Spolek Mezery

poskytovány slevy pro studenty stránka divadla na Facebooku CESTY ENERGIE, PERZEKUCE.CZ
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
MeetFactory
Adresa: Ke Sklárně 15, Praha 5 [zobrazit na mapě]
[tram 4-5-12-20, bus 105-118-125-129-172-190-196-197-241-244 Lihovar]
Nákladové nádraží Žižkov
Adresa: Jana Želivského 2, Praha 2 [zobrazit na mapě]
[tram 9-10-11-16-26 Nákladové nádraží Žižkov]
Připravuje se:
Kacířské eseje - Jan Patočka, Miroslav Bambušek (leden, koprodukce se Studiem Hrdinů)
Aktuální repertoár:
Dílo | Kacířské eseje | Stopy zbloudilých
Ceny vstupenek:
250 Kč

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Nature - Miroslav Bambušek  (0:55x)
Premiéra: 23.9.2017. Výprava: Jana Preková. Hudba: Vladimír Franz. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: říjen 2017.
„Nature to je cesta. Nature to je život mezi prasetem a mastodontem. Nature to je ztopoření v hnilobě v noci s černým sluncem. Nature to je současný odboj. Nature to je život na krev a do medu.“
Země – rolnickej nářez - Miroslav Bambušek  (0:55x)
Premiéra: 27.9.2016. Hudba: Tomáš Vtípil. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: září 2016.
Inscenace o jediném tématu, o jediné matérii, o jediném břemenu, o jediném divu – o zemi, Zemi a ZEMI...
Prometheus - Miroslav Bambušek
Premiéra: 1.6.2016. Dramaturgie: Tereza Marečková. Výprava: Jana Preková, Zuzana Krejzková. Hudba: Tomáš Vtípil. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: září 2016.
Pokus o návrat k duchovním kořenům Evropy, o návrat k tomu, co je v našich kořenech silné a vroucí, o návrat k tomu, co jsme ztratili nebo čeho jsme se vzdali ve jménu vlastního pohodlí a co nás činí dnes tak změkčilými a bezbrannými. Sedm současných kovbojů na vandru do krajiny vlastního stínu. S písní na rtech neohroženě putují přes každodenní grotesku až do zapomenutých zahrad mystéria, kudy se prohání vítr nové mytologie. Vítr slov a obrazů, který odkrývá zasuté vrstvy a rozdmychává oheň...
Pustina - Pavel Zajíček, Miroslav Bambušek  (1:10x)
Premiéra: 6.10.2014. Dramaturgie: Jan Horák. Výprava: Zuzana Krejzková & kol. Hudba: DG 307. Režie: Miroslav Bambušek.
koprodukce Studia Hrdinů a Mezery, o.s.
Poslední uvedení: rok 2016.
Projekt vycházející z libreta, básnické skladby, vzniklé propojením tří základních sbírek básníka Pavla Zajíčka (Přetrženej film, Šedej sen, Kniha moří), které jsou dobovým odrazem autorova vidění světa a otiskem jeho ryzí tvorby.
Ropa - Miroslav Bambušek  (1:40x)
Premiéra: 1.9.2013. CESTY ENERGIE - PART 4. Dramaturgie: Ewan McLaren. Výprava: Petr Matásek, Zuzana Krejzková & kol. Hudba: Vladimír Franz. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: červen 2014.
Závěrečná část řady divadelních projektů o energetických zdrojích. V blíže nespecifikované zemi na východě Evropy, bohaté na zásoby ropy a plynu, podnikají petrolejářské firmy a kdejaký vlivný státník ji nezapomene navštívit. Energeticky strategická země se prohlašuje za demokratickou, ale tiše se mlčí o tom, že režim je pravým opakem demokracie a že se zde rozehrávají mocenské tance peněz, pýchy, přebytku a kanibalismu...
Uran - Miroslav Bambušek, Jan Kačena, Lucie Ferenzová  (1:25x)
Premiéra: 18.9.2011. CESTY ENERGIE - PART 3. Dramaturgie: Miroslav Bambušek, Jan Kačena, Lucie Ferenzová. Výprava: Jana Preková. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: červen 2012.
Třetí z řady divadelních projektů o energetických zdrojích, která se vztahuje k počátku těžby a využití uranu u nás od roku 1945, dále se pokouší reflektovat současnost (tedy vlastně mírové využití jaderné energie v jejím globálním rozsahu) a zároveň se svým způsobem poeticky zamýšlí nad základními kosmickými vlastnostmi uranu ukrývajícího určité tajemství (tajemství vesmíru)...
Silní - Miroslav Bambušek  (1:20x)
Premiéra: 28.2.2011. Podle hry Angélici Liddell „Mrtvý pes v čistírně: Silní“, inspirováno studií Michela Foucaulta „Dohlížet a trestat“. Překlad hry: Petr Gojda. Dramaturgie: Jan Horák. Výprava: Petr Matásek. Hudba: Petr Krušelnický a citace. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: prosinec 2012.
Fragmentarizované drama-báseň, kde se na pozadí střetu jedince a společnosti podrobuje zkoumání a kritice současné politicko-sociální zřízení a jeho směřování. Pokřivená, „čistá a silná“, společnost diktuje pokřivenost jedinců. Jednotlivé situace a dialogy tematizují jednotlivé objekty kritiky: válka, kontrola, represe, xenofobie, média, kultura, civilizace...
