadlo.cz"

Michal Novák *
šéfredaktor & editor databáze
Jan Pařízek
webmaster & redaktor & správce databáze
 Lukáš Dubský
redaktor
Helena Grégrová *
zást. šéfredaktora & editor databáze
Jiří Koula
programátor & redaktor & správce databáze
Veronika Boušová
redaktor
 Jiří Landa *
redaktor & editor databáze
Pavla Haflantová
redaktor & public relations
Lukáš Holubec
redaktor
 Pavel Širmer
redaktor & editor databáze
Kateřina Jírová
redaktor
Anežka Hrebiková
redaktor
* členové redakční rady externí spolupráce: Gabriela Špalková, Iva Mikulová, doc. Peter Stoličný, ArtD.  

 

Děkujeme za 1* spolupráci
Lence Pazourkové a navždy Lucii Broučkové (Městské divadlo Brno) | Jaroslavu Panenkovi (Divadlo Kalich) | Karole Štěpánové (Divadlo v Dlouhé) | Haně Morávkové & kol. (Městská divadla pražská) | Michaele Svobodové (Divadlo J.K.Tyla) | Tomáši Matějovskému (Hudební divadlo Karlín) | Michaele Dostálové (Malá inventura) | Tereze Hýskové (...příští vlna/next wave...) | Barboře Šlapákové (Alfred ve dvoře) | kol. (Švandovo divadlo) | Anetě Filipové (Studio Ypsilon) | Iloně Machové (Divadlo D21) | kol. (Divadlo Ponec) | Janě Galinové & kol. (Docela velké divadlo) | kol. (Divadlo Na Fidlovačce) | Tereze Sochové (Cabaret Calembour) | Radku Smetanovi (Východočeské divadlo)

 

Možnosti podpory:

Provoz portálu je hrazen z vlastních prostředků a z části také z výnosů z reklamních služeb. Projekt není realizován s grantovou podporou (ač o ni usilujeme).
Činnost portálu podpoříte:

  • umístěním placené inzerce na web i-divadlo.cz
  • donátorskou platbou za inzerci spojenou s generováním programových přehledů s přímými linky na vstupenkový systém (kalkulace služby není stanovena paušálem, ale dle počtu kliknutí na vstupenkové odkazy daného divadla za uplynulé období; tato kalkulace lépe odráží reálnou obchodní hodnotu služby).

 


48.738
unikátních a zároveň opakovaně se vracejících návštěvníků / říjen 2017
měření dle metodiky GA
  4.698
návštev
⌀ den /  říjen 2017

měření dle metodiky GA
  690.951
zobrazených stránek
/ říjen 2017

měření dle metodiky GA