Divadlo Šumperk

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - generování programu nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno.
kontaktujte nás
Adresa: Komenského 312/3, Šumperk [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 15-18 a vždy jednu hodinu před představením
plán hlediště
Připravuje se:
Vinetůůů! - Robert Bellan (říjen)
Sladké mámení - Marcia Kash, Doug Hughes (prosinec)
Ceny vstupenek:
170-150 Kč (večerní představení)
70 Kč (odpolední představení)
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní - variabilní nabídka pevných řad se slevou; sezonní - volné v ceně 600 Kč s kreditem pěti vstupenek (v prodeji do konce října).
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 7 dní představení. Vstupenky rezervované přes internet je nutné vyzvednout do 5 dní.

Repertoár

Vinetůůů! - Robert Bellan  (připravuje se)
Premiéra: 26.10.2019. Podle knih Karla Maye a německých filmových zpracování. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Šárka Bellanová. Choreografie: Zuzana Kašíková. Režie: Robert Bellan.
Autorské komedie, v níž se můžeme znovu setkat se známými postavami Vinnetouem, Old Shatterhandem, Ribannou, Samem Hawkensem, bídákem Santerem a dalšími. Nostalgická vzpomínka pro pamětníky okořeněná nadsázkou a humorem...
D6+  
#MateHoleRuce? - kol.  (malá scéna)
Premiéra: 10.10.2019. Kostýmy: Vojtěch Hanyš. Režie: Štěpán Gajdoš.
Autorská inscenace. Skupina tří mladých lidí se schází na konferenci uspořádané k výročí sametové revoluce, aby promluvili a vyjádřili se k této významné události našich dějin. Jejich proslovy se však, jak se časem ukáže, stejně jako k minulosti vztahují i k naší současné situaci. Je to náhoda, nebo i po třiceti letech je stále co řešit? Demokracie vyžaduje neustálou obezřetnost, ta je cenou za svobodu. Je tedy stále třeba bojovat. Ale co můžeme udělat pro zachování těchto hodnot v našem státě? Stávkovat? Diskutovat? Protestovat? Nebo máme doopravdy holé ruce?
Tučňáci koláč nesvedou - Ulrich Hub
Premiéra: 1.6.2019. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Marian Lacko. Hudba: Juraj Haško. Pohybová spolupráce: Tereza Stachová. Režie: Miroslav Lukačovič.
Pohádka pro nejmenší diváky od autora populárních „Tučňáků na arše“. Dva zvědaví a mlsní tučňáci najdou tvarohový dort a po kratším váhání ho snědí. Nicméně vzápětí se ukáže, že dort patřil krátkozrakému krtkovi, který má ten den narozeniny. Tučňáci se snaží svou chybu napravit, jenže zjišťují, že upéct nový dort je složité. Nepovede se jim to ani za pomoci slepice, která tvrdí, že pro ni je pečení hračka. Než bude dort upečený, musí před krátkozrakým krtkem předstírat, že původní dort stále existuje...
D3+  
O rybáři a jeho ženě - Michal Przebinda
Premiéra: 26.4.2019. Podle stejnojmenné pohádky Jana Wericha ze sbírky „Fimfárum“. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Pavel Novotný. Hudba: Norbert Lichý. Režie: Michal Przebinda.
Variace humorné pohádky o potrestané pýše, nenasytnosti, závisti a domýšlivosti. Rybář a Rybářka bydlí v obrovské láhvi od octa a mají sousedy Jeníčka a Mařenku. A protože přes sklo láhve je všechno vidět jako na dlani, rostoucí bohatství Rybáře a Rybářky nezahýbá jenom s jejich charaktery, ale zamotá pěkně hlavu i Jeníčkovi s Mařenkou. Když si Rybářka přeje, aby se i Měsíc a Slunce řídili podle jejích rozkazů, vrací se zpátky do láhve od octa...
D6+  
Grand hotel Berlín - Dagmar Hlubková
Premiéra: 23.3.2019. Podle románu Wicky Baumové „Lidé v hotelu“. Dramaturgie: Martin Fahrner. Scéna: Jaroslav Milfajt. Hudba: Petr Miller a citace. Texty písní a choreografie: Petr Miller. Kostýmy a režie: Dagmar Hlubková.
Hudební inscenace podle známého románu. Příběh jednoho dne a noci, který navždy změní životy všech hostů v Grand Hotelu Berlín. Pro někoho bude znamenat nový život, pro někoho poslední lásku, pro někoho smrt...
Vojnarka - Alois Jirásek
Premiéra: 9.2.2019. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Eva Jiříkovská. Hudba: Josef Fojta. Choreografie: Ladislava Košíková. Režie: Igor Stránský.
