LokVar

Nejbližší představení:
11.1.Út09:00Tatínek není k zahození
11.1.Út11:00Tatínek není k zahození
13.1.Čt20:00Krvavý román
11.1.Út09:00 
Tatínek není k zahození
11.1.Út11:00 
Tatínek není k zahození
13.1.Čt20:00 
Krvavý román
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo v Dlouhé
Adresa: Dlouhá 39, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Nám. Republiky, tram 6-8-15-26, bus 207 Dlouhá tř.]
ředitel / umělecké vedení:
Ivana Lokajová, Peter Varga

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (0)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
  • S inscenacemi LokVaru se můžete setkávat na různých festivalech nebo na scénách po celé republice v rámci zájezdové činnosti souboru.

Repertoár

Kašpárek domek staví - Jiří Jaroš, Martin Matejka  (připravuje se)
Loutky: Barbora Hubená. Hudba: Milan Potoček. Režie: Peter Varga.
online premiéra v dubnu 2021
Dvě loutkové pohádky o Kašpárkovi, touze po domově, jednom domečku a jednom paloučku. Kašpárek se hodlá usadit a na paloučku si postavit domeček. Čert se mu to snaží zhatit ale ani s pomocí kolegyně Smrťoly se mu to nepovede. Ve volném pokračování Kašpárek očekává narození prvního potomka a návrat své ženy Kalupinky z porodnice s potomkem. Ale naši staří známí Čert se Smrťolou se mu chtějí pomstit...
D3+  
Brouček - Jan Karafiát, Peter Varga
Premiéra: 31.10.2021. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Filip Homola. Režie: Peter Varga.
Pohádka na motivy známé dětské knihy Jana Karafiáta. A bylo jaro. Všechno, všechno kvetlo, a ty včely tolik bzučely, a ta tráva byla taková veliká, a ta rosa jako granáty, a ti ptáčci tolik zpívali, a ti cvrčci – ale ti se něco nacvrčeli. Brouček, náš velký malý hrdina zažívá největší dobrodružství svého broučího života. Má už lucerničku a tak se vydává poznávat svět. Naštěstí na to není sám. Beruška ho čeká v domečku, Janinka se blíží a na vše dohlíží žluna...
D3+  
Matěj a čerti - Martin Matejka  (0:50x)
Premiéra: 4.1.2020. Dramaturgie: Michaela Homolová. Scéna a loutky: Barbora Hubená. Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová. Hudba: Milan Potoček. Režie: Peter Varga.
Grandiosní marionetová komedie na motivy lidové pohádky o chytrém Matějovi, který se ničeho na světě nebál. Byl jednou jeden Matěj a jeden medvěd a jeden zajíc. A taky jedno peklo plné těch nejstrašnějších čertů a ďáblů. A ten Matěj měl také ženu Jarušku a kopec dětí a...
D4+  tip redaktora! Tip od redaktora: Kateřina Jírová
Krvavý román - Barbora Hubená, Pavel Tesař, Peter Varga
Premiéra: 20.1.2019. Podle stejnojmenného románu Josefa Váchala. Výprava a loutky: Barbora Hubená. Režie: Barbora Hubená, Pavel Tesař, Peter Varga, Michaela Homolová.
Interpretace známé knihy, ve které autor složil hold lidovému čtení 19. století - krvavému románu, zvanému „krvák“. Charakteristickými rysy brakového žánru byla prostoduchá srozumitelnost, romantika a dobrodružný děj...
Tatínek 002 - Arnošt Goldflam, Ivana Lokajová, Peter Varga  (1:00x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 27.5.2018. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Milan Potoček. Režie: Arnošt Goldflam.
Napínavé příběhy jedné rodiny, známé už z inscenace Tatínek není k zahození. A poněvadž je Tatínek stále hrdina a rodina drží pořád láskyplně pohromadě, můžete se těšit na další tři samostatné příběhy z knihy Tatínek 002. Tentokrát se rodina vydá na houby a potká se s tajemným balvanem, pak se všichni vypraví na prázdniny k moři, kde děti unese velryba a sní rodině všechny řízky a aby toho nebylo málo, když jednou zůstanou děti nemocné doma, vloudí se do bytu podivná čarodějná bába a chce jim pekelně škodit. Naštěstí to všechno nakonec dobře dopadne.
D3+  
Africká pohádka - Markéta Mráziková Pellarová
Premiéra: 19.11.2016. Výprava: Jan Lepšík. Hudba: Igor Lecian. Texty písní: Klára Peřinová. Režie: Markéta Mráziková Pellarová.
Na severu Afriky je velké vedro a poušť, kde nic neroste a vypadá to, že se tam ani nic neděje. Ale to je jenom zdání. U staré studny se to mele - kunamanský kupec a mládenec Voharia se právě perou, o co? To se nesmí prozradit! A jak to tak bývá - kdo chce moc, nemá nic a to platí všude, i v Africe. Naštěstí je kolem toho veliká legrace, že se tomu zasmějí děti, dospělí i celá africká vesnice.
