Poznámky a upozornění:
  • Nezávislé divadelní uskupení, které začalo své loutkové dobrodružné výpravy už za studií na DAMU-KALD, začalo to roku 2001 Mexikem a pokračuje to dodnes všude možně...
  • Kromě loutkových představení organizuje loutkové dílny a sociálně-divadelní projekty.

Repertoár

Nilas a tisícihlavé stádo - Dora Bouzková, Tereza Černohorská  (0:45x)
Premiéra: 29.8.2021. Výprava a loutky: Tereza Černohorská. Hudba: Lukáš Bouzek. Dramaturgie a režie: Dora Bouzková, Tereza Černohorská.
Loutková pohádka na motivy mytických příběhů starých Sámů. Příběh o veliké lásce, temném kouzlu a nebezpečné cestě za vysvobozením. Daleko na severu, v drsné zemi Kvenů, žijí pastevci sobů. Putují krajinou, ženou svá stáda z jedné pastviny na druhou. Jedním z pastevců je i mladý Nilas. Je to veselý a odvážný mladík, ale poslední dobou má neklidné spaní. Často se mu v noci zdá, jak krásný dívčí hlas volá jeho jméno a zmrzlá země duní zvukem tisíců sobích kopýtek...
D6+  
Tři kouzelné dary - Dora Bouzková  (0:45x)
Premiéra: 2021. Podle pohádky bratří Grimmů „Stolek Prostřise, oslík Zlatodej a obušek Zpytleven“. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Dominik Renč. Dramaturgie a režie: Dora Bouzková.
online premiéra v prosinci 2020
Veselá maňásková taškařice se zpěvy a poučením, že pravda a Jano musí zvítězit nad chamtivostí a zlou kozou. Byl jednou jeden chudý krejčík, neměl nic, jen tři syny a hladovou kozu. Synové šli do světa, koza zůstala doma. A jak to bylo dál? Nechte se překvapit...
D4+  
Nedopečený koláček - Dora Bouzková, Barbora Čechová
Premiéra: 2019. Režie: Dora Bouzková, Barbora Čechová.
Loutková dopečená vanilková pohádka pro děti od 3 do 100 let. Byla jednou jedna trouba a byl jednou jeden cukrář. Společně pekli pekelně dobré vanilkové koláčky. Ale jednou se stalo, že jeden z koláčků byl tak netrpělivý a tak nedočkavý, že utekl do světa dřív, než byl dozlatova upečený. A co se mu v tom světě přihodilo? Koho potkal a proč usedavě plakal sám samotinký na pařezu? A jak to s ním nakonec dopadlo...?
D3+  
Emil - kol.
Premiéra: 2.11.2018. Výprava a loutky: Marek Brožek. Hudba a režie: kol.
uváděno ve spolupráci s Divadlem b
Obrazová loutkohra se zvířátky a kapkou krve, na motivy francouzských her, béčkových filmů a vnitřních představ. „O tajemství idyly na samotě u lesa. O síle změnit rodové prokletí. O síle lásky. A hlavně o tom, jak kvičí prase v předsmrtné křeči. A co teprve šnek...“
Příběhy malé Lupitiny González - Dora Bouzková  (0:50x)
Premiéra: 2015. Dramaturgie: Dora Bouzková, Magdaléna Prousková. Výprava a loutky: Magdaléna Prousková. Námět, hudba a režie: Dora Bouzková.
Veselá loutková výprava do Mexika za tamní barevnou oslavou Dušiček, abychom si připomněli, že smrti není třeba se bát, protože je to přirozená součást našeho života. Mexická oslava Dušiček je barevná, veselá a smrtečky i smrťáci se s radostí schází a společně vyprávějí své příběhy. V rodině malé Lupitiny González právě začíná Día de los Muertos – mexický sváteční Den mrtvých. Bude se tančit, bude se zpívat a bude se vyprávět. I zde, v Zemi mrtvých, se všichni rádi od srdce zasmějí...
D4+  
Bojím se v lese  (0:30x)
Premiéra: 1.8.2013. Výprava: Vilém Krška, Radka Mizerová. Hudba a režie: Lukáš Bouzek, Dora Bouzková.
V trávě, v mechu, mezi stromy a jinde v přírodě žijí různé nadpřirozené bytosti, například Chomáček světlonosík, Pišišulka obouplošník nebo Vesmírek říční. Vydáme se na pohádkovou přírodovědeckou výpravu, abychom zjistili, jak tito tvorové vypadají, čím se živí, jak se dorozumívají. Ale musíme si dát pozor na Kudlibabu kudrnatou a Vochometníka drzníka, protože to jsou zlí škůdci, kteří můžou zkazit nejen naše zkoumání, ale také nebezpečně ohrozit celou přírodu.
D3+  
Kouzelník Eňo Ňuňo - Lukáš Bouzek  (0:45x)
Premiéra: 1.6.2013. Výprava a režie: Lukáš Bouzek.
Až z daleké Itálie přímo k vám přijede veleumělecký světoznámý kouzelník, který vám předvede to nejlepší ze svého tajemného kufru! Budete tajit dech, otevírat ústa a za břicho se popadat! Nenechte si ujít! Nikdo neví, jestli se tu opět někdy ukáže...
D3+  
Bramborové království  (0:35x)
Premiéra: 1.9.2011. Výprava: Vilém Krška, Dora Bouzková. Hudba: Lukáš Bouzek, Dora Bouzková. Režie: Dora Bouzková.
Akční bramborová pohádka. Král Brambor Bramborovič I. a jeho choť královna Brambora Bramborovna II. vyhlašují, že kdo zneškodní strašného draka Friťáka, který se usadil na Bramborovém kopečku, dostane ruku princezny Bramborky a půl bramborového pole k tomu - kdo se odváží bojovat proti takovému nepříteli? Že by statečný princ Karotka?
D3+  
Tři medvědi a drzá Máša
Premiéra: 1.7.2010. Výprava: Svetlana Khaleckaya. Režie: Dora Bouzková.
Medvědi šli na med, takže chaloupka je prázdná, Mášenka se v lese nudí, a tak vleze dovnitř oknem, jak to bude dál?
D3+  
Vánoční svatba sněhuláka Karla - kol.  (0:40x)
Premiéra: 1.12.2009. Výprava: Barbora Čechová. Režie: Dora Bouzková, Jiřina Vacková.
Dobrodružná loutková pohádka s vánočním koncem. Co se děje na vánočním stromku, ještě než se rozsvítí a když se nikdo nedívá? Například ozdoba z foukaného skla sněhulák Karel se musí oženit, ale nevěsta Evička visí na druhé straně stromku. Co s tím? Stihnou to?
D3+  
Jabloňová pohádka - Karel Jaromír Erben & kol.  (0:35x)
Premiéra: 1.6.2009. Výprava: Radka Mizerová. Hudba: kol. Režie: kol.
Loutkový příběh na motivy pohádky Jabloňová panna K.J.Erbena. Jedna jabloň, jeden král, dvě holubice, dvě svatby a jedno velké prokletí - dokáže statečný král zachránit svou jabloňovou lásku? součástí představení kreativní výtvarná dílna (lze hrát i bez dílny)
D3+  
Výlet na Říp  (0:40x)
Akční loutková jízda ranými českými dějinami. Alois Jirásek to při psaní svých slavných Starých pověstí českých neměl vůbec snadné, a víte, kdo mu nakonec pomohl?
D3+  

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 4.10.2022