tYhle

scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
PONEC - divadlo pro tanec
Adresa: Husitská 24a, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[bus 133-175-207 U památníku]
Studio ALTA
Adresa: U Českých loděnic 4, Praha 8 [zobrazit na mapě]
[metro B Palmovka, tram 3-10-24 Libeňský zámek]
Alfred ve dvoře
Adresa: Fr. Křížka 36, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 1-6-8-12-17-25-26 Strossmayerovo nám. / Kamenická / Veletržní palác]
Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Seismic - Marie Gourdain, Felix Baumann
Premiéra: 22.11.2022. Scéna: Jan Tomšů. Kostýmy: Magdalena Vrábová. Hudba: Thibault Cohade. Světelný design: Zuzana Režná. Choreografie a režie: Marie Gourdain, Felix Baumann.
Inscenace propojující tanec a fyzické divadlo, která prostřednictvím tance, humoru a scénografického uspořádání vypráví o vzájemné závislosti, které podléhá každé tělo, na něž zároveň působí mechanika prostoru a ostatních těl – neutuchající koloběh přeměny věcí ve vzájemné provázanosti; mocenský vztah, jehož počátek lze jen mlhavě tušit ve sledu událostí.
Mu---tation - Marie Gourdain & kol.
Premiéra: 11.10.2021. Scéna: Marie Gourdain, Magdaléna Vrábová. Kostýmy: Martina Stieglerová. Hudba: Sára Vondrášková. Choreografie: Marie Gourdain, Lucia Kašiarová.
online uvedení modifikované verze vznikajícího projektu v prosinci 2020
Inscenace prozkoumávající možnosti transformace těla, úplného zředění bytí, ale i myšlenku stvoření bytosti od nuly, složené z různých kousků. Je možné, aby tělo, jak ho známe, zmizelo? Nebo aby bylo jiné? Jako když se housenka promění v motýla, rozpadne se na své elementární částice a přemění se podle jiného plánu, jiné architektury? Jak „mu---tovat“ naše myšlení, hodnoty a pohled na svět v nezastavitelném cyklu života a v době, kdy je myšlenka zásadní změny všudypřítomná...?
15!  
Suitcaseboarding - kol.
Premiéra: 10.6.2021. Indoor premiéra: 18.2.2023. Dramaturgie: Sára Arnsteinová. Scéna: Hynek Petrželka. Kostýmy: Barbara Fehérová, Hynek Petrželka. Hudba: Lukáš Palán. Pohybová spolupráce: Eva Stará. Režie: kol.
Inscenace věnovaná všem cestovatelům, kteří už rok čekají na svou příležitost. Kufr jim byl, je a bude nejvřelejším partnerem s vazbou na celý život, se kterým cestovatel objeví nespočet tajemných zákoutí během mnoha krátkých, nestřežených okamžiků. Znenadání se však dlouhé chvíle na cestách vytratily, avšak touha je zažívat je o to silnější. Obsese svým zavazadlem a chuť tyto chvíle sdílet je to, co spojuje partu „suitcasáků“....
Obývací pokoj - Lukáš Karásek
Premiéra: 27.5.2021. Dramaturgie: Viktor Černický. Scéna: Lukáš Urbanec. Kostýmy: Hynek Petrželka. Režie: Lukáš Karásek & kol.
online premiéra v prosinci 2020
Inscenace, v níž ožijí nábytky a jako samostatné bytosti se mohou v pokoji pohybovat, potkávat se s dalšími, interagovat, ale nemohou pokoj opustit. Musí spolu sdílet prostor, do kterého je někdo instaloval. Podobně jako různí lidé sdílejí jeden prostor, v němž se odehrávají jejich životní příběhy, ať už se jedná o menší rodiny či celé komunity. Každý kus nábytku má svůj charakter, každý jedná svým jedinečným způsobem a jejich odlišné tvary a velikosti jim dávají specifické vlastnosti. Celý svět mezi zdmi jednoho obýváku. Kde je váš pokoj...?
Zápas s jazykem - Florent Golfier
Premiéra: 12.12.2019. Výprava: Marie Gourdain. Choreografie: Florent Golfier, Peter Šavel.
Inscenace zabývající se tématem jednojazyčnosti, v němž performer vesele zápasí s výslovností, normativním jazykem a potřebou vyjádření. Snaží se nahlédnout na jazyk jako na stvoření, které žije v každém z nás a uvnitř kterého žijeme všichni...
Medúza - Marie Gourdain
Premiéra: 12.12.2018. Dramaturgie: Lukáš Karásek. Výprava: Marie Gourdain. Hudba: Lukáš Urbanec. Choreografie: Marie Gourdain, Hana Turečková.
Výtvarné dílo na jevišti, které umožní opustit záchytné body a rozostřit vnímání hranic. Hranic mezi životem a smrtí, nadějí a beznadějí, černou a bílou. Je lepší světlo nebo temnota? Vzdát se nebo vydržet? Křehkost bytí, vratkost, nerovnováha a nepředvídatelnost života: momenty, které převrací naše chápání normality. Lidé, kteří balancují na hranici mezi životem a smrtí, na hranici mezi hloubkou, temnotou a podvědomím na jedné straně a mezi nadějí, budoucností a světlem na straně druhé...
LEGOrytmus - Marie Gourdain & kol.
Premiéra: 28.5.2017. Scéna: Marie Gourdain. Kostýmy: Marie Gourdain, Martina Steiglerová. Hudba: Aid Kid (Ondřej Mikula). Režie: Marie Gourdain.
Inscenace do ulic, parků, na náměstí a dalších rozmanitých prostranství, která skrze téma sportu nabízí cesty, jak přemýšlet o naší společnosti. Zvláštní parta sportovců se velmi snaží dosahovat svých sportovních cílů nečekaným způsobem...
Výš - Florent Golfier, Lukáš Karásek
Premiéra: 20.9.2016. Dramaturgie: Marek Menšík. Výprava: Marie Gourdain. Hudba: Matouš Hejl. Choreografie: Florent Golfier, Lukáš Karásek, Stéphanie N´Duhirahe. Režie: Florent Golfier, Lukáš Karásek.
Fyzické divadlo, během něhož se ocitáme ve světě, který ten náš jen připomíná: dvojice performerů versus jeden podivný předmět s příčlemi a štěřinami. Chtějí se dostat vzhůru, ale výsledek je nejistý: ženou se za mlhavou vidinou, že tam nahoře to bude lepší, jejich pohyb volnější a mysl svobodnější...

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 3.4.2023