Divadlo Feste

poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka divadla na Facebooku
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Industra STAGE
Adresa: Masná 9, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 12 Kovářská / bus 44-47-49-77-84 Hladíkova]
Ceny vstupenek:
180 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Inscenace Nevěrní je uváděna v interiérech i exteriérech brněnského Výstaviště.

Repertoár

Nevěrní - Pavlo Arie
Premiéra: 31.5.2018. Režie: Jiří Honzírek.
Projekt nahlížející na vznik Československa v roce 1918 ukrajinskýma očima, respektive očima obyvatel Podkarpatské Rusi. Inscenace je zároveň inspirována dílem Ivana Olbrachta.
Nejlepší kandidát - Stanislav Biler
Premiéra: 5.5.2018. Dramaturgie: Kristýna Břečková. Výprava: Martina Zwyrtek. Režie: Jiří Honzírek.
Divadelní adaptace románu o naději a vzpouře. Johanna Rottová, tuctová sekretářka, zesměšní svého šéfa, demaskuje kandidáta. „V tom přece není žádná vzpoura, žádná odvaha“, můžeme si říct. Ale možná právě v tom to všechno vězí: odvaha není objektivně měřitelná a každý ji zažívá jinak, každý v tu chvíli sám v sobě překonává něco jiného. Odvahou může být přestat pít nebo se vzepřít šéfovi stejně jako založit v Sudetech rodinu. Změnu může přinést každý a vzpoura pak bude jejich součtem...
Boží koně - Mahi Binebine, Katarína Koišová, Jakub Čermák
Premiéra: 19.11.2017. Překlad románu: Jana Petrová. Dramaturgie: Kristýna Břečková. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Matěj Kotouček & kol. Režie: Jakub Čermák.
Dramatizace románu marockého spisovatele a výtvarníka, který zkoumá problematiku náboženského fundamentalismu skrze životní osudy čtyř atentátníků, jež mohli stát za teroristickým útokem.
14!  
Schauspiel - Jiří Honzírek
Premiéra: 21.5.2017. Režie: Jiří Honzírek.
Site-specific inscenace připomínající herce, básníka, novináře a divadelního sekretáře Gustava Bondiho, jednoho z nejaktivnějších hybatelů meziválečné německé a židovské umělecké komunity v Brně.
Dítě. Člun - Fredrik Brattberg
Premiéra: 29.3.2017. Překlad: Karolína Stehlíková. Dramaturgie: Kristýna Břečková. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Matěj Kotouček. Režie: Jiří Honzírek.
Původní hra norského dramatika pro jednu herečku o výhodách a nevýhodách norského systému kratší rodičovské dovolené, který má dopad na vztahy mezi rodiči, mezi rodiči a okolím, mezi rodiči a dítětem. Příběh se odehrává během jediného dne, kdy dítě poprvé odchází do jeslí. Co když ale matka zaváhá? A co když zaváhá otec? Není rok a půl staré dítě na jesle malé? Co budou rodiče bez dítěte dělat...?
Čekání na konec světa - Jaroslav Rudiš
Premiéra: 30.10.2016. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Tomáš Vtípil. Režie: Jiří Honzírek.
Sebestředný a šovinistický pohledem do zcela rezignované mužské vůle. Vidíme několik mužů v pánské sauně, kteří ve vzájemných plcích trénují umění nechtít od života vůbec nic...
Husina - Jakub Macek
Premiéra: 11.4.2016. Výprava: Sylva Marková. Hudba: kol. Režie: Jiří Honzírek.
Hra o kauze Husina, která může příkladem toho, že je výhodné nechat si Čechy myslet, že mají hrdinu, protože to důležité v příběhu o Husovi leží úplně jinde...
Novorusko - Pavel Jurov
Premiéra: 29.2.2016. Překlad: Antonín Handl.
Scénické čtení dokumentárního textu, který pomocí záznamu autentických situací předestírá realitu války proruských separatistů a ukrajinské armády na Donbase a jeho okolí. Autor ukazuje osobní poznání skutečnosti, že se téměř na hranicích Evropy odehrává pragmatický válečný konflikt, tak jak ho známe nebo tušíme znát z jiných částí světa.
Návraty - Fredrik Brattberg
Premiéra: 12.1.2016. Překlad: Karolína Stehlíková. Režie: Tomáš Sýkora.
Cyklický příběhem rodiny, jejíž ztracený syn se náhle objeví. Archetypální situace se opakuje stále dokola a původně trpící rodiče postupně ztrácejí trpělivost a stávají se lhostejnými. Neustálé návraty tak mají opačný efekt, vyhladovělý syn narušuje logický cyklus života a postupně vyvstane potřeba se ho zbavit...
Národní třída - Jaroslav Rudiš
Premiéra: 11.10.2012. Obnovená premiéra: 25.4.2018. Identita 4. Dramaturgie: Katarína Koišová. Výprava: Radomír Otýpka. Hudba: Jiří Starý. Režie: Jiří Honzírek.
Hra o době, která ukazuje svůdnost homofobního koktejlu polopravd. Populismus, tendence k rychlému a jednoduchému řešení životních otázek a krize české morálky, jejíž apatie dodává takovým trendům na síle...
Ale to je nemilé! - Maria Kilpi  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 17.12.2016. Překlad a dramaturgie: Otto Kauppinen. Výprava: Martina Zwyrtek. Režie: Filip Nuckolls.
Minimalistické drama o mezigeneračním odcizení mezi starou ženou a její mladou vnučkou.
Poslední táborita - Petr Maška  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 17.12.2015. Dramaturgie: Otto Kauppinen. Výprava: Anna Petříková. Režie: Jiří Honzírek.
Inscenace sleduje život Zdeňka Nejedlého, který do roku 1962 silně ovlivňoval tuzemskou identitu. Příběh topícího se intelektuála, který podlehl vlastním ambicím.
Hřiště - Okko Leo  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 20.10.2015. Překlad a dramaturgie: Otto Kauppinen. Výprava: Jana Tkáčová. Režie: Marika Smreková & kol.
Hra věnující se tématům vyčlenění ze společnosti, samoty, potřeby přátelství, ztráty identity a úniku do světa fantazie.
Chlast - Émile Zola, Katarína Koišová  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 16.12.2014. Překlad románu: Jiří Guth. Dramaturgie: Katarína Koišová. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Radim Hanousek. Texty písní a režie: Jiří Honzírek.
Dramatizace románu Émila Zoly „Zabiják“.

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 22.6.2018