MeetFactory

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku
Adresa: Ke Sklárně 15, Praha 5 [zobrazit na mapě]
[tram 4-5-12-20, bus 105-125-129-196-197-241-244-253 Lihovar]
Pokladna: vstupenky on-line rezervací, pokladna otevřena hodinu před začátkem představení
Začátky: 20.00
Připravuje se:
Temná energie - Juli Zeh (březen)
Nakročeno k derniéře:
V oku smyčky (prosinec)
Nespavost (leden)
Ceny vstupenek:
200 Kč
Poznámky a upozornění:
  • MeetFactory se nachází v býv. industriálních prostorech.
  • Cesta do MeetFactory: Od tramvajové zastávky Lihovar podél tramvajových kolejí směrem na Barrandov, přejděte přes most a pak vpravo po místní komunikaci dojdete přímo k budově MF. Cesta od zastávek MHD trvá přibližně 5-7 minut. V žádném případě se nesnažte přecházet kolejiště železniční trati!
  • Projekt Autoatlas Ukrajiny má podobu site-specific road-tripu! Start je na náplavce u Rašínova nábřeží (Výtoň), kde diváci nastoupí na loď, přeplují Vltavu a dostanou se do míst, která zůstávají Pražanům jinak většinou utajena. Vystoupí se u Lihovaru, další část programu proběhne na letní scéně baru U Kozy a vše vyvrcholí v MeetFactory. Cena vstupenky 350 Kč.

