Divadlo Feste

poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Industra STAGE
Adresa: Masná 9, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 12 Kovářská / bus 44-47-49-77-84 Hladíkova]
Připravuje se:
Wunder Baum - Jiří Honzírek (prosinec)
Ceny vstupenek:
180 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: roční - volné za 750 Kč (540 Kč pro studenty) s kreditem šesti vstupenek.
  • Na site-specific představení Okružní jízda je nutná rezervace. Kapacita účastníků je omezená (max. 20). Sraz v 17:00 v hale Hlavního nádraží.

Repertoár

Boží koně - Mahi Binebine, Katarína Koišová, Jakub Čermák
Premiéra: 19.11.2017. Překlad románu: Jana Petrová. Dramaturgie: Kristýna Břečková. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Matěj Kotouček & kol. Režie: Jakub Čermák.
Dramatizace románu marockého spisovatele a výtvarníka, který zkoumá problematiku náboženského fundamentalismu skrze životní osudy čtyř atentátníků, jež mohli stát za teroristickým útokem.
inscenace není vhodná pro děti
Schauspiel - Jiří Honzírek
Premiéra: 21.5.2017. Režie: Jiří Honzírek.
Site-specific inscenace připomínající herce, básníka, novináře a divadelního sekretáře Gustava Bondiho, jednoho z nejaktivnějších hybatelů meziválečné německé a židovské umělecké komunity v Brně.
Dítě. Člun - Fredrik Brattberg
Premiéra: 29.3.2017. Překlad: Karolína Stehlíková. Dramaturgie: Kristýna Břečková. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Matěj Kotouček. Režie: Jiří Honzírek.
Původní hra norského dramatika pro jednu herečku o výhodách a nevýhodách norského systému kratší rodičovské dovolené, který má dopad na vztahy mezi rodiči, mezi rodiči a okolím, mezi rodiči a dítětem. Příběh se odehrává během jediného dne, kdy dítě poprvé odchází do jeslí. Co když ale matka zaváhá? A co když zaváhá otec? Není rok a půl staré dítě na jesle malé? Co budou rodiče bez dítěte dělat...?
Ale to je nemilé! - Maria Kilpi
Premiéra: 17.12.2016. Překlad a dramaturgie: Otto Kauppinen. Výprava: Martina Zwyrtek. Režie: Filip Nuckolls.
Minimalistické drama o mezigeneračním odcizení mezi starou ženou a její mladou vnučkou.
Čekání na konec světa - Jaroslav Rudiš
Premiéra: 30.10.2016. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Tomáš Vtípil. Režie: Jiří Honzírek.
Sebestředný a šovinistický pohledem do zcela rezignované mužské vůle. Vidíme několik mužů v pánské sauně, kteří ve vzájemných plcích trénují umění nechtít od života vůbec nic...
Husina - Jakub Macek
Premiéra: 11.4.2016. Výprava: Sylva Marková. Hudba: kol. Režie: Jiří Honzírek.
Hra o kauze Husina, která může příkladem toho, že je výhodné nechat si Čechy myslet, že mají hrdinu, protože to důležité v příběhu o Husovi leží úplně jinde...
Novorusko - Pavel Jurov
Premiéra: 29.2.2016. Překlad: Antonín Handl.
Scénické čtení dokumentárního textu, který pomocí záznamu autentických situací předestírá realitu války proruských separatistů a ukrajinské armády na Donbase a jeho okolí. Autor ukazuje osobní poznání skutečnosti, že se téměř na hranicích Evropy odehrává pragmatický válečný konflikt, tak jak ho známe nebo tušíme znát z jiných částí světa.
Návraty - Fredrik Brattberg
Premiéra: 12.1.2016. Překlad: Karolína Stehlíková. Režie: Tomáš Sýkora.
Cyklický příběhem rodiny, jejíž ztracený syn se náhle objeví. Archetypální situace se opakuje stále dokola a původně trpící rodiče postupně ztrácejí trpělivost a stávají se lhostejnými. Neustálé návraty tak mají opačný efekt, vyhladovělý syn narušuje logický cyklus života a postupně vyvstane potřeba se ho zbavit...
Poslední táborita - Petr Maška
Premiéra: 17.12.2015. Dramaturgie: Otto Kauppinen. Výprava: Anna Petříková. Režie: Jiří Honzírek.
Inscenace sleduje život Zdeňka Nejedlého, který do roku 1962 silně ovlivňoval tuzemskou identitu. Příběh topícího se intelektuála, který podlehl vlastním ambicím.
Hřiště - Okko Leo
Premiéra: 20.10.2015. Překlad a dramaturgie: Otto Kauppinen. Výprava: Jana Tkáčová. Režie: Marika Smreková & kol.
Hra věnující se tématům vyčlenění ze společnosti, samoty, potřeby přátelství, ztráty identity a úniku do světa fantazie.
Okružní jízda - Jiří Honzírek, Silvie Šeborová
Premiéra: 9.6.2015. Hudba: Nikola Mucha. Režie: Jiří Honzírek, Silvie Šeborová.
site-specific v prostorách brněnského Hlavního nádraží
Divadelní turistika v prostoru Hlavního nádraží v Brně. Brněnská džungle, do které byste raději nikdy nechtěli vkročit, ale která navzdory tomu spojuje životy téměř všech Brňáků. Městské putování, okružní jízda městem a veřejným prostorem tak, jak to známe z turistických zájezdů, dovolených a víkendů na hradech a zámcích. Jde o společenskou hru, „táborovou bojovku“ v reálném prostoru Hlavního nádraží pro 20 diváků, stovky procházejících a tisícovky přihlížejících.
Chlast - Émile Zola, Katarína Koišová
Premiéra: 16.12.2014. Překlad románu: Jiří Guth. Dramaturgie: Katarína Koišová. Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Radim Hanousek. Texty písní a režie: Jiří Honzírek.
Dramatizace románu Émila Zoly „Zabiják“.
Dealeři fyzické lásky - Anna Saavedra  (1:00x)
Premiéra: 16.1.2013. Identita 13. Dramaturgie a kostýmy: Katarína Koišová. Hudba: Petr Foltýn. Scéna a režie: Jiří Honzírek.
Projekt zaměřený na problematiku domácího násilí. Inscenace ztvárňuje příběh starší ženy, která terorizována všudypřítomným manželem přebývá v anonymním luxusním hotelu. Ten pro ni nechal postavit právě její muž, aby ji držel v dokonalé izolaci. Všední dny prázdného čekání na konec života razantně naruší vpád mladé dívky, která se ze zprvu neznámých důvodů pokouší se starší dámou hovořit o jejích problémech. Příběhy žen se začnou prolínat v obrazech brutálního násilí, jemuž starší žena odnepaměti čelí, a jemuž byla mladá dívka přítomna v dětství. Sbližování obou žen vrcholí jejich systematickou likvidací anonymního muže, snad muže mladé dívky.

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 27.11.2017