Divadlo Šumperk

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - generování programu nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno.
kontaktujte nás
Adresa: Komenského 312/3, Šumperk [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 15-18 a vždy jednu hodinu před představením
plán hlediště
Připravuje se:
Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství - Axel Hellstenius
Ceny vstupenek:
170-150 Kč (večerní představení)
70 Kč (odpolední představení)
ředitel / umělecké vedení:
Matěj Kašík

Přání, pochvaly, stížnosti... (2)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní - variabilní nabídka pevných řad se slevou; sezonní - volné v ceně 600 Kč s kreditem pěti vstupenek (v prodeji do konce října).
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 7 dní představení. Vstupenky rezervované přes internet je nutné vyzvednout do 5 dní.

Repertoár

Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství - Axel Hellstenius  (připravuje se)
Podle románu Ingvara Ambjørnsena „Pokrevní bratři“. Překlad: Jaroslava Vrbová. Dramaturgie: Martin Fahrner. Hudební spolupráce: Radomír Flek, Petr Mančal. Výprava a režie: Petr Mančal.
Laskavá norská komedie plná humoru a víry v sílu přátelství, lásky a všech přirozených lidských citů, které dávají životu smysl a ukazují cestu. Elling a Kjell jsou kamarádi, i když k sobě mají zdánlivě daleko. Společné mají jen to, že oba zabloudili v překotném tempu a odcizenosti dnešního světa a museli nějaký čas odpočívat v bezpečí léčebného ústavu. Nyní jsou propuštěni na svobodu a dostávají společný byt, v němž se mají naučit žít nový, samostatný život. Nevědí si rady se spoustou běžných věcí. Ale protože si navzájem pomáhají, zvládnou nakonec úplně všechno...
Amadeus - Peter Shaffer
Premiéra: 8.2.2020. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Magdaléna Paráčková-Teleky. Choreografie: David Strnad. Úprava a režie: Michal Zetel.
Drama, které proslavil oscarový film Miloše Formana, zachycující věčně se opakující střet talentovaných a jedinečných osobností s malostí okolí, ale i úděl lidské průměrnosti. Hudební skladatel Antonio Salieri je jedním z nás, jedním z většiny, která na hvězdný vrchol božského nadání a slávy nikdy nedosáhne. On první si uvědomuje velikost Wolfganga Amadea Mozarta a umí rozpoznat, jak vysoce mladší konkurent převyšuje jeho samotného. Salieri začne vést nejen válku s Mozartem, ale ve jménu průměrných se vzbouří proti nespravedlivému osudu...
Sladké mámení - Marcia Kash, Doug Hughes
Premiéra: 7.12.2019. Překlad a dramaturgie: Martin Fahrner. Scéna: Pavel Kocych. Choreografie: Zuzana Kašíková. Kostýmy a režie: Kateřina Dušková.
Situační komedie odehrávající se v jediné místnosti luxusního apartmá, které si pronajaly dvě návrhářky, a hodlají v něm udělat obchod svého života. Chtějí prodat své návrhy spodního prádla a negližé majiteli řetězců s oblečením. Svým manželům však schůzku zatají a oni začnou své polovičky podezírat ze záměru uspořádat sexuální orgie. V nestřežené chvíli odnesou všechno prádlo do auta a netuší, že poctivým manželkám zřejmě zničili obchod za spoustu peněz. Jakmile vyjde pravda najevo, hříšníci jsou nuceni sami přiložit ruku k dílu. Znamená to, že v přestrojení za ženu musí obléci dámské prádlo, či se stát figurínou, která je přestrojována do ponižujících pánských erotických modelů...
Vinetůůů! - Robert Bellan
Premiéra: 26.10.2019. Podle knih Karla Maye a německých filmových zpracování. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Šárka Bellanová. Choreografie: Zuzana Kašíková. Režie: Robert Bellan.
Autorská komedie, v níž se můžeme znovu setkat se známými postavami Vinnetouem, Old Shatterhandem, Ribannou, Samem Hawkensem, bídákem Santerem a dalšími. Nostalgická vzpomínka pro pamětníky okořeněná nadsázkou a humorem...
D6+  
#MateHoleRuce? - kol.  (malá scéna)
Premiéra: 10.10.2019. Kostýmy: Vojtěch Hanyš. Režie: Štěpán Gajdoš.
