LokVar

stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
27.11. (St) 10:00 Český Honza
11.01. (So) 10:30 Tatínek 002
Nejbližší představení:
27.11. (St) 10:00
Český Honza
11.01. (So) 10:30
Tatínek 002
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo v Dlouhé
Adresa: Dlouhá 39, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Nám. Republiky, tram 6-8-15-26, bus 207 Dlouhá tř.]
ředitel / umělecké vedení:
Ivana Lokajová, Peter Varga

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • S inscenacemi LokVaru se můžete setkávat na různých festivalech nebo na scénách po celé republice v rámci zájezdové činnosti souboru.

Repertoár

Krvavý román - Barbora Hubená, Pavel Tesař, Peter Varga
Premiéra: 20.1.2019. Podle stejnojmenného románu Josefa Váchala. Výprava a loutky: Barbora Hubená. Režie: Barbora Hubená, Pavel Tesař, Peter Varga, Michaela Homolová.
Interpretace známé knihy, ve které autor složil hold lidovému čtení 19. století - krvavému románu, zvanému „krvák“. Charakteristickými rysy brakového žánru byla prostoduchá srozumitelnost, romantika a dobrodružný děj...
Tatínek 002 - Arnošt Goldflam, Ivana Lokajová, Peter Varga  (1:00x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 27.5.2018. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Milan Potoček. Režie: Arnošt Goldflam.
Napínavé příběhy jedné rodiny, známé už z inscenace Tatínek není k zahození. A poněvadž je Tatínek stále hrdina a rodina drží pořád láskyplně pohromadě, můžete se těšit na další tři samostatné příběhy z knihy Tatínek 002. Tentokrát se rodina vydá na houby a potká se s tajemným balvanem, pak se všichni vypraví na prázdniny k moři, kde děti unese velryba a sní rodině všechny řízky a aby toho nebylo málo, když jednou zůstanou děti nemocné doma, vloudí se do bytu podivná čarodějná bába a chce jim pekelně škodit. Naštěstí to všechno nakonec dobře dopadne.
D3+  
Deset černoušků - Iva Peřinová  (0:50x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 29.11.2015. Výprava: Barbora Hubená. Režie: Michaela Homolová.
Pohádková variace volně inspirovaná známou anglickou černohumornou říkankou. Deset malých černoušků nastraží past žirafě, ta jim však spolu se svými přáteli a pomocníky dá užitečnou životní lekci.
D3+  
Ubohý kašpárek - kol.
Premiéra: 31.5.2015. Výprava: Tomáš Zmrzlý. Režie: kol.
Drastická maňáskárna ze života.
Český Honza - Vít Peřina  (0:50x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 24.3.2013. Výprava: Barbora Hubená. Režie: Michaela Homolová.
Loutková pohádka, která začíná na peci a končí královskou svatbou. Povede se Honzovi rozhoupat a vyzrát na čerty, draka a loupežníka? A vybrat si tu správnou nevěstu? Pomoci mu můžete i vy.
D3+  
Erben versus Dobšinský: Zlatovlásky - kol.  (1:00x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 17.12.2011. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Mechanix. Režie: Michaela Homolová.
Neposlechnout příkaz krále se nevyplácí, ale můžete porozumět řeči zvířat. Někdy je lepší nevyzradit tajemství, protože tím můžete ublížit někomu, koho máte rádi. Dvě loutkové pohádky o Zlatovlásce pro celou rodinu.
D3+  
Sněhurka - Michaela Homolová, Vít Peřina  (0:50x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 29.5.2010. Výprava: Barbora Hubená. Režie: Michaela Homolová.
Kdo je krásnější? Královna nebo Sněhurka? Je myslivec krutý? A jsou trpaslíci pořádkumilovní? Myslíte si, že znáte tuto pohádku opravdu dobře? Kdo uvidí - pochopí. Loutková pohádka pro děti, které se nebojí projevit svůj názor.
D3+  
Auccasin a Nicoletta - kol.  (1:00x|vhodné od 7 let)
Premiéra: 29.6.2008. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Milan Potoček. Režie: Michaela Homolová.
Loutková rytířská komedie z prostředí středověké Francie. Mladý hrabě Aucassin se zamiluje do Nicoletty, o které nikdo neví, jakého je původu, protože ji jako malé dítě koupili od pirátů. Aucassenův otec jejich lásce nepřeje a tak se musí milenci rozhodnout utéct za moře. V daleké Tramtárii je Nicoletta opět unesena a zdánlivě nenávratně ztracena. Ale velká láska nezná překážky a nakonec se jejich cesty opět sejdou.
D6+  
Tatínek není k zahození - Arnošt Goldflam, Ivana Lokajová, Peter Varga  (1:00x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 15.2.2005. Výprava: Barbora Hubená. Hudba: Pavel Kučera. Režie: Arnošt Goldflam.
Tři pohádky podle stejnojmenné knížky. První pohádka vypráví o tom, jak se tatínek a maminka seznámili. Ve druhé se dovídají, že v domě, ve kterém bydlí, straší a ve třetí onemocní dítě. Drak lidožrout, radnice, město, domov, sklep, strašidla i sousedé. A taky dva psi. A všechno je to o tom, že se tatínek a maminka mají rádi, i jejich děti – bratr se setrou, drží spolu, přestože se někdy hádají a perou. A jedině tak se podaří všechna strašidla, nemoci a draky překonat...
D3+  
Africká pohádka -
Na severu Afriky je velké vedro a poušť, kde nic neroste a vypadá to, že se tam ani nic neděje. Ale to je jenom zdání. U staré studny se to mele - kunamanský kupec a mládenec Voharia se právě perou, o co? To se nesmí prozradit! A jak to tak bývá - kdo chce moc, nemá nic a to platí všude, i v Africe. Naštěstí je kolem toho veliká legrace, že se tomu zasmějí děti, dospělí i celá africká vesnice.
D3+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 7.4.2019