Spolek Mezery

poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku CESTY ENERGIE, PERZEKUCE.CZ
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
MeetFactory
Adresa: Ke Sklárně 15, Praha 5 [zobrazit na mapě]
[tram 4-5-12-20, bus 105-118-125-129-190-196-197-241-244 Lihovar]
Nákladové nádraží Žižkov
Adresa: Jana Želivského 2, Praha 2 [zobrazit na mapě]
[tram 9-10-11-16-26 Nákladové nádraží Žižkov]
Aktuální repertoár:
Dílo
Ceny vstupenek:
250 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Inscenace Prometheus je uváděna v prostoru bývalé papírny Perla ve Vraném nad Vltavou. Limitovaný počet uvedení během června a září 2016.
  • Inscenace Ropa byla uváděna v prostorách Automatických mlýnů v Pardubicích, v červnu 2014 se přesunula do Prahy, do prostor bývalého Nákladového nádraží na Žižkově.

Repertoár

Dílo - Elfriede Jelinek  (1:40x)
Premiéra: 19.2.2017. Překlad: Jitka Jílková. Dramaturgie: Jan Horák. Výprava: Zuzana Krejzková. Hudba: Tomáš Vtípil. Režie: Miroslav Bambušek.
Koprodukční inscenace Studia Hrdinů a Mezery, o.s.
Hra o jedné z největších akumulačních vodních elektráren na světě, v Kaprunu v rakouských Alpách, jejíž stavba si podle oficiálních poválečných údajů vyžádala 160 obětí, jichž ale ve skutečnosti bylo mnohem více. Se stavbou se začalo již ve dvacátých letech, za dob nacismu se intenzivně pokračovalo, nejprve za pomoci dobrovolníků, poté již šlo o totálně nasazené a o válečné zajatce. Kaprun za sebou táhne dlouhý krysí ocas národního mýtu, který je ale doslova postaven na kostrách a vyčerpání mrtvých, kteří tak byli obětováni přírodě, mnozí zemřeli mj. v lavinách. Zemřeli přímo či nepřímo kvůli přírodě...
inscenace není vhodná pro děti
Nature - Miroslav Bambušek  (0:55x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 23.9.2017. Výprava: Jana Preková. Hudba: Vladimír Franz. Režie: Miroslav Bambušek. Poslední uvedení: říjen 2017.
„Nature to je cesta. Nature to je život mezi prasetem a mastodontem. Nature to je ztopoření v hnilobě v noci s černým sluncem. Nature to je současný odboj. Nature to je život na krev a do medu.“
inscenace není vhodná pro děti
Země – rolnickej nářez - Miroslav Bambušek  (0:55x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 27.9.2016. Hudba: Tomáš Vtípil. Režie: Miroslav Bambušek. Poslední uvedení: září 2016.
Inscenace o jediném tématu, o jediné matérii, o jediném břemenu, o jediném divu – o zemi, Zemi a ZEMI...
Prometheus - Miroslav Bambušek  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 1.6.2016. Dramaturgie: Tereza Marečková. Výprava: Jana Preková, Zuzana Krejzková. Hudba: Tomáš Vtípil. Režie: Miroslav Bambušek. Poslední uvedení: září 2016.
Pokus o návrat k duchovním kořenům Evropy, o návrat k tomu, co je v našich kořenech silné a vroucí, o návrat k tomu, co jsme ztratili nebo čeho jsme se vzdali ve jménu vlastního pohodlí a co nás činí dnes tak změkčilými a bezbrannými. Sedm současných kovbojů na vandru do krajiny vlastního stínu. S písní na rtech neohroženě putují přes každodenní grotesku až do zapomenutých zahrad mystéria, kudy se prohání vítr nové mytologie. Vítr slov a obrazů, který odkrývá zasuté vrstvy a rozdmychává oheň...
inscenace není vhodná pro děti

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 18.10.2017