Divadlo AHA!

stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
11.12. (Út) 10:00 Kubula a Kuba Kubikula
12.12. (St) 09:00 Vánoční koleda
12.12. (St) 10:30 Vánoční koleda
13.12. (Čt) 09:00 Vánoční koleda
14.12. (Pá) 10:00 Kvak a Žbuňk: Od jara do Vánoc
Nejbližší představení:
11.12. (Út) 10:00
Kubula a Kuba Kubikula
12.12. (St) 09:00
Vánoční koleda
12.12. (St) 10:30
Vánoční koleda
13.12. (Čt) 09:00
Vánoční koleda
14.12. (Pá) 10:00
Kvak a Žbuňk: Od jara do Vánoc
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo Gong
Adresa: Sokolovská 191, Praha 9 [zobrazit na mapě]
[tram 16 Divadlo Gong, metro B Českomoravská]
Začátky: 19.30 (večerní představení)
15.00 (víkendová představení pro děti)
Ceny vstupenek:
100-80 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo AHA! je profesionální divadelní soubor, působící v KD Gong. V rámci divadelního projektu „Gong dětem“ produkuje ve všedních dnech dopolední a o víkendech odpolední představení pro děti a mládež.
  • Pokladna v Divadle Gong je otevřena po-pá 14-18 a hodinu před představením.

Repertoár

Brundibár - Adolf Hoffmeister, Hans Krása, Miroslav Pokorný
Premiéra: 23.9.2018. Výprava: Jakub Baran. Režie: Miroslav Pokorný.
Humorná dětská opera o lásce k rodičům, velké statečnosti a odhodlání to nevzdat. Maminka Aninky a Pepíčka se rozstonala a ke svému uzdravení potřebuje mléko. Děti ale na něj nemají peníze. Když uvidí na trhu flašinetáře Brundibára, který si vydělává hraním, napadne je, jak by si mohly taky přivydělat. Zlý Brundibár však děti překřičí. Zdá se, že je vše ztraceno. V noci se však začnou dít prapodivné věci. Zvířátka z plakátů obživnou a druhý den dětem pomohou flašinetáře přezpívat. Lidem se jejich vystupování tak líbí, že je neváhají obdarovat. Chamtivý Brundibár jim však zasloužené peníze sebere. Hon na darebáka začíná...
D5+  
Birlibánova podivuhodná cesta - Eduard Petiška, Radovan Klučka, Miloš Mazal
Premiéra: 18.5.2018. Úprava, výprava a režie: Radovan Klučka, Miloš Mazal.
Divadelní zpracování kdysi velmi populární dětské knížky. Divotvorná a poučná cesta jednoho zlobivého a rozmazleného kluka za záchranou jeho robotického kamaráda.
D3+  
Malá čarodějnice - Otfried Preussler, Petra Johansson
Premiéra: 15.6.2017. Režie: Petra Johansson.
Dramatizace kouzelných příběhů nerozlučné dvojice Malé čarodějnice a havrana Abraxase.
D4+  
Jak (Jules) žil Verne - Ondřej Lážnovský
Premiéra: 26.4.2017. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Klára Fonová. Režie: Ondřej Lážnovský.
Divadelní seznámení s životem, dílem, ale i dobou velkého spisovatele, snílka a nesmrtelného vizionáře.
D10+  
Kvak a Žbuňk: Od jara do Vánoc - Arnold Lobel, Vanda Hutařová  (0:55x)
Premiéra: 16.11.2016. Dramaturgie: Vanda Hutařová. Výprava: Adéla Kapellerová. Režie: Vojtěch Bárta.
Nejenom vánoční pohádka. Zelený žabák Kvak a hnědý ropušák Žbluňk jsou velcí kamarádi a oba se společně pouští během celého roku do řady dobrodružství. Zkraje jara si dokážou vlastní statečnost při výstupu na horský masiv, v máji se pustí do zahradničení, v létě si užijí legrace se zmrzlinou u vody, na podzim při pouštění draka, aby se na konci roku konečně sešli u vánočního stromečku, pochutnali si na cukroví a pomohli druhým v nouzi...
