Divadlo Husa na provázku

poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku
Adresa: Zelný trh 9, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 4-9 Zelný trh, 1-2-8-10-12 Hlavní nádraží]
Pokladna: po-pá 10-18
Předprodej: od 1. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Vitka - Kateřina Tučková (únor)
Turnový háj - Eva Turnová, Miroslav Oščatka, Gabriela Ženatá (březen)
Amerika - Franz Kafka
Ceny vstupenek:
380-150 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní pevná tematická řada za 1000 Kč (4 představení + 1 improvizační večer). (Prodej předplatného na další sezonu probíhá obvykle od června do konce září.)
  • Rezervované vstupenky musí být vyzvednuty na pokladně divadla nejpozději 7 dnů před představením.
  • Cena programu: 25 Kč (obvykle sešit s vybranou studií).

Repertoár - velký sál

Vitka - Kateřina Tučková  (připravuje se)
Premiéra: 23.2.2018. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Lenka Odvárková. Kostýmy: Hana Knotková. Hudba: Vítězslava Kaprálová, Bohuslav Martinů, Petr Hromádka. Režie: Anna Petrželková.
Osud mladé talentované brněnské skladatelky, dirigentky a femme fatale Vítězslavy Kaprálové. Příběh o závratném vzestupu mladé ženy, která se dokázala prosadit v oblasti, jež je dodnes vyhrazena především mužům. Ženy, jejíž život byl fascinujícím koktejlem výjimečného nadání a píle, ale i svobodomyslnosti, nespoutanosti a náruživosti, kterými šokovala své okolí. Žila všemu navzdory – jakoby věděla, že na všechno, co chce stihnout, jí zbývá pouhých pár let mezi dvěma válkami. Kdyby přežila, byla by jednou z nejslavnějších českých žen...
Na protest aneb Pokoj lidem dobré vůně - Radomil Matzner
Premiéra: 17.11.2017. Použity texty Michaila Bulgakova v překladu Aleny Morávkové. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Ladislav Vlna. Kostýmy: Eva Morávková. Hudba: David Smečka. Režie: Vladimír Morávek.
Kabaret o divadle, fenoménu standing ovation v Brně a nudě rovněž tam.
Triptych - Bertolt Brecht, Robert Bresson, Dezső Kosztolányi, Jan Antonín Pitínský
Premiéra: 13.10.2017. Překlad: Ladislav Novomeský. Dramaturgie: Simona Petrů. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Tereza Hrzánová, Romana Redlová. Režie: Jan Antonín Pitínský.
„Matka. Služka. Panna. Aneb Jak dobře zahrát malého nácka.“ Inscenace o ženě (femme), volně inspirovaná operou G. Pucciniho Trittico, vypráví ve třech různých příbězích (matky, služky a panny), ve třech různých historických obdobích (totalita, demokracie, středověk) a třemi různými divadelními formami (groteska, romance, opera) o ženském údělu jako o... údělu.
Dynastie (Lehman Brothers) - Stefano Massini
Premiéra: 3.5.2017. Překlad: Irena Novotná. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Dragan Stojčevski. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Ivan Acher. Režie: Michal Dočekal.
Světově úspěšná italská hra. Fascinující portrét židovské německé rodiny jako skalpel otevírá útroby historie USA a omračujícím způsobem zachycuje dějiny kapitalismu. V roce 1844 přišel do New Yorku s jediným kufrem. Otevřel maličký obchod a po něm přišli do Spojených států ještě jeho dva bratři. Záhy vybudovali byznys, na jehož konci stála čtvrtá největší banka v USA. Její pád v roce 2008 a rekordní bankrot ve výši 200 miliard dolarů spustil celosvětovou hospodářskou krizi, jejíž důsledky na vlastní kůži dodnes cítí lidé po celém světě...
Ubu králem: Svoboda! - Alfred Jarry
Premiéra: 24.2.2017. Překlad: Prokop Voskovec. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Martin Chocholoušek, Martin Ondruš. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Tereza Marečková. Úprava a režie: Vladimír Morávek.
Drzá fraška, nestoudná groteska o prasáckosti života vezdejšího. Vzestup a pád pokrytce, egoisty a nestoudného blba, který je schopen všeho, jen aby dosáhl svého. Jeho životní filozofie je nehorázná, jeho skutky donebevolající...
inscenace není vhodná pro děti
Tango Macabre - Sławomir Mrożek
Premiéra: 2.12.2016. Překlad: Helena Stachová. Úprava: René Lomnice. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Jan Machát. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: David Smečka. Režie: Vladimír Morávek.
Slavné absurdní drama. „Zabít, ale s úsměvem. Nenajdeš špínu. Vše je tak čisté a prázdné a veselé a hravé! Nikde žádný problém přece...“
v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů v průběhu představení se na jevišti kouří
Laurel, Hardy a ti druzí - Jiří Jelínek
Premiéra: 1.4.2016. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Matěj Pospíšil. Kostýmy: Monika Jelínková. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Jiří Jelínek
Autorská inscenace rozkrývající anatomii gagu ze starých filmových grotesek.
Mein Švejk (Operetta. Komedie. Smrt.) - Jaroslav Hašek, Karel Vaněk, Miroslav Oščatka & kol.  (2:05x)
Premiéra: 6.3.2015. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Milan Nytra. Kostýmy: Stella Šonková. Hudba: Richard Dvořák. Režie: Jan Antonín Pitínský.
