Západočeské divadlo v Chebu

online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
26.05. (So) 19:00 Zázrak v černém domě
29.05. (Út) 17:00 Zázrak v černém domě
31.05. (Čt) 19:00 Zázrak v černém domě
01.06. (Pá) 10:00 Králova řeč
02.06. (So) 19:30 Adéla ještě nevečeřela
Nejbližší představení:
26.05. (So) 19:00
Zázrak v černém domě
29.05. (Út) 17:00
Zázrak v černém domě
31.05. (Čt) 19:00
Zázrak v černém domě
01.06. (Pá) 10:00
Králova řeč
02.06. (So) 19:30
Adéla ještě nevečeřela
Adresa: Divadelní nám. 10, Cheb [zobrazit na mapě]
Pokladna: Turistické infocentrum, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 33
plán hlediště
Začátky: 19.00, 17.00
Připravuje se:
Sněhová královna - Michal Hába podle H. Ch. Andersena (koprodukce s Karlovarským městským divadlem)
Nakročeno k derniéře:
Adéla ještě nevečeřela (duben v Chebu, červen v Karlových Varech)
Othello (květen)
Jméno (červen)
Ceny vstupenek:
150-130 Kč (hlavní scéna) | Studio D 120 Kč | 80 Kč (dětská představení)
Poznámky a upozornění:
  • Na představení hostujících souborů jsou obvykle stanoveny zvláštní ceny vstupenek a nejsou poskytovany slevy.
  • Předplatné: sezonní - variabilní pevné řady se slevou; volné v ceně 140 Kč za jeden kupon (libovolný počet kupónů lze zakoupit během celé divadelní sezony v obchodním oddělení ZDCH).

