Spielraum Kollektiv

scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo Archa
Adresa: Na Poříčí 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Náměstí Republiky (výstup Masarykovo nádraží), tram 3-8-14-24, bus 207 Bílá labuť]
Připravuje se:
O mrtvých se ne/mluví
Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Zbytečnosti - kol.
Premiéra: 20.11.2022. Scéna: Mathias Straub. Kostýmy: Barbora Burdová. Hudba: Myko. Režie: Jakub Folvarčný.
Projekt vznikl ve spolupráci Spielraum Kollektivu a Taupunkt e. V. / Off-Bühne Chemnitz. Online premiéra v listopadu 2020.
Multimediální divadelní akce, volně inspirovaná českým kultovním seriálem „Návštěvníci“. Píše se rok 2500. Výzkumný tým se s Vámi vydává na dobrodružnou výpravu do roku 2022. Do doby splněných snů, uprostřed dobrodružné apokalypsy, ve které jako by zhasla naděje na lepší budoucnost. Podívejme z roku 2500 s humorem na rok 2022 a staňme se tehdejšími obyvateli Země. Všechno máme a můžeme mít víc! Kapsa plná zbytečností, kabelka, taška, obývák, celý dům! Mít, nebo nemít? Askeze nebo tanec na sopce? Jsme nevinné oběti, nebo bezohlední spolupachatelé?
Odkaz - Linda Straub
Premiéra: 27.9.2022. Dramaturgie: Tinka Avramová. Scéna: Mathias Straub. Kostýmy: Barbora Burdová. Hudební spolupráce: Myko. Pohybová spolupráce: Veronika Knytlová. Režie: Husam Abed & kol.
předpremiéry od června 2022
„Odlišnost hodnot. Vybíravost paměti. Smrt. Babičce je 92. Zažila válku, okupaci, převrat, koronu a teď sleduje dění na Ukrajině. Co ze svého života by si přála, aby nebylo zapomenuto? Jak chce aby si ji lidé pamatovali? Smrti se nebojí. Čeká na ni přes 10 let.“
Fidlovačka aneb Kdo je My? - Mathias Straub, Linda Straub
Premiéra: 16.3.2017. Dramaturgie: Tomáš Žižka. Scéna: Mathias Straub, Linda Straub. Hudba: Kati Linek. Režie: Linda Straub.
Inscenace o česko-německých vztazích, migraci, strachu a o „českých“ hodnotách. Experti všedního dne, kteří mají k otázce češství co dodat, nabízejí různé pohledy na téma národní identity.

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 27.4.2023