Druhý díl projektu DHNP Smějící se bestie.
„Dvě zběsilé bestie: Hašek a Švejk. Oba dva zná celý svět, a přece zůstali záhadní. Hrdina nebo zbabělec? Hulvát nebo bytostný anarchista? Pitomec nebo filozof? Burleskní šprým nebo groteska? Mystifikátor nebo šílenec pravdy? Cynik nebo sprosťák? Hovno! V šílenství doby jde o jediné: přežít!“
inscenace není vhodná pro děti v průběhu představení se na jevišti kouří
Amadeus (tj. Milovaný Bohem) - Peter Shaffer, Miloš Forman, Vladimír Morávek  (2:35)
Premiéra: 14.3.2014. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Svatopluk Sládeček. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Petr Hromádka a citace. Pohybová spolupráce: Leona Qaša Kvasnicová. Úprava a režie: Vladimír Morávek.
První díl projektu DHNP Géniové a podvodníci.
Amadeus se chová jako z řetězu utržený výrostek a skládá geniální hudbu. Antonio Salieri se prohlašuje za patrona všech průměrných a jeho frustrace ho dožene k zločinu. Do toho zní pořád dokola Requiem a cosi nadpozemského se vznáší vzduchem. Brečet se chce jednomu, kát se a tu a tam i modlit - není už nicméně ke komu. Salieri Boha umlčel...
Náš tip!
Ze života hmyzu - Oh! Jaká podívaná! - Karel Čapek, Josef Čapek  (1:40)
Premiéra: 12.4.2013. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Jiří Hájek. Pohybová spolupráce: Rostislav Novák ml. Úprava a režie: Vladimír Morávek.
Groteskní alegorie lidského pinožení. Komedie s vážnou dohrou, ve které jde o strašlivou rozkoš bytí. Aneb „Kdo u čerta vás nutí, abyste se ztotožňovali s motýly nebo chrobáky, cvrčky či jepicemi?“
recenze -dub-
Lásky jedné plavovlásky - Miloš Forman, Ivan Passer, Jaroslav Papoušek, Vladimír Morávek  (2:50)
Premiéra: 17.11.2007. Obnovená premiéra: 10.6.2012. Dramaturgie: Barbara Vrbová. Scéna: Martin Ondruš. Kostýmy: Eva Morávková. Hudba: Martin Štědroň. Režie: Vladimír Morávek.
Freska o fenoménu šedesátých let na motivy slavného filmu. Těžko říct, je-li víc zábavná, či dojemná... Do malého ospalého městečka přijede vagón záložáků a kapela z Prahy. Andula uvěří, že je vyvolená a Milda si vzpomene na kousek z Romea a Julie, načež se všechno pokazí nejstrašnějším možným způsobem...
První díl projektu Perverze v Čechách.
Kníže Myškin je idiot - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Josef Kovalčuk  (2:30)
Premiéra: 12.1.2004. Obnovená premiéra: 8.9.2017. Překlad románu: Tereza Silbernáglová. Dramaturgie: Barbara Vrbová, Petr Oslzlý, Lucie Němečková. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Kamila Polívková, Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Petr Hromádka. Úprava a režie: Vladimír Morávek.
Dramatické pojednání o střetu naivní, snad i nemocné, prosté, bezelstné, bezmezně důvěřivé a čisté duše knížete Myškina se světem plytkých slov a vypočítavých záměrů.
Druhý díl projektu Sto roků kobry.
Babička: Šťastná to žena! - Božena Němcová, Petr Oslzlý, Ivo Krobot  (2:45)
Premiéra: 9.9.1997. Obnovená premiéra: 11.11.2014. Dramaturgie: Petr Oslzlý, Miroslav Oščatka. Scéna: Václav Špale, Ján Zavarský. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková, Alice Lašková. Hudba: Zdeněk Kluka, Jiří Pavlica. Režie: Ivo Krobot.
Znovuuvedení legendární inscenace k příležitosti jubilea Jiřího Pechy. Osobité pojetí klaiscké předlohy Boženy Němcové, obrazy venkovského života jako svérázná fetišistická revue. Rázovité postavy venkovanů a jejich názory, každodenní prostý život na Starém bělidle, kouzelný opar vzpomínek, sladká útěcha pro zmučenou duši. Babička je zpátky...
Uršula - Rudolf Sloboda, Simona Petrů, Jan Antonín Pitínský  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 26.2.2016. Překlad románu: Simona Petrů, Jan Antonín Pitínský. Dramaturgie: Simona Petrů. Výprava: Mona Hafsahl. Hudba: Richard Dvořák a citace. Režie: Jan Antonín Pitínský. Poslední uvedení: rok 2017.
Adaptace románu o novodobé Faidře, která je sama sobě obhájcem i soudcem. Mladičká Uršula, která zavraždila svého nevěrného manžela, se po odpykání trestu se vrací na svobodu. Svět kolem se tváří jakoby nic, ale ona ví, že v ní se mnohé změnilo. Morálně i materiálně zdecimovaná malá vesnice nemůže bystré a racionální ženě nabídnout rozlet. Uršula se nemůže zbavit tíhy svého zločinu a jako nepokorná kajícnice v sobě nepřestává hledat stopu čehosi čistého, dobrého a nenarušeného, něčeho, co se nazývá Bohem...
Betlém aneb Převeliké klanění sotva narozenému Jezulátku - Jan Antonín Pitínský  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 20.12.2006. Obnovená premiéra 2012: 14.12.2012. Dramaturgie: Lucie Němečková, Sabina Machačová. Scéna: Martin Ondrúš, použity koláže Miroslava Huptycha. Kostýmy: Eva Morávková. (Původní výprava: Jan Tečka.) Hudba: Karel Albrecht a vánoční koledy. Režie: Vladimír Morávek. Poslední uvedení: prosinec 2017.
Odzbrojující biblický příběh o obnovené naději a o tom, že nikdo nebude sám...

ARCHIV INSCENACÍ

aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 27.12.2017