Pomezí

stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
03.02. (Ne) 19:30 Dům v jabloních
07.02. (Čt) 19:30 Dům v jabloních
08.02. (Pá) 19:30 Dům v jabloních
10.02. (Ne) 19:30 Dům v jabloních
06.03. (St) 19:30 Dům v jabloních
Nejbližší představení:
03.02. (Ne) 19:30
Dům v jabloních
07.02. (Čt) 19:30
Dům v jabloních
08.02. (Pá) 19:30
Dům v jabloních
10.02. (Ne) 19:30
Dům v jabloních
06.03. (St) 19:30
Dům v jabloních
Ceny vstupenek:
500/350 Kč Pomezí
250/150 Kč Prosíme nesahat! Ve vzpomínce na přední českou rodinu
550/400 Kč Dům v jabloních
ředitel / umělecké vedení:
Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag, Kateřina Součková

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Anketa 2018
Můžete hlasovat v naší výroční anketě pro následující inscenace:
Uzávěrka ankety je 28. února.
Poznámky a upozornění:
  • Inscenace Pomezí byla uváděna v objektu Za Poříčskou branou 7, Praha 8 (metro B-C Florenc, tram 3-8-24, bus 133-135-175-207).
  • Oznámení a doporučení pořadatele: Vstup do prostoru bude umožněn vždy půl hodiny před začátkem představení. Po začátku představení bude vchod uzamčen a nebude možné nikoho vpustit. Představení je možné v jeho průběhu kdykoli opustit. Performance probíhá po dobu cca tří hodin. Po celou dobu se návštěvník může pohybovat dle své vůle po rozlehlém třípodlažním domě a vybírat si, čemu bude věnovat svou pozornost. V domě probíhají paralelní herecké akce; každá z postav má vlastní lineární příběh, kterým si během představení projde. Záleží tak pouze na divákově rozhodnutí, jakým způsobem se rozhodne představení sledovat. Představení klade na diváka určité fyzické nároky, především co se opakovaného pohybu po schodišti týče. Existují zde ovšem místa, kde si může odpočinout a osvěžit se. Doporučena je pohodlná obuv a adekvátní oblečení. Dům si uchovává vlastní teplotu, která není nijak regulována a většinou v něm bývá chladněji než venku. Zároveň se jedná o dlouho nepoužívaný objekt, který prošel určitou mírou vyčištění, jež ovšem není ideální. Jeho zdi barví, je v něm stále poměrně prašno.
  • Inscenace Prosíme nesahat! Ve vzpomínce na přední českou rodinu je uváděna v prostorách Památníku F. Palackého a F. L. Riegra (Palackého 7, Praha 1). Rezervace nutná!
  • Inscenace Dům v jabloních je uváděna v objektu Winternitzovy vily (Na Cihlářce 10, Praha 5). Rezervace nutná!
  • Inscenace Popel a náprstky je uváděna v Historické knihovně Vojty Náprstka v Náprstkově muzeu (Betlémské náměstí 1, Praha 1). Rezervace nutná!
  • Stránky projektu Pozvání.
  • Stránky projektu Dům v jabloních.

Repertoár

Popel a náprstky - Lukáš Brychta & kol.
Premiéra: 6.11.2018. Dramaturgie: Kateřina Kykalová. Výprava: Andrea Berecková. Režie: Lukáš Brychta & kol.
Interaktivní inscenace vytvořená pro historické prostory původní knihovny Vojty Náprstka. „Co z těla zbylo, snadně se vejde v nádobu malou, srdce jeho veliké přece však nosilo v sobě celý svět.“ Klub přátel Vojty Náprstka si Vás dovoluje pozvat na přednášku týkající se jedné z největších postav české historie druhé poloviny 19. století...
Dům v jabloních - Lukáš Brychta, Kateřina Součková, Štěpán Tretiag, Pavel Gotthard  (2:30x)
Premiéra: 11.4.2018. Dramaturgie: Kateřina Součková, Pavel Gotthard. Scéna: Eva Justichová, Natálie Rajnišová. Kostýmy: Eva Justichová. Hudební spolupráce: Martin Klusák. Režie: Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag.
Projekt imerzivního divadla. Dívčí spolek Apaté (sl. Apfelsteinové, Brušvitské, Pospíšilové a Waltrové) pořádá dobročinnou vernisáž svých děl z cyklu Skleněné zahrady. V rámci vernisáže bude též možné shlédnout umělecký skvost „Dům v jabloních“, moderní skulpturu ve vlastnictví vážené rodiny Apfelsteinových...
Pozvání - Lukáš Brychta, Kateřina Součková, Štěpán Tretiag  (3:00x)
Slavnost pana S. byla po dlouhých letech opět vyhlášena. Kdo se sejde pod širým nebem, na místě pečlivě vybraném samotným hostitelem? Kdo získá Pozvání? Hranice mezi realitou a snem se tento den natolik ztenčí, že bude opět možné spatřit svět v podobě, která nám zůstává většinu času utajená. Během letního podvečera se bude opět možné setkat se starými známými, které jsme dlouho neviděli, či u kterých si už ani neuvědomujeme, že je důvěrně známe. A s přibývajícím soumrakem se rozehraje dlouho očekávaná Hra...
Prosíme nesahat! Ve vzpomínce na přední českou rodinu - Lukáš Brychta & kol.
Premiéra: 2.5.2017. Kostýmy: Eva Justichová. Režie: Lukáš Brychta & kol.
Interaktivní inscenace v autentickém prostředí bytu, kde žili, pracovali a zemřeli dva velikáni české historie. Po téměř 140 letech je opět možné navštívit Salon pořádaný přední českou rodinou Palackých a Riegrů...
Pomezí - Lukáš Brychta, Kateřina Součková, Štěpán Tretiag  (3:00x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.5.2016. Dramaturgie: Kateřina Součková, Jakub Hojka. Scéna: Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag, Tereza Gsöllhoferová, Eva Justichová, Natálie Rajnišová a další. Kostýmy: Eva Justichová. Kostýmy: Eva Justichová. Hudební spolupráce: Jan Tomáš. Režie: Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag.
Poslední uvedení: květen 2018.
Projekt imerzivního divadla. Přijměte pozvání do tančírny Fraxos a vstupte skrze ní do tajemné minulosti dávno zaniklého městečka jménem Pomezí. Jedenáct postav, jedenáct příběhů propletených do veliké živé mozaiky.

„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 4.1.2019