Repertoár - velká scéna

Sněhová královna - Hans Christian Andersen, Michal Hába  (připravuje se)
Premiéra: 10.6.2018. Režie: Michal Hába.
Koprodukční inscenace Západočeského divadla v Chebu a Karlovarského městského divadla.
Dramatizace dnes už klasického pohádkového příběhu chlapce Kaje a dívky Gerdy, která se svého kamaráda pokusí zachránit z moci Sněhové královny a střepů kouzelného zrcadla, které mu vnikly do srdce a do očí. Dobrodružné putování přes zahradu věčného léta i loupežnické doupě zavede Gerdu až do královnina ledového paláce...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Zázrak v černém domě - Milan Uhde
Premiéra: 26.5.2018. Dramaturgie: Martina Pokorná. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Juliána Kvíčalová. Hudba: Michal Vejskal. Režie: David Šiktanc.
Groteskní obraz jedné rozhádané rodiny, plné zakonzervovaných iluzí a křivd. „Černý dům“ je ve skutečnosti výstavní funkcionalistická vila právníka Pompeho, jeho ženy, dvou synů a dcery. Hluboko zahrabaná tajemství vyplouvají na povrch spolu s vodou z prasklého vodovodního potrubí...
Miluju tě, ale... - libreto a texty písní: Joe DiPietro; hudba: Jimmy Roberts
Premiéra: 24.3.2018. Překlad a české texty: Adam Novák. Dramaturgie: Martina Pokorná. Výprava: Ľubica Bábek-Melcerová. Hudební spolupráce: Irena Žídková. Choreografie: Ivana Dukić. Režie: Jiří Bábek.
Komorní muzikál s břitkým humorem i kapkou nostalgie o nikdy nekončícím zápase mezi oběma pohlavími. Rozpustilá hudební jízda moderními vztahy mezi mužem a ženou od prvního rande po společné stáří...
Marie Stuartovna - Friedrich Schiller
Premiéra: 3.3.2018. Překlad: Alena Bláhová. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Lucia Škandíková. Kostýmy: Tereza Kopecká. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš.
Jedno z nejproslulejších dramat evropského romantismu o mocenském a osobním konfliktu dvou velkých žen anglické historie – Marie Stuartovny a Alžběty Anglické. Působivá sonda do lidského nitra v situaci vítězství i porážky. Na jedné straně vášnivá žena a kajícná hříšnice, na druhé straně pyšná, malicherná, ale vnitřně nejistá vládkyně...
Absolvent - Terry Johnson
Premiéra: 11.11.2017. Podle románu Charlese Webba a filmového scénáře Caldera Willinghama a Bucka Henryho. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Martina Pokorná. Výprava: Zdeněk Eliáš. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Divadelní verze románu, podle kterého byl natočen film s Dustinem Hoffmanem v hlavní roli. Kultovní příběh o ztrátě panictví a iluzí. Benjamin dokončil univerzitu a nemá žádné představy o tom, co v životě dělat. A aby to neměl jednoduché, svede ho o generaci starší paní Robinsonová. Když pak Benjamin začne chodit s její dcerou, začne ten pravý kolotoč...
Králova řeč - David Seidler
Premiéra: 14.10.2017. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Martina Pokorná. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Petr Mikeska.
Hra, která se stala předlohou oscarového filmu. Princ Albert, syn krále Jiřího V., se trápí vážným problémem – koktáním. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Pomůže excentrický terapeut řeči, Australan Lionel Logue...?
Podivný případ se psem - Mark Haddon, Simon Stephens  (2:40)
Premiéra: 18.3.2017. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Martina Pokorná. Výprava: Tereza Sléhová-Vydarená. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš.
Úspěšná dramatizace románu Marka Haddona. Napínavý, dojemný i vtipný příběh o pátrání, kdo zavraždil sousedčina psa, je vyprávěn z pohledu obdivovatele Sherlocka Holmese, patnáctiletého Christophera, který je ovšem zvláštní detektiv. Je totiž autista. Během své detektivní práce odhalí pro něj těžko pochopitelné věci ze světa dospělých a vydá se na vlastní pěst do Londýna, aby našel svou matku...
Othello - William Shakespeare
Premiéra: 27.1.2017. Překlad: Jiří Josek. Úprava a dramaturgie: Zdeněk Bartoš. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Petra Krčmářová. Hudba: Vladivojna La Chia. Choreografie a režie: Ivana Dukić. Poslední uvedení: květen 2018.
Nesmrtelná klasika o žárlivém maurovi ve zpracování kladoucím důraz nejen na slovní, ale především pohybovou složku.
Adéla ještě nevečeřela - libreto a texty písní: Radek Balaš; hudba: Ondřej Brousek
Premiéra: 5.11.2016. Podle stejnojmenného filmu Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského. Dramaturgie: Martina Pokorná. Scéna: Jan Brejcha. Kostýmy: Andrea Králová. Choreografie: Ivana Dukić. Dirigent: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš.
Koprodukční inscenace Západočeského divadla v Chebu a Karlovarského městského divadla. Poslední uvedení: červen 2018.
Muzikál pro celou rodinu podle slavné filmové komedie...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Strach má velké oči - Jaroslav Pacovský
Premiéra: 27.9.2015. Výprava: Tereza Sléhová-Vydarená. Hudba: Matěj Kroupa. Texty písní a režie: Zdeněk Bartoš.
Divadelní verze populární televizní pohádky, vtipný pohádkový horor pro děti všeho věku. Baba Magi a loupežník Bujón provozují uprostřed hustého lesa podivnou živnost: hospodu V Zátiší. Vaří tu začarované polévky, které nic netušící pocestné mění ve strašidla. Když je proměněna knížecí dcerka Lesněnka, stihne stejný osud také dva mladíky, kteří ji postupně hledali a chtěli zachránit. Až ten třetí, odvážný dřevorubec Filip, si však s sebou přináší kouzelnou kliku od flašinetu...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Prostě to zařídíme - Václav Štech  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 17.6.2017. Úprava: Jaroslav Štech, Ivo Kristián Kubák, Martina Pokorná. Dramaturgie: Martina Pokorná. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Hudba: Petr Filák. Režie: Ivo Kristián Kubák. Poslední uvedení: únor 2018.
Úprava neobyčejně současné satirické české veselohry z roku 1908 „Deskový statek“. Realitní kancelář majitele Fistra jako tajný „vedlejšák“ dohazuje politicky a finančně výhodné sňatky, ale jen tomu, kdo zná správné heslo. Do toho se blíží obecní volby a lidé kolem Fistra (včetně něj samotného) by rádi zvítězili a ovládli radnici. Jak získat hospodské a učitelky? Čím přesvědčit živnostníky a odboráře? Stačí slíbit cokoli a hlavně sehnat nefalšovaného šlechtice...
Dva životy pana Perla - Timothée de Fombelle, Braňo Mazúch, Martina Pokorná  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 29.4.2017. Překlad románu: Drahoslava Janderová. Dramaturgie: Martina Pokorná. Scéna a loutky: Jan Brejcha. Kostýmy: Tereza Bartůňková. Hudba: Michal Nejtek. Režie: Braňo Mazúch. Poslední uvedení: březen 2018.
Dramatizace poetického, tajemného a strhujícího románu nejen pro mládež. Fantasy svět plný víl, utajených princů, zlých králů a démonů z bažin, vedle toho válečná Paříž i dnešní Francie. Tři časové a prostorové linie se překvapivě splétají a hrdinové hledají cestu domů i sami k sobě...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Ženy na pokraji nervového zhroucení - libreto: Jeffrey Lane; hudba a texty písní: David Yazbek  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 2.4.2016. Podle stejnojmenného filmu Pedra Almodóvara. Dramaturgie: Martina Pokorná. Scéna: Dragan Stojčevski. Kostýmy: Adriana Černá. Hudební spolupráce: Matěj Kroupa. Choreografie: Ivana Dukić. Překlad a režie: Zdeněk Bartoš. Poslední uvedení: únor 2018.
Americký muzikál podle slavného španělského filmu Pedra Almodóvara. Madrid roku 1987, plný vzruchu, vášně, barev a žen, které muže dohánějí na pokraj šílenství. Chvílemi bláznivá komedie, vzápětí sladkobolná romantika, v další chvíli thriller...
Cejch - Zdeněk Šmíd, Zdeněk Bartoš  (2:40) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 14.2.2015. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Jan Brejcha. Kostýmy: Lucie Wildtová. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš. Poslední uvedení: březen 2018.
Adaptace zdařilého románu, jehož autor strhujícím způsobem ztvárňuje problém zvaný Sudety. Předkové rodu Schmelzerů, německých horalů, přišli v 15. století na českou stranu Krušných hor hledat vzácné kovy. Sága se odehrává především ve 20. století, kdy osud rodu a s ním spřízněných Čechů zasáhnou neblaze známé události...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 18.5.2018