D3+  
(Ne)bezpečná (ko)média - Vojtěch Štěpánek  (1:00x)
Premiéra: 20.6.2016.
„Mediální výchova“ v kyberkostce. V současné době nás všechny obklopuje virtuální svět počítačů, internetu, televize a mobilních telefonů, řídící se svými vlastními zákonitostmi. Nepřeberné množství nejrůznějších sociálních sítí, aplikací a kanálů youtuberů. Tohle všechno by mělo člověku sloužit, pomáhat, či ho alespoň pobavit. Někdy však tato média dokážou nepřipraveným lidem také dost ublížit...
D10+  
Lakomá Barka - Jan Werich, Miroslav Pokorný  (1:00x)
Premiéra: 19.5.2016. Výprava: Adéla Kapellerová. Hudba: Pavla Bečková. Texty písní a režie: Miroslav Pokorný.
Známé dílo Jana Wericha v hudebně divadelním provedení.
D5+  
Stínadla se bouří - Jaroslav Foglar, Ondřej Lážnovský  (1:05x)
Premiéra: 11.6.2015. Režie: Ondřej Lážnovský.
Pokračování kultovního klukovského příběhu ze staré Prahy. Ve Stínadlech to opět vře...
D6+  
Míša Kulička - Josef Menzel, Miroslav Pokorný  (1:00x)
Premiéra: 3.6.2015. Výprava: Adéla Kapellerová. Režie: Miroslav Pokorný.
Veselé příhody nezbedného medvídka Míši Kuličky, jeho starostlivé maminky Barbory, medvědáře Vasila a všech jejich přátel nejen od cirkusu!
D3+  
Dášenka, čili život štěněte - Karel Čapek  (0:50x)
Premiéra: 7.4.2014. Výprava a režie: Vanda Hutařová.
Roztomilé a originální zpracování knížky známé knížky. Dášenka „bylo takové malé chlupaté umrněné nic.“ Za pomoci moudrých rad Matky Přírody, se malá Dášenka učí všem psím dovednostem, sbírá zkušenosti z psích pohádek, aby se pak jako psí slečna mohla sama vydat do světa...
D3+  
Devatero pohádek aneb Páté přes deváté - Karel Čapek, Vít Pokorný  (1:10x)
Premiéra: 26.2.2014. Výprava: Adéla Kapellerová. Režie: Miroslav Pokorný.
Originální divadelní převyprávění pohádek ze známé Čapkovy knížky, jako je Pošťácká, Loupežnická, Policejní, Doktorská, Kočičí nebo Tulácká pohádka. Publikum se společně s panem poštmistrem Kolbabou vydá na dobrodružnou a veselou cestu pohádkovým světem, v němž se často narazí na nečekané patálie a nebezpečenství, z nichž všichni naštěstí vždycky vyváznou se zdravou kůži – díky pohádkovým zázrakům nebo hodným lidem.
D5+  
Vánoční koleda - Vít Pokorný
Premiéra: 1.11.2013. Podle stejnojmenné povídky Charlese Dickense. Dramaturgie: Slávka Takáčová. Výprava: Adéla Kapellerová. Hudba: Petr Zeman, Pavla Bečková. Choreografie: Kamila Kauerová. Texty písní a režie: Miroslav Pokorný.
Pohádka o čarovné moci Vánoc, která i nerudného a lakomého Hamouna dokáže proměnit v laskavého člověka. Magický příběh, plný kouzel, vánočních snů, zázračných překvapení a splněných přání...
D7+  
Elektrický Emil - Janek Lesák  (1:10x)
Premiéra: 25.9.2013. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: Jan Čtvrtník. Režie: Janek Lesák.
Pohádka podle skutečného příběhu vysočanské superhvězdy Emila Kolbena o tom, co všechno se muselo stát, abychom měli doma elektřinu...