Autorská inscenace. Skupina tří mladých lidí se schází na konferenci uspořádané k výročí sametové revoluce, aby promluvili a vyjádřili se k této významné události našich dějin. Jejich proslovy se však, jak se časem ukáže, stejně jako k minulosti vztahují i k naší současné situaci. Je to náhoda, nebo i po třiceti letech je stále co řešit? Demokracie vyžaduje neustálou obezřetnost, ta je cenou za svobodu. Je tedy stále třeba bojovat. Ale co můžeme udělat pro zachování těchto hodnot v našem státě? Stávkovat? Diskutovat? Protestovat? Nebo máme doopravdy holé ruce?
Tučňáci koláč nesvedou - Ulrich Hub
Premiéra: 1.6.2019. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Marian Lacko. Hudba: Juraj Haško. Pohybová spolupráce: Tereza Stachová. Režie: Miroslav Lukačovič.
Pohádka pro nejmenší diváky od autora populárních „Tučňáků na arše“. Dva zvědaví a mlsní tučňáci najdou tvarohový dort a po kratším váhání ho snědí. Nicméně vzápětí se ukáže, že dort patřil krátkozrakému krtkovi, který má ten den narozeniny. Tučňáci se snaží svou chybu napravit, jenže zjišťují, že upéct nový dort je složité. Nepovede se jim to ani za pomoci slepice, která tvrdí, že pro ni je pečení hračka. Než bude dort upečený, musí před krátkozrakým krtkem předstírat, že původní dort stále existuje...
D3+  
O rybáři a jeho ženě - Michal Przebinda
Premiéra: 26.4.2019. Podle stejnojmenné pohádky Jana Wericha ze sbírky „Fimfárum“. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Pavel Novotný. Hudba: Norbert Lichý. Režie: Michal Przebinda.
Variace humorné pohádky o potrestané pýše, nenasytnosti, závisti a domýšlivosti. Rybář a Rybářka bydlí v obrovské láhvi od octa a mají sousedy Jeníčka a Mařenku. A protože přes sklo láhve je všechno vidět jako na dlani, rostoucí bohatství Rybáře a Rybářky nezahýbá jenom s jejich charaktery, ale zamotá pěkně hlavu i Jeníčkovi s Mařenkou. Když si Rybářka přeje, aby se i Měsíc a Slunce řídili podle jejích rozkazů, vrací se zpátky do láhve od octa...
D6+  
Prachy? Prachy! - Ray Cooney
Premiéra: 15.12.2018. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava a režie: Roman Groszmann.
Populární situační komedie. Obyčejný úředník najde cestou z práce kufr plný peněz. Mohl by to považovat za životní štěstí, jenže kufr má původního majitele. A ten se po něm samozřejmě shání, možná se i pěkně zlobí. Co teď? Nechat si peníze a emigrovat do Barcelony? Nepůjde to hned, protože šťastný nálezce má ten den narozeniny a jsou pozvaní hosté. Jenže zapírat kufr plný peněz není jen tak. Přicházejí na řadu přetvářky, lži, vytáčky, výmluvy. A samozřejmě také odhalení. Kufr plný peněz totiž nenechá nikoho chladným...
Romance pro křídlovku - František Hrubín, Václav Klemens  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 14.9.2019. Dramaturgie: Martin Fahrner. Scéna: Jiří Bína. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Michal Sedláček. Pohybová spolupráce: Leona Macurová. Režie: Václav Klemens.
Poslední uvedení: rok 2020.
Romantické drama. Jedno z nejkrásnějších děl české poezie. Poutavý příběh mladičké Teriny a Františka, kteří prožívají sílu prvního milostného vzplanutí v omamné atmosféře srpnových nocí...
Vojnarka - Alois Jirásek  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 9.2.2019. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Eva Jiříkovská. Hudba: Josef Fojta. Choreografie: Ladislava Košíková. Režie: Igor Stránský.
Poslední uvedení: rok 2019.
Klasické české drama. Mladé chudé děvče Madlena se nechá rodiči vmanipulovat do manželství s bohatým, ale starým sedlákem. Když po nějakém čase ovdoví, vrací se z dlouhé vojny její milý, kterého na přání rodičů opustila. Ona je vdova, on svobodný. Mohlo by se zdát, že je konečně potká štěstí. Ale oba toho hodně prožili a život a trápení je poznamenalo. Mají ještě šanci splnit si svůj sen...?

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 2.4.2020