Do Židů - Olga Vlčková, Miroslav Bambušek
Premiéra: 24.6.2010. Výprava: Zuzana Krejzková & kol. Hudba: Petr Kofroň. Režie: Jiří Pokorný.
Divadelní punk o zmizelé židovské Libni. Do luxusní čtvrti, která stojí na místech bývalé židovské Libně, přijíždí tajemná postava z budoucnosti – Sára. Přijíždí, aby hledala své kořeny...
Voda - Iva Klestilová
Premiéra: 23.5.2010. CESTY ENERGIE - PART 2. Dramaturgie: Miroslav Bambušek. Výprava: Andrea Králová. Hudba: Roman Zach. Režie: David Czesany.
Site-specific na téma voda a zákonitosti přírody.
Zdař Bůh! - Miroslav Bambušek  (1:30x)
Premiéra: 19.9.2009. CESTY ENERGIE - PART 1. Výprava: Zuzana Krejzková. Hudba: Vladimír Franz. Režie: Ewan McLaren, Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: červen 2011.
Inscenace s obrazy bezohledného drancování energetického zdroje a s tím spojený hazard s lidskými životy. Odehrává se v padesátých letech, v období první pětiletky, těsně po únorovém komunistickém puči a ukazuje promítání této nové politické reality do prostředí hornictví. Pocta hornictví a lidem, kteří jej vykonávali.
Skočná - Louis-Ferdinand Céline, Miroslav Bambušek, Jan Horák  (1:45x)
Premiéra: 24.5.2009. Výprava: Jana Preková, Tomáš Bambušek. Hudba: Petr Kofroň. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: říjen 2011.
Autorská inscenace inspirovaná jednou z nejvýznamnějších a zároveň nejkontroverznějších osobností světové literatury dvacátého století. Děj se odehrává od října 1944 do května 1945. V době osvobození byl Céline lidovým soudem obviněn z kolaborace s Němci a z vlastizrady a odsouzen k smrti v nepřítomnosti. Inscenace expresivně pojednává zběsilý úprk lékaře a spisovatele Célina jeho ženy baletky Lili, herce Le Vigana a jejich kocoura Béberta z Paříže přes hroutící se Třetí říši do Kodaně.
„Na Fidela mi nesahej!“ - Miroslav Bambušek
Premiéra: 16.2.2007. Výprava: Jana Preková. Hudba: Petr Kofroň. Režie: Miroslav Bambušek.
Hra na hru o mýtu revoluce. Hráčům této hry je umožněno konfrontovat se přímo s hrdiny své revoluce: s Fidelem Castrem, Che Guevarou, Arnaldem Ochoou – tito tři jsou losem vybráni ze středu hráčů a takzvaně si na nich zchladí žáhu za to, jak a kam jejich zemi přivedli. Ve finále se ostatním hráčům, kteří Fidela a jeho druhy lynčují, se svých hrdinů zželí a hra se jaksi vymkne z kloubů a dá účastníkům hry zažít kouzlo revoluce na vlastní kůži...
Zóna - Miroslav Bambušek  (1:10x)
Premiéra: 29.4.2006. PERZEKUCE.CZ - PART 4. Scéna: Jaroslav Bönisch. Kostýmy: Jana Preková. Hudba: Igor Lecian. Režie: Thomas Zielinski.
Poslední uvedení: jaro 2006.
„Výlet do apokalypsy.“ Čas po poslední revoluci, čas po lokální nukleární válce kdesi v budoucnosti. „Bílý prostor“ je po nukleárním zásahu neprostupně uzavřen. Poznamenaný život v zóně je odepsán a postupnými zásahy zvenčí likvidován. Avšak jsou tu ještě pořád lidé, kteří chtějí, potřebují a musí žít...
Horáková x Gottwald - Karel Steigerwald  (2:00)
Premiéra: 19.3.2006. PERZEKUCE.CZ - PART 3. Scéna: Tomáš Bambušek. Kostýmy: Zuzana Krejzková. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Viktorie Čermáková.
Poslední uvedení: rok 2006.
Metaforická inscenace sledující osudy Milady Horákové a průběh jednoho z prvních komunistických zločinů, ale i atmosféru doby a mechanismus tehdejší justiční zvůle. „Zabijeme ženskou, leknou se, zvyknou si!“
Útěcha polní cesty - Rainald Goetz, Martin Heidegger  (1:20x)
Premiéra: 15.1.2006. PERZEKUCE.CZ - PART 2. Překlad: A. Geuss, Miloslava Lázňovská, Peter Stojkov. Výprava: Tomáš Bambušek, Jana Preková. Hudba: Petr Kofroň. Choreografie: Tomáš Turek. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: jaro 2006.
Základem pro tuto inscenaci, jež se pohybuje na pomezí dokumentu a otevřené performance, je esej Martina Heideggera Útěcha polní cesty, dále pak kontroverzní dokumentace o vyvedení Němců z Brna a citované fragmenty ze hry Rainalda Goetze Svatá válka.
Porta Apostolorum - Miroslav Bambušek
Premiéra: 25.9.2005. PERZEKUCE.CZ - PART 1. Scéna: Petr Matásek. Kostýmy: Zuzana Krejzková. Hudba: Vladimír Franz. Režie: David Czesany.
Poslední uvedení: jaro 2006.
Krutá hra o věcech, o kterých raději nechceme nic vědět. Poválečný večírek v jednom pohraničním městě. Noční účtování s jednou váženou německou rodinou.

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 11.12.2019