Repertoár

Jasno lepo podstín zhyna - Sara Baume, Matěj Samec  (1:40x)
Premiéra: 8.10.2017. Překlad románu: Alice Hyrmanová McElveen. Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Jana Preková. Hudba: Myko. Režie: Viktorie Čermáková.
Dramatizace románu nadějné irské autorky o ničivých následcích izolace a hojivé síle soucitu, blízkosti a náklonnosti. Ray žije sám v domě svého otce. Bez vazeb, bez vztahů, bez vlastního místa na světě a spřízněné duše. Jednoho dne se v útulku pořídí zohaveného jednookého psa. Tím začíná silný příběh jedné atypické lásky, který skrz postupné odhalování Rayovy komplikované minulosti a dobrodružnou a očistnou cestu čtyřmi ročními obdobími nalézá svou naléhavou pointu...
v průběhu představení se na jevišti kouří
Pohřeb sardinky - Fernando Arrabal, Apolena Vanišová  (1:05x)
Premiéra: 19.9.2017. Překlad předlohy: Olga Špilarová. Dramaturgie: Matěj Samec, Jan Bárta. Výprava: Zuzana Sceranková, Klára Syrůčková. Hudba: Petr Krušelnický, Petr Skala. Choreografie: Jan Bárta. Režie: Apolena Vanišová.
Jevištní provedení knihy španělského spisovatele. „Popeleční středa, poslední den karnevalových oslav. Koná se pohřeb sardinky. Dnes je možné cokoliv...“
inscenace není vhodná pro děti v průběhu představení se na jevišti kouří
Pohlavní životy siamských dvojčat - Irvine Welsh, Matěj Samec  (1:35x)
Premiéra: 7.4.2017. Překlad románu: Robert Tschorn. Dramaturgie: Matěj Samec. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
První divadelní uvedení nového románu Irvine Welshe. Lesbická trenérka fit centra Lucy a nadváhou a depresí sužovaná umělkyně Lena žijí v americké Miami. Jejich životy se nečekaně protnou po náhodné noční přestřelce. Láska, kalorie, zvrácenosti, křehké vnitřní životy navenek tvrdých žen i pohlavní život siamských dvojčat: to vše v číslech, jimiž je Amerika posedlá...
inscenace není vhodná pro děti
Počátek veškeré lásky - Judith Hermann, Matěj Samec  (zkušebna|1:15x)
Premiéra: 28.2.2017. Překlad románu: Petr Štědroň. Dramaturgie: Matěj Samec. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Scéna a režie: Filip Nuckolls.
Adaptace německého románu, příběhem o stalkingu, zranitelnosti a křehkosti lidského štěstí. Stella se se svým mužem a šestiletou dcerou nedávno nastěhovala do nového domu v satelitním městečku na kraji německého maloměsta. Jednoho dne u ní zvoní neznámý muž. Jen málo stačí k tomu, aby se během pár týdnů rozpadl život napohled spokojené mladé bohaté rodiny. Strach a nejasný pocit z toho, že to, co přijde, bude nejspíš zlé anebo ještě horší...
inscenace není vhodná pro děti
V oku smyčky - Halka Třešňáková, Nina Jacques, Matěj Samec & kol.  (1:00x)
Premiéra: 17.12.2016. Dramaturgie: Nina Jacques, Matěj Samec. Výprava a loutky: Jana Preková. Hudba: Jan Burian ml. Režie: Halka Třešňáková. Poslední uvedení: prosinec 2017.
Autorský projekt inspirovaný posledním dílem rakouského spisovatele a esejisty Jeana Améryho „Vztáhnout na sebe ruku“.
inscenace není vhodná pro děti
Hoří - Sudabeh Mohafez, Matěj Samec  (1:05x)
Premiéra: 12.6.2016. Překlad románu: Tereza Semotamová. Dramaturgie: Matěj Samec. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
Divadelní adaptace románu současné německé autorky íránského původu. Úspěšné hudební producentce Mané vyhoří byt, přežije jen zázrakem. Její psychický stav se ovšem i měsíce po katastrofě setrvale zhoršuje. Skvostně vystavěný psychologický thriller s detektivními prvky podává sugestivní zprávu o člověku, pro kterého byla kdysi hudba vším...
inscenace není vhodná pro děti
Nespavost - Dominika Andrašková, Viktorie Čermáková, Lucie Ferenzová, Miroslav Bambušek & kol.  (1:20x)
Premiéra: 14.5.2015. Podle předloh Jeana Geneta, Johanna Wolfganga Goetha, Henryho Millera, Heinera Müllera, Haruki Murakamiho, Lva Nikolajeviče Tolstého a dalších autorů. Dramaturgie: Matej Samec. Scéna: Matěj Sýkora. Kostýmy: Matěj Sýkora, Lucie Sedláková. Hudba: Jakub Kudláč a citace. Texty písní: Bio Masha. Režie: Viktorie Čermáková, Lucie Ferenzová, Miroslav Bambušek, Radim Špaček. Poslední uvedení: leden 2018.
Netradiční inscenace o čtyřech částech, v nichž je odlišným divadelním jazykem jednotlivým režisérů zprostředkována jiná část tajemného i temného světa literatury. Příběh bezejmenné ženy, která se v noci místo spánku věnuje četbě klasické literatury. Ve svých nočních výletech literárním fikcím postupně čím dál víc propadá a dostane se až na samý pokraj života a smrti. Zároveň se jí však podaří nahlédnout vězení, ve kterém dosud, ač zaopatřená, svobodná a spokojená, dobrovolně žila...
inscenace není vhodná pro děti
Malina - Ingeborg Bachmann, Patrik Hlavsa  (0:50x)
Premiéra: 20.12.2014. Překlad románu: Michaela Jacobsen. Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Mariana Dvořáková. Režie: Lucie Ferenzová.
Dramatizace jediného románu významné rakouské autorky, básnířky a filosofky. Dílo mělo být ouverturou celého literárního projektu o způsobech smrti, ale nakonec kvůli autorčině předčasné smrti z něho zůstalo pouhé torzo.
Třetí lež - Ágota Kristóf, Aleš Čermák  (1:20)
Premiéra: 19.10.2014. Překlad předloh: Jan Machonin, Sergej Machonin, Drahoslava Janderová. Dramaturgie: Matěj Samec. Kostýmy: Bio Masha. Hudba: Matouš Hejl. Scéna a režie: Aleš Čermák.
Zpracování románové trilogie maďarské autorky, která popisuje svět nesmírně chladný, plný nesnášenlivosti, násilný. Slepá monstra bez empatie, která v směsici spontánnosti a reflexivní distance dělají to, co je nezbytné učinit, a která pomáhají druhým a zároveň se straní jejich dotěrné blízkosti. Takto si tedy stojím, přesně takoví lidé bychom chtěli být? Pokud by takových lidí bylo víc, svět by byl mnohem příjemnějším místem...
inscenace není vhodná pro děti

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 10.12.2017