D3+  
Deset černoušků - Iva Peřinová  (0:50x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 29.11.2015. Výprava: Barbora Hubená. Režie: Michaela Homolová.
Pohádková variace volně inspirovaná známou anglickou černohumornou říkankou. Deset malých černoušků nastraží past žirafě, ta jim však spolu se svými přáteli a pomocníky dá užitečnou životní lekci.
D3+  
Ubohý kašpárek - kol.
Premiéra: 31.5.2015. Výprava: Tomáš Zmrzlý. Režie: kol.
Drastická maňáskárna ze života. Jednou ráno se Kašpárek probudí a jako obvykle zjistí, že po něm zase někdo NĚCO chce. Kalupinka, paní domácí, dokonce policie a taky pes. A to NĚCO jsou peníze. Kašpárek má čas jen do večera...
Malá mořská víla - Michaela Homolová, Vít Peřina, Peter Varga  (0:50x)
Premiéra: 20.9.2014. Podle pohádky Hanse Christiana Andersena. Výprava: Barbora Jakůbková. Hudba : Milan Potoček. Režie: Michaela Homolová.
Pohádkový příběh o touze, lásce a obětavosti. Do opuštěné kavárny přichází mladá žena. Pro číšnika, který nemá žádné jiné hosty, je to vítané zpestření jinak nudného dne. Mladou ženu poněkud ruší jeho přehnaná péče, protože přišla s úmyslem číst si. Ale nakonec se situace vyvine tak, že čtou společně Andersenovu pohádku o Malé mořské víle. Během hry dochází ke sblížení číšnika a mladé ženy, které je tak trochu groteskní paralelou vztahu malé mořské víly a prince...
D5+  
Český Honza - Vít Peřina  (0:50x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 24.3.2013. Výprava: Barbora Hubená. Režie: Michaela Homolová.
Loutková pohádka, která začíná na peci a končí královskou svatbou. Povede se Honzovi rozhoupat a vyzrát na čerty, draka a loupežníka? A vybrat si tu správnou nevěstu? Pomoci mu můžete i vy.
D3+  
Erben versus Dobšinský: Zlatovlásky - kol.  (1:00x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 17.12.2011. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Mechanix. Režie: Michaela Homolová.
Neposlechnout příkaz krále se nevyplácí, ale můžete porozumět řeči zvířat. Někdy je lepší nevyzradit tajemství, protože tím můžete ublížit někomu, koho máte rádi. Dvě loutkové pohádky o Zlatovlásce pro celou rodinu.
D3+  
Sněhurka - Michaela Homolová, Vít Peřina  (0:50x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 29.5.2010. Výprava: Barbora Hubená. Režie: Michaela Homolová.
Kdo je krásnější? Královna nebo Sněhurka? Je myslivec krutý? A jsou trpaslíci pořádkumilovní? Myslíte si, že znáte tuto pohádku opravdu dobře? Kdo uvidí - pochopí. Loutková pohádka pro děti, které se nebojí projevit svůj názor.
D3+  
Auccasin a Nicoletta - kol.  (1:00x|vhodné od 7 let)
Premiéra: 29.6.2008. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Milan Potoček. Režie: Michaela Homolová.
Loutková rytířská komedie z prostředí středověké Francie. Mladý hrabě Aucassin se zamiluje do Nicoletty, o které nikdo neví, jakého je původu, protože ji jako malé dítě koupili od pirátů. Aucassenův otec jejich lásce nepřeje a tak se musí milenci rozhodnout utéct za moře. V daleké Tramtárii je Nicoletta opět unesena a zdánlivě nenávratně ztracena. Ale velká láska nezná překážky a nakonec se jejich cesty opět sejdou.
D6+  
Tatínek není k zahození - Arnošt Goldflam, Ivana Lokajová, Peter Varga  (1:00x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 15.2.2005. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Pavel Kučera. Režie: Arnošt Goldflam.
Tři pohádky podle stejnojmenné knížky. První pohádka vypráví o tom, jak se tatínek a maminka seznámili. Ve druhé se dovídají, že v domě, ve kterém bydlí, straší a ve třetí onemocní dítě. Drak lidožrout, radnice, město, domov, sklep, strašidla i sousedé. A taky dva psi. A všechno je to o tom, že se tatínek a maminka mají rádi, i jejich děti – bratr se setrou, drží spolu, přestože se někdy hádají a perou. A jedině tak se podaří všechna strašidla, nemoci a draky překonat...
D3+  tip redaktora! Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Helena Grégrová Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Helena Grégrová

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 29.10.2021