Redakce

provozovatel portálu: Thaleia, z.s.
IČ: 22827153
ISSN: 1802-5749

ŠEFREDAKTOR: Michal Novák
ZÁSTUPCE ŠEFREDAKTORA: Helena Grégrová
WEBMASTER: Jan Pařízek
PR: Pavla Haflantová

KONTAKT
redakce{@}i-divadlo{.}cz
> zasílání informačních a tiskových zpráv, upozornění na tiskové konference
> zasílání podkladů
> dotazy, připomínky, náměty, opravy údajů atp.
> veškerá další komunikace s naší redakcí

programy{@}i-divadlo{.}cz
> zprávy a dotazy týkající se generování programových přehledů

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

FORMULÁŘ PRO RYCHLÉ VZKAZY


Najdete nás na Facebooku


O portálu i-divadlo.cz...

Motto: Svět divadla je něco jako pulsující abstrahovaná roláda s prvky afektivní selektivity, možná činorodým útvarem extenzivních nálad, které se občas vyznačují překvapivou silou iluzí, determinující v nás deziluze pro svou pravdivost. Sem tam se to i zadaří. Takovou dokonalost (i empiricky podloženou) od nás nečekejte. To, co na tomto webu hledáte, je určitě někde jinde. Nicméně prostor zde je natolik amorfní a bez ambicí, že jeho neurčitost tu vytváří jisté formy zrcadlení, které snad mohou být zajímavé.

> Portál je koncipován jako průvodce činoherním, alternativním a muzikálovým divadlem v ČR, jako jeho informační střecha s užitečnými přehledy, chybět nemůže ani poměrně rozsáhlá databáze recenzí nebo hodnotitelská platforma.

> Je informačním a publicistickým kulturním e-magazínem nezávislého a nekomerčního charakteru. Práci na správě stránek se věnujeme ve svém volném čase. Náklady spojené s provozem webu jsou hrazeny z vlastních prostředků či z části výnosem z reklamních prvků umístěných na webu. (Nakládání s výnosy z poskytovaných služeb upravuje znění stanov spolku Thaleia.)

> Jako komunitní portál je primárně určen příznivcům, fandům či běžným návštěvníkům divadel. Je otevřeným názorovým prostorem, který počítá s aktivní účastí uživatelů. A jaký je náš pohled? Divadlo je zábava i komunikace, takže se nebráníme náhledu „dojmologickému“, ale připojíme i ten podrobnější, jenž rozlišuje kýč, mediální arivismy, spolehlivé provozní kusy a divadlo, které má co sdělit a přinášející skutečné zážitky. Zkrátka náhled, co nepřesvědčuje, ale naznačuje.

> Přednostně mapuje plně profesionální scény (soubory) s pravidelným repertoárovým programem. Záběr stránek je postupně rozšiřován v rámci našich možností. Okrajovým scénám bez pravidelného repertoárového programu, okrajovým produkcím, jejichž scénou bývají pódia v obchodních domech či v mateřských školkách, nebo produkcím turistického kulturního průmyslu, se věnovat nebudeme. Obory, jako jsou balet nebo opera, vnímáme jako velký dluh tohoto portálu, ale v tuto chvíli bohužel nedisponujeme personálním zajištěním ani datovou kapacitou, abychom záběr rozšířili. Snad do budoucna...

> Organizuje velkou výroční anketu o nejlepší počiny roku v oblasti divadla (do ankety kromě členů redakce přispívají svými nominacemi především běžní diváci). Nabízí svým návštěvníkům programové přehledy s možností přímého vstupu do rezervačních či prodejních systémů. Pravidelně vyhlašuje soutěže o vstupenky. Je mediálním partnerem řady divadel nebo festivalových akcí. Nabízí propagační podporu všem divadelním subjektům, jejich projektům a akcím.

> I-DIVADLO.CZ bylo od svého vzniku v září 2003 uživateli internetu navštíveno již více jak 7.200.000krát. Stránky prošly změnou designu v letech 2009 a 2014. Současným spolehlivým hostingovým providerem je Active24.

> Tyto webové stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR v rámci projektu WebArchiv jako kvalitní zdroj informací.
 

Současný redakční tým...

kontakt na jednotlivé redaktory ve tvaru: "jmeno.prijmeni(@)i-divadlo.cz"

 Michal Novák  šéfredaktor mys profil   Jan Pařízek redaktor & webmaster jpa profil
 Helena Grégrová  zást. šéfredaktora heg profil   Jiří Koula redaktor & programátor jko profil
 Jiří Landa  redaktor jl profil   Pavla Haflantová redaktor & PR haf profil
 Pavel Širmer  redaktor ipl profil   Lukáš Holubec redaktor luk profil
 Kateřina Jírová  redaktor kac profil   Hana Rubišarová redaktor hr profil
 Lukáš Dubský  redaktor dub profil   Anežka Hrebiková redaktor anh  
 Veronika Boušová  redaktor vb profil          
externí spolupráce: Gabriela Špalková, Iva Mikulová, doc. Peter Stoličný, ArtD., Iveta Novotná, Tomáš Vašíček   

 

48.738
unikátních a zároveň opakovaně se vracejících návštěvníků / říjen 2017
měření dle metodiky GA
  4.698
návštev
⌀ den /  říjen 2017

měření dle metodiky GA
  690.951
zobrazených stránek
/ říjen 2017

měření dle metodiky GA

 

Děkujeme za 1* spolupráci
Lence Pazourkové a navždy Lucii Broučkové (Městské divadlo Brno) | Jaroslavu Panenkovi (Divadlo Kalich) | Karole Štěpánové (Divadlo v Dlouhé) | Haně Morávkové & kol. (Městská divadla pražská) | Michaele Svobodové (Divadlo J.K.Tyla) | Tomáši Matějovskému (Hudební divadlo Karlín) | Petru Polovi (Malá inventura) | Tereze Hýskové (...příští vlna/next wave...) | Barboře Šlapákové (Alfred ve dvoře) | kol. (Švandovo divadlo) | Anetě Filipové (Studio Ypsilon) | Iloně Machové (Divadlo D21) | kol. (Divadlo Ponec) | Janě Galinové & kol. (Docela velké divadlo) | kol. (Divadlo Na Fidlovačce) | Tereze Sochové (Cabaret Calembour) | Radku Smetanovi (Východočeské divadlo)