Pomezí

Nejbližší představení:
24.09. (Čt) 17:00 Milý Karle!
24.09. (Čt) 17:00 Za dveřmi čp. 21
25.09. (Pá) 17:00 Milý Karle!
28.09. (Po) 18:00 Na houbách
28.09. (Po) 20:30 Na houbách
Nejbližší představení:
24.09. (Čt) 17:00
Milý Karle!
24.09. (Čt) 17:00
Za dveřmi čp. 21
25.09. (Pá) 17:00
Milý Karle!
28.09. (Po) 18:00
Na houbách
28.09. (Po) 20:30
Na houbách
Ceny vstupenek:
600-200 Kč / 400-150 Kč
ředitel / umělecké vedení:
Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag, Kateřina Součková

Přání, pochvaly, stížnosti... (0)


Z tiskových zpráv (2)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Inscenace Na houbách a Opisy jsou uváděny v objektu Za Poříčskou bránou 7, Praha 8.
  • Inscenace Dům v jabloních je uváděna v objektu Winternitzovy vily (Na Cihlářce 10, Praha 5).
  • Inscenace Popel a náprstky je uváděna v Historické knihovně Vojty Náprstka v Náprstkově muzeu (Betlémské náměstí 1, Praha 1).
  • Ceny vstupenek jsou diferencovány dle charakteru produkce a místa konání.

Repertoár

My se neznáme - Lukáš Brychta, Pavel Gotthard, Tomáš Kopeček  (4:00x)
Premiéra: 15.8.2020. Spolupráce na scénáři: Kateřina Studená, Tereza Štěpánová. Dramaturgie: Pavel Gotthard, Tomáš Kopeček, Kateřina Studená. Scéna: Tereza Tretiagová, Pavlína Vojtová. Kostýmy: Eva Justichová. Hudba: Barbora Zmeková. Režie: Lukáš Brychta.
Interaktivní městská inscenace zabývající se životy současných třicátníků. Představení se odehrává na ulicích, v parcích, kavárnách a dalších zákoutích města. Specifické je tím, že jej každý z diváků absolvuje samostatně, a navíc bude mít během něho konkrétní vztah s některou z postav: může se stát něčím známým, kamarádem, příbuzným, nebo dokonce partnerem. Cílem ovšem není, aby musel pro někoho hrát. Tato perspektiva slouží pouze k tomu, aby lépe pronikl do světa postav a mohl snáze zaujmout postoj k předkládaným tématům...
Na houbách - kol.  (1:15x)
Premiéra: 12.12.2019. Dramaturgie: Lenka Huláková. Výprava: Mathias Straub. Hudba: Kati Linek. Režie: kol.
Intimní interaktivní projekt zkoumající podhoubí divákových vzpomínek, představ a snů. Jak je to dávno, kdy jste byli naposledy „na houbách“? A jaké to bylo? A jaké by mohlo být... Podhoubí, čas nevědění, klid. Rodinný snímek, obrázek z dávné doby, který je tady pořád s námi. Otisknout do hlíny svou představu lidí, kteří tady naopak ještě nejsou...
Opisy - Štěpán Tretiag, Lukáš Černý  (2:30)
Premiéra: 8.4.2019. Dramaturgie: Lukáš Černý. Scéna: Karolína Kotrbová, Tereza Tretiagová. Kostýmy: Andrea Berecková, Veronika Svobodová. Režie: Štěpán Tretiag.
Další z imerzivních inscenací. „Co vidíte, když pozorujete druhého člověka? A co když se díváte na milovanou osobu - milujete v ní to jiné, nebo vás pohlcuje váš vlastní pohled, ono ’já’, které v druhém rozpoznáváte? Čtyři lidé se rozhodnou vyhledat služby nevšedního portrétisty, který si říká Opisovač. Dokáže spatřit dno jejich duše...?“
Popel a náprstky - Lukáš Brychta & kol.
Premiéra: 6.11.2018. Dramaturgie: Kateřina Kykalová. Výprava: Andrea Berecková. Režie: Lukáš Brychta & kol.
Interaktivní inscenace vytvořená pro historické prostory původní knihovny Vojty Náprstka. „Co z těla zbylo, snadně se vejde v nádobu malou, srdce jeho veliké přece však nosilo v sobě celý svět.“ Klub přátel Vojty Náprstka si Vás dovoluje pozvat na přednášku týkající se jedné z největších postav české historie druhé poloviny 19. století...
Dům v jabloních - Lukáš Brychta, Kateřina Součková, Štěpán Tretiag, Pavel Gotthard  (2:30x)
Premiéra: 11.4.2018. Dramaturgie: Kateřina Součková, Pavel Gotthard. Scéna: Eva Justichová, Natálie Rajnišová. Kostýmy: Eva Justichová. Hudební spolupráce: Martin Klusák. Režie: Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag.
Projekt imerzivního divadla. Dívčí spolek Apaté (sl. Apfelsteinové, Brušvitské, Pospíšilové a Waltrové) pořádá dobročinnou vernisáž svých děl z cyklu Skleněné zahrady. V rámci vernisáže bude též možné shlédnout umělecký skvost „Dům v jabloních“, moderní skulpturu ve vlastnictví vážené rodiny Apfelsteinových...
tip redaktora! Tip od redaktora: Pavel Širmer
Prosíme nesahat! Ve vzpomínce na přední českou rodinu - Lukáš Brychta & kol.
Premiéra: 2.5.2017. Kostýmy: Eva Justichová. Režie: Lukáš Brychta & kol.
Interaktivní inscenace v autentickém prostředí bytu, kde žili, pracovali a zemřeli dva velikáni české historie. Po téměř 140 letech je opět možné navštívit Salon pořádaný přední českou rodinou Palackých a Riegrů...
Lístky, prosím - Vít Malota, Kateřina Popiolková, Kateřina Studená & kol.  (1:35x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 24.7.2019. Výprava: Veronika Svobodová. Hudba: Jakub Borovanský. Dramaturgie a režie: Vít Malota, Kateřina Popiolková, Kateřina Studená.
Rezidenční projekt studentů DAMU.
Poslední uvedení: srpen 2020.
Osudy několika lidí stojících na různých stranách se protnou v období před blížícími se volbami. A rozhodnutí, na čí stranu se přiklonit spočívá na každém z nás. Osmnáct měsíců nového kalendáře po „tom“ dni se vláda prozatímního tribunálu chýlí ke konci. A přesto ostatním stále víc a víc zasahuje do života. Je lepší vyčkávat? Věřit v obrat? Nebo zasáhnout? Dokáže vůbec člověk prohlédnout skutečné záměry ostatních? Nebo je sebeprezentace důležitější než skutky? Pokud vnímá každý realitu jinak, kudy vede nejlepší cesta...?
tip redaktora! Tip od redaktora: Lukáš Holubec

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 21.9.2020