Pomezí

stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
22.10. (Út) 19:30 Dům v jabloních
24.10. (Čt) 19:00 Opisy
25.10. (Pá) 19:00 Opisy
29.10. (Út) 17:00 Za dveřmi čp. 21
30.10. (St) 19:30 Dům v jabloních
Nejbližší představení:
22.10. (Út) 19:30
Dům v jabloních
24.10. (Čt) 19:00
Opisy
25.10. (Pá) 19:00
Opisy
29.10. (Út) 17:00
Za dveřmi čp. 21
30.10. (St) 19:30
Dům v jabloních
Připravuje se:
Lístky, prosím - kol. (červenec)
Ceny vstupenek:
450/350 Kč Opisy
600/400 Kč Dům v jabloních
250/150 Kč Popel a náprstky
350/250 Kč Lístky, prosím
ředitel / umělecké vedení:
Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag, Kateřina Součková

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)


Z tiskových zpráv (1)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Inscenace Opisy je uváděna v objektu Za Poříčskou bránou 7, Praha 8.
  • Inscenace Lístky, prosím je uváděna v objektu Za Poříčskou bránou 7, Praha 8 v limitovaném počtu repríz v létě 2019.
  • Inscenace Dům v jabloních je uváděna v objektu Winternitzovy vily (Na Cihlářce 10, Praha 5). Rezervace nutná!
  • Inscenace Popel a náprstky je uváděna v Historické knihovně Vojty Náprstka v Náprstkově muzeu (Betlémské náměstí 1, Praha 1). Rezervace nutná!
  • Stránky projektu Pozvání.
  • Stránky projektu Dům v jabloních.

Repertoár

Lístky, prosím - Vít Malota, Kateřina Popiolková, Kateřina Studená & kol.  (1:35x)
Premiéra: 24.7.2019. Výprava: Veronika Svobodová. Hudba: Jakub Borovanský. Dramaturgie a režie: Vít Malota, Kateřina Popiolková, Kateřina Studená.
Rezidenční projekt studentů DAMU.
Osudy několika lidí stojících na různých stranách se protnou v období před blížícími se volbami. A rozhodnutí, na čí stranu se přiklonit spočívá na každém z nás. Osmnáct měsíců nového kalendáře po „tom“ dni se vláda prozatímního tribunálu chýlí ke konci. A přesto ostatním stále víc a víc zasahuje do života. Je lepší vyčkávat? Věřit v obrat? Nebo zasáhnout? Dokáže vůbec člověk prohlédnout skutečné záměry ostatních? Nebo je sebeprezentace důležitější než skutky? Pokud vnímá každý realitu jinak, kudy vede nejlepší cesta...?
Opisy - Štěpán Tretiag, Lukáš Černý  (2:30)
Premiéra: 8.4.2019. Dramaturgie: Lukáš Černý. Scéna: Karolína Kotrbová, Tereza Tretiagová. Kostýmy: Andrea Berecková, Veronika Svobodová. Režie: Štěpán Tretiag.
Další z imerzivních inscenací. „Co vidíte, když pozorujete druhého člověka? A co když se díváte na milovanou osobu - milujete v ní to jiné, nebo vás pohlcuje váš vlastní pohled, ono ’já’, které v druhém rozpoznáváte? Čtyři lidé se rozhodnou vyhledat služby nevšedního portrétisty, který si říká Opisovač. Dokáže spatřit dno jejich duše...?“
Popel a náprstky - Lukáš Brychta & kol.
Premiéra: 6.11.2018. Dramaturgie: Kateřina Kykalová. Výprava: Andrea Berecková. Režie: Lukáš Brychta & kol.
Interaktivní inscenace vytvořená pro historické prostory původní knihovny Vojty Náprstka. „Co z těla zbylo, snadně se vejde v nádobu malou, srdce jeho veliké přece však nosilo v sobě celý svět.“ Klub přátel Vojty Náprstka si Vás dovoluje pozvat na přednášku týkající se jedné z největších postav české historie druhé poloviny 19. století...
Dům v jabloních - Lukáš Brychta, Kateřina Součková, Štěpán Tretiag, Pavel Gotthard  (2:30x)
Premiéra: 11.4.2018. Dramaturgie: Kateřina Součková, Pavel Gotthard. Scéna: Eva Justichová, Natálie Rajnišová. Kostýmy: Eva Justichová. Hudební spolupráce: Martin Klusák. Režie: Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag.
Projekt imerzivního divadla. Dívčí spolek Apaté (sl. Apfelsteinové, Brušvitské, Pospíšilové a Waltrové) pořádá dobročinnou vernisáž svých děl z cyklu Skleněné zahrady. V rámci vernisáže bude též možné shlédnout umělecký skvost „Dům v jabloních“, moderní skulpturu ve vlastnictví vážené rodiny Apfelsteinových...
Prosíme nesahat! Ve vzpomínce na přední českou rodinu - Lukáš Brychta & kol.
Premiéra: 2.5.2017. Kostýmy: Eva Justichová. Režie: Lukáš Brychta & kol.
Interaktivní inscenace v autentickém prostředí bytu, kde žili, pracovali a zemřeli dva velikáni české historie. Po téměř 140 letech je opět možné navštívit Salon pořádaný přední českou rodinou Palackých a Riegrů...
Pozvání - Lukáš Brychta, Kateřina Součková, Štěpán Tretiag  (3:00x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 14.6.2017. Dramaturgie: Kateřina Součková. Scéna: Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag, Tereza Gsöllhoferová, Anna Hoskovcová, Eva Justichová, Dorota Krátká, Natálie Rajnišová. Kostýmy: Eva Justichová. Režie: Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag.
Poslední uvedení: červen 2019.
Slavnost pana S. byla po dlouhých letech opět vyhlášena. Kdo se sejde pod širým nebem, na místě pečlivě vybraném samotným hostitelem? Kdo získá Pozvání? Hranice mezi realitou a snem se tento den natolik ztenčí, že bude opět možné spatřit svět v podobě, která nám zůstává většinu času utajená. Během letního podvečera se bude opět možné setkat se starými známými, které jsme dlouho neviděli, či u kterých si už ani neuvědomujeme, že je důvěrně známe. A s přibývajícím soumrakem se rozehraje dlouho očekávaná Hra...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 9.10.2019