D9+  
Pohádky kocoura Mikeše - Josef Lada, Miroslav Pokorný  (1:10x)
Premiéra: 25.4.2013. Výprava: Adéla Kapellerová. Režie: Miroslav Pokorný.
Dramatizace slavných příběhů neohroženého zvířecího hrdiny z Hrusic, který mluví lidskou řečí. Příběhů veselých, napínavých i poučných, ve kterých se děti dozvědí, za kterým kopcem začíná svět - a jaké to tam je, nebo třeba to, jak se žije u cirkusu, a co je třeba udělat, aby měl člověk nebo i kocour spoustu dobrých kamarádů, kvůli kterým stojí za to vrátit se zpátky domů.
D4+  
Pět ženichů pro princeznu - Miroslav Pokorný
Premiéra: 26.10.2012. Výprava: Zuzana Hadrabová, Martina Stichová. Hudba: Petr Zeman, Pavla Bečková. Režie: Miroslav Pokorný.
Bylo jedno bláznivé království, ve kterém panoval král Pecivál, jemuž kralování příliš nevonělo a nejraději chytal u rybníka ryby. Jeho žena králka Peciválka zase milovala pletení a pořád šmodrchala své jediné dceři princezně Madle do výbavy strakaté šály. Madle se však do vdavek vůbec nechtělo, protože nejvíc ze všeho milovala divadlo a taky jednoho komedianta. A tak když paní králka rozhodla, že princezně vystrojí veselku, nastal v království blázinec a zmatek...
D4+  
Dobrodružství Toma Sawyera - Mark Twain, Vojtěch Štěpánek
Premiéra: 21.1.2011. Výprava: Miroslav Král. Hudba a režie: Vojtěch Štěpánek.
Svižná a humorná adaptace slavné knížky je především oslavou dětství a „hrdinských“ klukovských snů. Tom Sawyer je neposedný chlapec s nezkrotnou touhou po dobrodružství, což ho často přivede do nesnází. Žije se svou svéráznou tetičkou v malém městečku, se školou si příliš starostí nedělá. Raději se potuluje po okolí se svým kamarádem Huckem Finnem a společně vymýšlejí nové a nové lotroviny, které jim často zkomplikují život...
D9+  
Cesta kolem světa za 80 dní - Jules Verne, Vít Pokorný  (1:50)
Premiéra: 24.5.2010. Dramaturgie: Vít Pokorný. Scéna: Karel Čapek a Jan Čapek. Kostýmy: Miroslav Král. Hudba: Petr Zeman. Choreografie: Radim Vizváry. Režie: Miroslav Pokorný.
Nesmrtelný dobrodružný příběh točící se kolem veliké sázky a především pozoruhodné a nebezpečné cesty anglického gentlemana (a jeho svérázného sluhy...).
D7+  
Příhody Ferdy mravence - Ondřej Sekora, Pavel Kraus, Miroslav pokorný
Premiéra: 30.1.2002. Obnovená premiéra: 3.2.2010. Scéna: René Dubovský, Jarmil Škvrna. Kostýmy: Zuzana Růžičková-Hadrabová. Hudba: Petr Moravec. Úprava, texty písní a režie: Miroslav Pokorný.
Příběhy Ferdy mravence a jeho kamarádů z broučičího světa.
D4+  
Romeo a Julie - William Shakespeare, Janek Lesák  (1:10x)
Úprava a režie: Janek Lesák.
Největší příběh všech dob. Tentokrát v unikátní úpravě pro dva herce. Shakespeare v próze. Shakespeare pro dva. Shakespeare is dead! Prostě o lásce.
D12+  
Kubula a Kuba Kubikula - Vladislav Vančura, Miroslav Pokorný
Scéna: René Dubovský. Kostýmy: Petra Vykoukalová. Hudba: Tomáš Uhlík. Choreografie: Adéla Stodolová. Texty písní a režie: Miroslav Pokorný.
Pohádka o potulném medvědáři, jeho malém medvídkovi a přátelském strašidlu.
D4+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 15.9.2018