Klasické české drama. Mladé chudé děvče Madlena se nechá rodiči vmanipulovat do manželství s bohatým, ale starým sedlákem. Když po nějakém čase ovdoví, vrací se z dlouhé vojny její milý, kterého na přání rodičů opustila. Ona je vdova, on svobodný. Mohlo by se zdát, že je konečně potká štěstí. Ale oba toho hodně prožili a život a trápení je poznamenalo. Mají ještě šanci splnit si svůj sen...?
Prachy? Prachy! - Ray Cooney
Premiéra: 15.12.2018. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava a režie: Roman Groszmann.
Populární situační komedie. Obyčejný úředník najde cestou z práce kufr plný peněz. Mohl by to považovat za životní štěstí, jenže kufr má původního majitele. A ten se po něm samozřejmě shání, možná se i pěkně zlobí. Co teď? Nechat si peníze a emigrovat do Barcelony? Nepůjde to hned, protože šťastný nálezce má ten den narozeniny a jsou pozvaní hosté. Jenže zapírat kufr plný peněz není jen tak. Přicházejí na řadu přetvářky, lži, vytáčky, výmluvy. A samozřejmě také odhalení. Kufr plný peněz totiž nenechá nikoho chladným...
Sherlock Holmes a pes Baskervillský - Arthur Conan Doyle, Ken Ludwig
Premiéra: 27.10.2018. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Kateřina Baranowska. Režie: Adam Doležal.
Adaptace slavného a mnohokrát zpracovaného detektivního románu, napínavý a strašidelný příběh o prokletí rodu Baskervillů. V ponurém protředí močálů a blat se podle svědků prohání obrovský pes. Po jeho stopách se vydává detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem Watsonem, aby vypátral, jak to s krvelačnou příšerou doopravdy je. Odhalení pravdy se ale nehodí úplně všem obyvatelům krajiny ponořené do mlhy, a tak se oba přátelé pořádně zapotí. Sherlock bude muset vynaložit opravdu všechen svůj pověstný důvtip, aby pachatele dopadl...
O Honzovi a zakleté princezně - Jakub Šafránek, Tomáš Kočko
Premiéra: 3.6.2018. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Michal Hejmovský. Hudba, texty písní a režie: Tomáš Kočko.
Hudební pohádka se známými a oblíbenými postavami z českých pohádek. Honza se vydá s udicí k rybníku a místo ryby uloví zakletou princeznu. Aby ji dostal ze spárů zlého černokněžníka, musí třikrát přespat na strašidelném hradě a přemoci zlé obry. A jak už to v pohádkách bývá, aby si princeznu zasloužil, musí trošku přemoci i sám sebe...
D6+  
Míša Kulička - Josef Menzel, Miroslav Pokorný
Premiéra: 5.5.2018. Výprava: Katarína Kováčiková. Hudba: Pavla Bečková. Texty písní: Miroslav Pokorný. Režie: Pavel Gejguš.
Jevištní podoba oblíbených pohádek známých z dětských knih a také loutkového seriálu. Veselé příběhy zvídavého a nezbedného Míši Kuličky, jeho maminky a medvědáře Vasila nás zavedou do pražské ZOO, do cirkusu a na řadu dalších míst...
D6+  
Romeo a Julie - William Shakespeare
Premiéra: 10.2.2018. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Martin Fahrner. Výprava: Agata Kokotek. Choreografie: Zuzana Kašíková, Bogdan Kokotek. Režie: Bogdan Kokotek.
Nesmrtelný tragický příběh lásky veronských milenců pocházejících ze dvou znepřátelených rodů.
D10+  
Pochodeň č. II - kol.  (malý sál) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 21.12.2018. Režie: Štěpán Gajdoš.
Poslední uvedení: září 2019.
Inscenace zaměřená na osobnost Jana Zajíce a jeho čin, v kontextu tehdejší i současné doby.
Divotvorný hrnec - libreto: Edgar Yip Harburg, Fred Saidy; hudba: Burton Lane  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 7.4.2018. Překlad a úprava: Jiří Voskovec, Jan Werich. Dramaturgie: Martin Fahrner. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tomáš Kypta. Choreografie: Martin Tomsa. Režie: Jiří Seydler.
Poslední uvedení: květen 2019 (na domovské scéně), rok 2019 (na zájezdě).
Známý muzikál v populární české adaptaci Jiřího Voskovce a Jana Wericha s vtipnou zápletkou a nestárnoucími písněmi. Josef Maršálek přijíždí se svou dcerou Káčou do Štědré Doliny ve státě Missitucky, aby tam ukryl hrnec plný zlata, který si prý „vypůjčil“ od jistého jihočeského vodníka. Hrnec má být věnem pro Káču, jenže je navíc kouzelný a plní přání, která se nad ním pronesou. Ve Štědré Dolině mají tedy o zábavu postaráno...
D10+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 17.9.2019