Divadlo Bufet

scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo VILA Štvanice
Adresa: Ostrov Štvanice 858, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 14 Štvanice]
Připravuje se:
Špatné zprávy - Martin Falář (červen 2021, Vila Štvanice, koprodukce se souborem Tygr v tísni)
Poznámky a upozornění:
  • Vybrané inscenace se hrají v pojízdném kulturním prostoru Autoubuf. Jedná se o pojízdný divadelní prostor v autobusu s kapacitou 35-40 diváků, sloužící nejen jako scéna pro divadelní představení Bufetu, ale i jako prostor pro další soubory a kulturní programy, jako jsou výstavy, koncerty, projekce atp.

Repertoár

Jacek staví dům - Daisy Mrázková, Jan Kačena
Premiéra: 16.12.2018. Výprava: kol. Režie: Jan Kačena & kol.
„Divadelní fight-specific na na hraně poetik. Co to je? Takhle se to přece nedělá! Pozorujte Jácíčka a Veverku z knihy Daisy Mrázkové na návštěvě u Larse von Triera, třeba.“
Můj šéf je debil - Monika Pulišová & kol.  (Divadlo Bufet)
Premiéra: 7.12.2018. Dramaturgie: Klára Elšíková. Výprava: Daša Krištofovičová. Choreografie: Michal Heriban. Režie: Monika Pulišová.
Autorská inscenace, která vznikla na základě skutečných výpovědí a vlastní zkušenosti režisérky. Čím dál více skloňovaný termín „korporátní psychopatismus“ je současným celosvětovým fenoménem. Spousta z nás zná šéfy bez empatie, v jejichž rukách každá pravda mění svou podstatu. Proč se na řídící pozice vždy hrnou a dostanou debilové? A co to vypovídá o naší vrcholné politice? Hra se odehrává ve vězení kanceláře, kde se setkáváme s mladou, nadšenou marketérkou Janou a jejím, na první pohled, charismatickým šéfem Romanem...
Unhappy happy - kol.  (1:00x)
Premiéra: 16.12.2015. Výprava: Bio Masha. Režie: Jan Kačena.
Inscenace na motivy textů Vincenta Venery a Olivera Sackse.
Škoda 1981 - kol.
Premiéra: 22.12.2013. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Režie: Jakub Vašíček.
Co mají společného vyprávění matky a syna po třiceti letech s tehdejší skutečností? Co by vypověděl o stejné situaci otec? Co to bylo za osobu? Únosce? Sobec? Hrdina? Dobrodruh? Špión? Nespokojený manžel? Je možné to zjistit? Jakou roli v tomto příběhu máme my, inscenátoři? A jakou vy, diváci? Co se s tímto příběhem stane, pokusíme-li se zrušit tradiční rozdělení aktérů divadelního představení na herce a diváky? Je možné, aby se děj divadelního představení proměnil v realitu?
Prasečiny - kol.
Premiéra: 2011. Výprava: Jitka Nejedlá & kol. Dramaturgie a režie: Apolena Novotná & kol.
Inscenace na motivy knihy „Les Truismes“ od Marie Darrieussecq. „To už tak někdy bývá, zkrátka se narodíte v jiném těle“.
Podbízivé lákadlo - kol.
Premiéra: 29.10.2010. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: David Hlaváč. Režie: kol.
Podbízivé lákadlo je přesně tím, čím být se zdá. Nezastírá nic. Konečně je tu, nic než čirá zábava. Představení, které se vám herci pokusí výhodně prodat, tak abyste si toho nevšimli.
Řidič - kol.
Premiéra: 2009. Režie: kol.
Grotesktní meditace za sklem autobusu pro 37 obsazených sedaček. Kam jedeš? Ví to řidič? Cestující? Řídí řidič nebo cestující? Jsi cestující nebo řidič? Kdo je Řídič? Kdo nás řídí? Řídí vůbec někdo?
Špatné zprávy - Martin Falář  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 15.6.2021. Dramaturgie: Marie Nováková. Výprava: Prokop Vondruška. Režie: Martin Falář.
Koprodukční inscenace Divadla Bufet a souboru Tygr v tísni. Premiéra bez diváků v prosinci 2020.
Poslední uvedení: říjen 2023.
Rozverná revue plná neradostných příběhů na téma nespravedlnosti, nešťastné lásky, nesvornosti v rodině či bezvýchodnosti před tváři Boží. Příběhy biblického Jóba, Franze Kafky, Oscara Wilda či vrahů George Floyda spojuje jedno –⁠ prostě neměli štěstí. To nevadí, protože kdo dnes může skutečně říct, že štěstí měl?

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 11.6.2023